Premier Polski Mateusz Morawiecki
Przypominamy. Internet pamięta. Po tych słowach premiera 2 miliony Polaków zatkało — każdy z nich dużo zapłaci!

Według premiera Polski Mateusza Morawieckiego ZUS w Polsce jest coraz niższy. To szokująca wypowiedź, bo w Polsce ZUS jest coraz wyższy!

W tym roku comiesięczna płatność ZUS dla około miliona pięciuset tysięcy (1 500 000) Polaków wzrosła z 1 232 zł do 1 317 zł, czyli o 6,88% – to 4 razy więcej niż inflacja w Polsce. Czy premier Polski Mateusz Morawiecki się nie pomylił?

Premier zachwala nowy mały ZUS, dzięki któremu tylko około 130 tys. ludzi w Polsce z miliona pięciuset trochę skorzysta na niższych składkach.

Przy tym mówi, że w Polsce składki na ZUS spadają, czyli maleją.

Rzeczywistość jest zupełnie inna, składka na ZUS obrzydliwie wzrosła z 1 232 zł do 1 317 zł na miesiąc. Za 4 miesiące ZUS ma wzrosnąć do prawie 1 500 zł.

To oznacza, że jeżeli Twój przychód brutto na miesiąc wyniesie 5 000 zł, ale po odliczeniu kosztów np. na towar dochód netto wyniesie 2 900 zł, to musisz płacić co miesiąc 1 317 zł plus podatki, jeszcze raz, za 4 miesiące ZUS ma wzrosnąć do prawie 1 500 zł.

Gdzie ten spadek składek? ZUS w Polsce jest jednym z najwyższych, a może najwyższy na świecie w stosunku procentowym do minimalnej płacy netto w kraju.

 

Moim zdaniem, takie nieproporcjonalne, duszące naliczanie składek na Polaków, zostało ustawione po to, aby Polacy nigdy nie byli w stanie, ich opłacać i normalnie żyć.

Tak wysoki ZUS, to taki klin i bat na zaduszenie konkurencji, aby Polaków wyrzucić na emigrację lub zmusić do nisko opłacanej pracy, która tworzy z Polaków ekonomicznych lumpów.

Problemu by nie było, gdyby w Polsce były normalne podatki, każdy wolałby płacić podatki w Polsce, bo czemu nie, ale niestety podatki są, jakie są – jeżeli Polska obniżyłaby podatki, dzisiejsza wiadomość nie byłaby złą wiadomością a dobrą wiadomością – ale co tu mówić, w Polsce raczej nie obniżą podatków, bo w Polsce rządzi rząd socjalistów, etatystów i partyjnych funkcjonariuszy.

Bardzo proszę, o udostępnianie tego artykułu gdzie się da, aby jak najwięcej Polaków mogło zaplanować sobie życie.

tvp