DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Minigolf w kościele: gry, zabawy, zjeżdżalnie mają przyciągnąć wiernych

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Średniowieczna katedra w Rochester w południowej Anglii zmieniła swą nawę główną w minigolf na dziewięć dołków. Kościół anglikański postanowił przyciągać wiernych w wakacje oferując im sport i rozrywkę. Nie zważa na kontrowersje, gdyż kościoły wreszcie się wypełniły.

dailymail

Miesiące wakacyjne i szczególnie sierpień to w brytyjskich kościołach sezon bardziej niż martwy, więc by ściągnąć ludzi duchowni wpadli na pomysł instalowania w świątyniach siłowni, jarmarków i terenów zabawy. Największe wrażenie robi nawa główna starej katedry w Rochester, z której usunięto ławki, by wypełnić ją sztucznym terenem do gry w minigolfa. Udało się – parafianie na nowo zainteresowali się swoją katedrą.

Rochester nie jest żadnym wyjątkiem. Np. katedra w Norwich na wschodzie Anglii nie wahała się zmontować zakręconej zjeżdżalni o wysokości 15 metrów, która wzbudziła entuzjazm okolicznych dzieci rożnych wyznań i nawet dorosłych. Kościół w Lichfield (środkowa Anglia) poszedł jeszcze dalej: zmienił swoje wnętrze w sztuczną powierzchnię Księżyca, którą tłumnie odwiedzają wierzący i niewierzący.

Oczywiście te pomysły nie wszystkim się podobają. Ostra krytyka tych instalacji i dyskusja na ten temat niemal natychmiast rozgrzała portale społecznościowe. Czy  świątynie mogą przyjmować wiernych lekceważąc swe właściwie przeznaczenie? Sukces frekwencyjny przemawia do wyobraźni – katedra w Rochester bije teraz rekordy odwiedzin. „Katedra jest pełna ludzi grających w golfa i to jest fantastyczne” – mówiła mediom miejscowa duchowna Rachel Philips. W średniowieczu, kiedy katedra była jeszcze katolicka, odbywały się tam targi, gdzie handlowano zwierzętami. Nie brakło wtedy jarmarcznych występów artystycznych, tańców i ogólnej zabawy.

 

zrodlo:strajk.eu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: