DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Włoski Salvini naciska na nowe wybory w impasie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

MILAN (AP) – Włochy stanęły w obliczu kryzysu rządowego w czwartek po tym, jak minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini z prawicowej partii ligowej wezwał do nowych wyborów, mówiąc, że koalicja jego partii z populistycznym ruchem 5-gwiazdkowym załamała się z powodu różnic politycznych.

Włoski wicepremier i minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini rozmawia z dziennikarzami po spotkaniu z przedstawicielami przedsiębiorców i związków zawodowych w Viminale, budynek Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w Rzymie, wtorek, 6 sierpnia 2019 r. (Maurizio Brambatti / ANSA Via AP)

Premier Giuseppe Conte powiedział, że zwoła parlament, zgodnie z prośbą Salviniego, aby uzyskać głosowanie nad wotum zaufania, ale pokazał swój gniew z powodu tego, co nazwał posunięciem Salviniego, by „nagle przerwać działania rządu”. Zachęcał Salviniego, aby wyjaśnił się wyborcom.

Dwie partie rządzące nie zgadzają się z wieloma kwestiami politycznymi, ale napięcia wzrosły w środę po tym, jak Senat odrzucił pięciogwiazdkowe starania o zabicie finansowanego przez UE szybkiego połączenia kolejowego z sąsiednią Francją. Duży projekt infrastrukturalny – znany we Włoszech jako TAV – jest wspierany przez Ligę i ma na celu poprawę połączeń kolejowych między kilkoma narodami europejskimi.

W miarę stonowania tonów Salvini spotkał się z Conte w czwartek. Po spotkaniu Salvini wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że głosowanie TAV wyraźnie pokazało, że koalicja rządząca upadła i wezwała do szybkich wyborów.

„Chodźmy natychmiast do Parlamentu i sprawdźmy, czy nie ma już większości, co było widoczne w głosowaniu nad TAV, i szybko zwróćmy to słowo wyborcom” – powiedział Salvini.

Gdyby rząd stracił głosowanie nad wotum zaufania, mogłoby to przygotować grunt pod nowe wybory.

W uwagach do dziennikarzy pod koniec czwartku Conte ukarał Salviniego za nakłanianie prawodawców do przerwania wakacji w celu szybkiego głosowania nad wotum zaufania. „To nie minister spraw wewnętrznych decyduje o czasie kryzysu politycznego, w który zaangażowane są inne podmioty instytucjonalne” – powiedział premier.

Premier Włoch Giuseppe Conte wygłasza konferencję prasową w Pałacu Chigi w Rzymie w czwartek wieczorem, 8 sierpnia 2019 r. Włochy stanęły w czwartek przed kryzysem rządowym, gdy minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini z prawicowej partii ligowej wezwał do nowych wyborów, mówiąc o koalicji partii z populistycznym ruchem 5-gwiazdkowym upadł z powodu różnic politycznych. (AP Photo / Alberto Pellaschiar)

Conte powiedział, że skontaktuje się z mówcami obu izb, aby ustalić, kiedy zwołać Parlament.

„Już podczas naszych spotkań wyjaśniłem Salviniemu, że wywołany przez niego kryzys będzie mokrym, przejrzystym kryzysem w historii republiki”, powiedział Conte.

W przypadku wotum nieufności prezydent Włoch będzie musiał zwołać nowe wybory, jeśli nie znajdzie sposobu na uratowanie rządu. Zarówno Liga, jak i Ruch 5-Gwiazdkowy powiedzieli, że nie chcą rządu utworzonego z niepolitycznych technokratów.

Termin wyborów ma kluczowe znaczenie, ponieważ Włochy muszą przedłożyć budżet jesienią – i potrzebują pracującej większości, aby wypracować warunki. Trzecia co do wielkości gospodarka UE ledwo uniknęła dyscyplinarnego procesu budżetowego UE w związku z rosnącym poziomem zadłużenia w tym roku.

Pięciogwiazdkowy przywódca, Luigi Di Maio, odpowiedział na oświadczenie Salviniego, mówiąc, że jego populistyczna partia jest gotowa na nowe wybory. Ale chociaż Salvini chce natychmiastowego głosowania, Di Maio starał się go odłożyć, dopóki parlament nie wyda ostatecznej zgody na reformę zmniejszającą liczbę prawodawców, głosowanie zaplanowane na początek września.

Wcześniej w czwartek prawicowa liga wydała oświadczenie, w którym narzeka na impas w ruchu pięciogwiazdkowym w różnych sprawach, mówiąc „nie ma sensu”, dodając, że „jedyną alternatywą dla tego rządu” są nowe wybory .

Głosowanie w sprawie pociągu dużych prędkości ujawniło głębokie podziały w 14-miesięcznym rządzie Włoch, przy czym 5-Gwiazdkowe przeciwstawiają się temu połączeniu kolejowemu jako kosztowne i niepotrzebne, a Liga popiera je jako konieczne dla gospodarki i jego głównej bazy na północy przedsiębiorcy.

Po głosowaniu Salvini powiedział zwolennikom nadmorskiego miasteczka Sabaudia „że w ostatnich miesiącach coś się zepsuło” w koalicji rządzącej.

Oprócz połączenia kolei dużych prędkości, Liga wymieniła inne obszary sporów między obiema stronami, w tym politykę fiskalną, energię, reformę wymiaru sprawiedliwości, autonomię regionalną i stosunki z Europą.

Premier Włoch Giuseppe Conte wygłasza konferencję prasową w Pałacu Chigi w Rzymie w czwartek wieczorem, 8 sierpnia 2019 r. Włochy stanęły w czwartek przed kryzysem rządowym, gdy minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini z prawicowej partii ligowej wezwał do nowych wyborów, mówiąc o koalicji partii z populistycznym ruchem 5-gwiazdkowym upadł z powodu różnic politycznych. (AP Photo / Alberto Pellaschiar)

W swoich środowych komentarzach Salvini zauważył, że obietnica wyborcza dla 5-gwiazdkowego zwierzaka, podstawowy dochód, który rząd uchwalił, była ulotką, która nie stworzyła miejsc pracy.

Salvini kończy w tym tygodniu kolejne zwycięstwo dzięki uchwaleniu nowej ustawy o bezpieczeństwie, która nakłada grzywny na humanitarne statki ratownicze w wysokości do 1 miliona euro (1,1 miliona dolarów), jeśli wpłyną na wody włoskie z migrantami. Zapobieganie dokowaniu takich statków było znakiem rozpoznawczym Salviniego jako ministra spraw wewnętrznych.

Po zatwierdzeniu podstawowego dochodu minimalnego i wycofaniu niepopularnej reformy emerytalnej rząd ugrzęzł podczas europejskiej kampanii wyborczej i nigdy nie odzyskał pozycji.

Postawa Salvina przeciwko migrantom i organizacjom pozarządowym przypisywana jest wzrostowi popularności Ligi. Po zdobyciu zaledwie 17% głosów w zeszłorocznych wyborach krajowych, liga wygrała 34% w wyborach europejskich tej wiosny. W ankietach poparcie dla partii wynosi obecnie 38%.

Losy Ruchu 5-gwiazdkowego zapadły odwrotnie, z prawie 33% głosów w wyborach krajowych, dając mu więcej miejsc w parlamencie niż jego partnerzy, do zaledwie 17% w wyborach europejskich. Jego wsparcie wynosi obecnie 17%.

Conte, który obchodził swoje 55. urodziny w czwartek, wydawał się zgorzkniały, że jego rządowe doświadczenia wydają się kończyć, i wziął kilka zamachów w Salvini, zauważając, że Liga jest w trakcie dochodzenia w sprawie rzekomego pozyskiwania funduszy z Rosji i komentowania niedawnego lidera Ligi publiczne występy i konferencje prasowe na włoskich plażach.

Przede wszystkim zakwestionował sugestie, że rząd znalazł się w impasie.

„Nie pozwolę na narrację rządu, który nie funkcjonuje. Rządu „Nie” Ten rząd w rzeczywistości zawsze mówił niewiele i dużo pracował – powiedział Conte. „Ten rząd nie był na plaży każdego dnia, ale w siedzibach instytucji, aby pracować od rana do wieczora z szacunkiem dla Włochów.”

 

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: