DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

NKorea strzela 2 pociskami w morze, prawdopodobnie protestując przeciwko ćwiczeniom

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

SEOUL, Korea Południowa (AP) – Korea Północna w sobotę przedłużyła ostatnią serię pokazów broni, wystrzeliwując coś, co wydawało się, że są dwoma pociskami balistycznymi krótkiego zasięgu do morza, zgodnie z danymi wojskowymi Korei Południowej.

Piąta runda startów w niecałe trzy tygodnie była prawdopodobnie kolejnym protestem w wolnym tempie negocjacji nuklearnych ze Stanami Zjednoczonymi i kontynuacją wspólnych ćwiczeń wojskowych USA-Korea Południowa, które według Północy mają na celu inwazję na północ.

Wojskowi z południa zaalarmowali reporterów o startach kilka godzin po tym, jak prezydent Donald Trump powiedział, że otrzymał „piękny” trzystronicowy list od przywódcy Korei Północnej Kim Jong Un i przewidział, że będą mieli więcej rozmów, aby spróbować rozwiązać problem nuklearny. Trump powtórzył, że nie przeszkadza mu fala broni krótkiego zasięgu, którą Kim wystrzelił, pomimo rosnącego zagrożenia, jakie stanowią dla sojuszników USA w regionie, mówiąc, że Pjongjang nigdy nie złamał obietnicy wstrzymania testów nuklearnych.

Kilka godzin po najnowszych premierach Trump napisał na Twitterze, że Kim spędził większość swojego listu narzekając na „śmieszne i kosztowne” ćwiczenia wojskowe USA-Korea Południowa. Powiedział, że Kim zaoferował mu „małe przeprosiny” za zalew testów rakietowych i zapewnił go, że przestaną po zakończeniu ćwiczeń.

Trump powiedział, że Kim chce się jeszcze raz spotkać, aby „rozpocząć negocjacje” po zakończeniu ćwiczeń, i że „nie może się doczekać spotkania z Kim Jong Un w niedalekiej przyszłości!”

Wspólni szefowie sztabu Korei Południowej powiedzieli, że przypuszczalne pociski balistyczne zostały wystrzelone ze wschodniego wybrzeża północy i przeleciały około 400 kilometrów (248 mil) na apogeum 48 kilometrów (30 mil), zanim wylądowały na wodach między Półwyspem Koreańskim a Japonią.

Prezydencki Błękitny Dom w Seulu powiedział, że testy miały prawdopodobnie na celu sprawdzenie niezawodności nowo opracowanej broni Północy, a także wykazanie niezadowolenia z ćwiczeń wojskowych.

Kilka godzin po sobotnich startach oficjalna Koreańska Centralna Agencja Informacyjna Północy wydała oświadczenie potępiające niedawne przejęcie amerykańskich myśliwców F-35 i inne plany rozszerzenia swoich zdolności wojskowych, mówiąc, że ruchy te pogarszają zaufanie między Koreami i zwiększają ryzyko wojny na półwyspie. Agencja powiedziała, że ​​Południe zyska „tylko zniszczenie, jeśli traktuje (naród tej samej rasy) z wrogością i dąży do walki o siłę”.

W ostatnich tygodniach Korea Północna przeprowadziła serię testów broni krótkiego zasięgu, mówiąc, że wspólne ćwiczenia wojskowe między sojusznikami zmuszają ją do „opracowania, przetestowania i rozmieszczenia potężnych środków fizycznych niezbędnych do obrony narodowej”.

Północ nie od razu skomentowała premiery. Korea Południowa powiedziała, że ​​testy broni nie pomagają w stabilizowaniu pokoju, i wezwała Pjongjang do podtrzymania porozumienia między Koreą zawartego w zeszłym roku w celu utworzenia wspólnego komitetu wojskowego w celu omówienia zmniejszenia napięć militarnych.

Testy rakietowe odbywają się podczas utkwionych rozmów na temat programu nuklearnego Północy. Jak dotąd Korea Północna utknęła w martwym punkcie jednostronnego zawieszenia testów rakiet nuklearnych i dalekiego zasięgu, które miało miejsce podczas dyplomatycznej współpracy z Waszyngtonem w zeszłym roku.

Eksperci twierdzą, że bagatelizowanie przez Premiera Północy Trumpa pozwoliło krajowi na większe zintensyfikowanie działań testowych, podczas gdy stara się zbudować dźwignię przed negocjacjami, które mogłyby ewentualnie zostać wznowione po zakończeniu ćwiczeń USA-Korea Południowa pod koniec tego miesiąca.

Leif-Eric Easley, ekspert z Uniwersytetu Ewha Womans w Seulu, powiedział, że Korea Północna chce również wykorzystać trumpa Trumpa, aby skłonić Koreę Południową do płacenia więcej za rozmieszczenie wojsk amerykańskich w tym kraju, a także pogarszające się relacje Seulu z Tokio w związku z eskalacją wojny handlowej co przekłada się na problemy bezpieczeństwa. Korea Południowa zagroziła zakończeniem umowy o wymianie danych wywiadu wojskowego z Japonią, co jest postrzegane jako próba wywarcia presji na Stany Zjednoczone, by pośredniczyły w sporze.

„Kim apeluje bezpośrednio do Trumpa o ćwiczenia, próbując wbić klin między Waszyngtonem a Seulem” – powiedział Easley. „Tymczasem północnokoreańska propaganda wspiera rosnące nastroje anty-japońskie w Korei Południowej, obliczając, że izolowany dyplomatycznie Seul będzie bardziej podlegał przymusowi Phenianu”.

Północ opisała ostatnie ostrzały testowe jako nowy system artylerii rakietowej i rakiety balistyczne krótkiego zasięgu. Stanowe media północy poinformowały, że Kim, nadzorując we wtorek demonstrację na żywo nowo opracowanych pocisków balistycznych bliskiego zasięgu, powiedział, że premiery miały wysłać ostrzeżenie do Waszyngtonu i Seulu przed ich ćwiczeniami wojskowymi.

Sojusznicy zmniejszyli swoje główne ćwiczenia wojskowe od pierwszego szczytu Kim z Trumpem w czerwcu 2018 r. W Singapurze stworzyły przestrzeń dla dyplomacji. Ale Północ upiera się, że nawet zmniejszone ćwiczenia naruszają porozumienia między Kim a Trumpem.

Ostatnie testy Północy stłumiły optymizm, który nastąpił po trzecim i ostatnim spotkaniu Trumpa z Kim 30 czerwca na granicy między Koreą. Przywódcy zgodzili się wznowić rozmowy nuklearne na poziomie roboczym, ale od tego czasu nie było znanych spotkań między obiema stronami.

___

Powiązany pisarz prasowy Foster Klug w Tokio przyczynił się do powstania tego raportu.

 

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: