DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Epstein umiera w ciemności, ale dochodzenie w sprawie nadużycia trwa

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

NEW YORK (AP) – Biuro FBI i inspektora generalnego Departamentu Sprawiedliwości zbada, w jaki sposób Jeffrey Epstein zmarł w pozornej samobójstwie w sobotę, podczas gdy śledztwo w sprawie oskarżeń o wykorzystywanie seksualne wobec dobrze powiązanego finansisty nadal trwa, podali urzędnicy.

 

Epstein, oskarżony o organizację pierścienia zajmującego się handlem seksualnym i wykorzystywanie seksualne dziesiątek nieletnich dziewcząt, został zdjęty z samobójstwa przed zabójstwem w nowojorskim więzieniu, powiedział znajomy.

Prokurator generalny William Barr, ogłaszając śledztwo, powiedział, że był „przerażony”, gdy dowiedział się o śmierci Epsteina w areszcie federalnym.

„Pan. Śmierć Epsteina rodzi poważne pytania, na które należy odpowiedzieć – powiedział Barr w oświadczeniu.

Według Federalnego Biura Więziennictwa Epsteina nie znaleziono w jego celi w sobotni poranek w Metropolitan Correctional Center. Urzędnicy straży pożarnej otrzymali telefon o 6:39 w sobotę, że Epstein był zatrzymany na serce i został uznany za zmarłego w szpitalu prezbiteriańskim na dolnym Manhattanie w Nowym Jorku.

Epstein, 66 lat, odmówiono zwolnienia za kaucją i do 45 lat za kratami pod federalnym handlem seksualnym i oskarżeniami o spisek rozpieczętowanymi w zeszłym miesiącu. Nie przyznał się do winy i czekał na proces.

Federalne dochodzenie w sprawie zarzutów pozostaje niezmienne, powiedział prokurator Geoffrey Berman. W oświadczeniu z soboty zauważył, że akt oskarżenia przeciwko Epsteinowi obejmuje zarzut konspiracyjny, sugerując, że inni mogą spotkać się z zarzutami w tej sprawie.

Epstein został objęty obserwacją samobójczą i poddawany codziennym ocenom psychiatrycznym po incydencie nieco ponad dwa tygodnie temu, w którym znaleziono siniaka na szyi, według osoby zaznajomionej ze sprawą, która nie była upoważniona do publicznego dyskutowania. Nie zostało potwierdzone, czy obrażenia powstały z własnej winy, czy w wyniku napaści.

Podobno Epstein został zdjęty z samobójczego zegarka pod koniec lipca.

Biuro Więzień potwierdziło, że przebywał w specjalnej jednostce mieszkalnej więzienia, mocno zabezpieczonej części obiektu, która oddziela głośnych więźniów od ogólnej populacji. Do niedawna ta sama jednostka była domem dla meksykańskiego lorda narkotykowego Joaquina „El Chapo” Guzmana, który obecnie odbywa karę dożywocia w tak zwanym więzieniu Supermax w Kolorado.

Śmierć Epsteina rodzi pytania o to, jak Biuro Więzień zapewnia dobrobyt tak głośnym więźniom. W październiku gangster bostoński James „Whitey” Bulger został zabity w federalnym więzieniu w Zachodniej Wirginii, gdzie właśnie został przeniesiony.

Nebraska Sen. Ben Sasse, republikański członek Senackiej Komisji Sądowniczej, napisał w sobotę listem wrednym do Barra, że „głowy muszą się toczyć” po tym incydencie.

„Każda osoba w Departamencie Sprawiedliwości – od personelu głównej kwatery głównej aż po nocnego strażnika – wiedziała, że ten mężczyzna był zagrożony samobójstwem i że jego mroczne sekrety nie mogły umrzeć razem z nim” Sasse napisał.

Cameron Lindsay, były naczelnik, który przeprowadził trzy federalne aresztowania, powiedział, że śmierć stanowi „niefortunną i szokującą porażkę, jeśli udowodniono, że jest samobójstwem”.

„Jednoznacznie powinien był obserwować samobójstwa, a zatem podlegać bezpośredniemu i ciągłemu nadzorowi” – powiedziała Lindsay.

Usunięcie Epsteina z kontroli samobójczej byłoby zatwierdzone zarówno przez strażnika więzienia, jak i głównego psychologa placówki, powiedział Jack Donson, były urzędnik więzienny, który pracował w Biurze Więziennictwa przez ponad dwie dekady.

Adwokat Jeffrey Epstein, Marc Fernich, powiedział w oświadczeniu, że strażnicy w Metropolitan Correctional Center nie ochronili Epsteina i nie zapobiegli „nieszczęściom” jego śmierci.

Fernich powiedział również, że po oskarżeniu Epsteina reporterzy, prawnicy i urzędnicy sądowi „powinni się wstydzić swojego zachowania”. Powiedział, że Epstein „już dawno spłacił swój dług wobec społeczeństwa” za swoje zbrodnie.

Aresztowanie Epsteina w zeszłym miesiącu rozpoczęło osobne dochodzenie w sprawie tego, jak władze początkowo rozpatrzyły jego sprawę, kiedy podobne zarzuty zostały postawione przeciwko niemu na Florydzie ponad dziesięć lat temu. Amerykański sekretarz pracy Alexander Acosta zrezygnował w zeszłym miesiącu po tym , jak znalazł się pod ostrzałem za nadzorowanie tej umowy, kiedy był prokuratorem w Miami.

W piątek ukazało się ponad 2000 stron dokumentów związanych z zakończonym od tamtej pory pozwem przeciwko byłej dziewczynie Epsteina autorstwa Virginii Giuffre, jednego z oskarżycieli Epsteina. Dokumenty zawierają graficzne zarzuty przeciwko Epsteinowi, a także transkrypcję zeznania Epsteina z 2016 r., W którym wielokrotnie odmawiał odpowiedzi na pytania, aby uniknąć oskarżenia samego siebie.

Giuffre, w wywiadzie dla The New York Times, powiedziała, że jest wdzięczna, że Epstein już nigdy nikomu nie skrzywdzi, ale jest zła, że nie będzie szansy, aby zobaczył, jak odpowiada za swoje zachowanie.

„Tak ciężko pracowaliśmy, żeby się tu dostać, a on też nam to ukradł” – powiedziała gazecie.

Sigrid McCawley, adwokat Giuffre, powiedziała, że samobójstwo Epsteina w niecałe 24 godziny po rozpieczętowaniu dokumentów „nie jest zbiegiem okoliczności”. McCawley wezwał władze do kontynuowania dochodzenia, skupiając się na współpracownikach Epsteina, którzy, jak powiedziała, „uczestniczyli i popierali przerażający program handlu seksualnego Epsteina”.

Inni oskarżyciele i ich prawnicy zareagowali na wiadomość z frustracją, że finansista nie będzie musiał stawić im czoła w sądzie.

„Musimy żyć z bliznami po jego działaniach przez resztę naszego życia, podczas gdy on nigdy nie będzie musiał stawić czoła konsekwencjom zbrodni, które spowodował ból i traumę, którą spowodował tak wielu ludzi”, powiedział w oświadczeniu oskarżyciel Jennifer Araoz.

Brad Edwards, prawnik z Florydy dla prawie dwóch tuzinów innych oskarżycieli, powiedział, że „to nie koniec, którego nikt nie szukał”.

„Ofiary zasługiwały na to, by Epstein został pociągnięty do odpowiedzialności, i był to winien każdemu, kogo zranił, aby przyjąć odpowiedzialność za cały spowodowany przez niego ból” – powiedział Edwards w oświadczeniu.

Aresztowanie Epsteina zwróciło uwagę kraju, szczególnie skupiając się na umowie, która pozwoliła Epsteinowi przyznać się do winy w 2008 r., Żądając od małoletniego prostytucji na Florydzie i uniknięcia poważniejszych zarzutów federalnych.

Prokuratorzy federalni w Nowym Jorku ponownie otworzyli sondę po tym, jak doniesienia śledcze The Miami Herald wywołały oburzenie w związku z tą umową.

Jego prawnicy utrzymywali, że nowe zarzuty w Nowym Jorku zostały objęte umową w sprawie zarzutów z 2008 r. I że Epstein nie miał żadnego nielegalnego kontaktu z nieletnimi dziewczynami od czasu odbycia 13-miesięcznego wyroku na Florydzie.

Przed kłopotami prawnymi Epstein prowadził życie niezwykłego luksusu, które przyciągało potężnych ludzi na jego orbitę. Spotykał się z książętami i prezydentami i mieszkał na prywatnej karaibskiej wyspie o powierzchni 100 akrów i jednym z największych dworów w Nowym Jorku.

___

Ta historia poprawiła nazwę Metropolitan Correctional Center.

___

Sisak relacjonował z Myrtle Beach w Południowej Karolinie i Balsamo z Savannah w stanie Georgia. Powiązani pisarze prasowi Curt Anderson, Jennifer Peltz, David Klepper i Larry Neumeister przyczynili się do tego raportu.

 

zrodlo:https://apnews.com/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: