DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

TRUMP KRYTYKUJE FRANCJĘ. MINISTER LE DRIAN ODPOWIADA

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Francja „nie potrzebuje zezwolenia”, aby mówić o Iranie – oświadczył w piątek francuski minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian, reagując na krytykę ze strony prezydenta USA Donalda Trumpa.

Odpowiadając Trumpowi, który w czwartek skrytykował prezydenta Francji Emmanuela Macrona za zwracanie się do Iranu w imieniu USA, Le Drian oświadczył: „Francja wypowiada się na temat Iranu w sposób całkowicie suwerenny. (Francja) mocno angażuje się w (utrzymanie) pokoju i bezpieczeństwa w regionie, angażuje się na rzecz deeskalacji napięć” w regionie Zatoki Perskiej „i nie potrzebuje na to żadnego zezwolenia”.

Szef francuskiego MSZ podkreślił w komunikacie, że „Francja wierna jest porozumieniu wiedeńskiemu (światowych mocarstw z Iranem z 2015 roku), zapobiegającemu rozprzestrzenianiu broni nuklearnej”; Francja „szanuje swój podpis oraz podobnie jak inne strony porozumienia, z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych, zdecydowanie wzywa Iran do powrotu do przestrzegania swoich zobowiązań”.

„Nasilenie napięć wymaga inicjatyw politycznych w celu odzyskania warunków do dialogu, co prezydent Macron robi w pełnej przejrzystości z naszymi partnerami, przede wszystkim europejskimi sygnatariuszami (umowy nuklearnej). I oczywiście (prezydent Macron) informuje władze amerykańskie” – czytamy w komunikacie. „Należy dołożyć wszelkich starań, aby sytuacja konfliktowa nie przerodziła się w niebezpieczną konfrontację” – zaznaczono.

„Nikt nie będzie wypowiadał się w imieniu USA”

W czwartek prezydent Trump napisał na Twitterze, że nikt nie jest upoważniony do rozmowy z Iranem w imieniu USA i oskarżył szefa francuskiego państwa o wysyłanie Teheranowi „mylących sygnałów” w związku z możliwymi rozmowami na linii Waszyngton-Teheran.

„Iran ma poważne kłopoty finansowe. (Irańczycy) desperacko chcą rozmawiać z USA, ale otrzymują mylące sygnały od wszystkich tych, którzy chcą nas reprezentować, w tym od prezydenta Francji Macrona” – napisał prezydent USA. „Wiem, że Emmanuel chce dobrze, tak jak wszyscy inni, ale nikt nie będzie wypowiadał się w imieniu Stanów Zjednoczonych oprócz samych Stanów Zjednoczonych” – dodał.

Medialne doniesienia

We wtorek specjalizujący się w sprawach Bliskiego Wschodu waszyngtoński portal Al-Monitor poinformował, powołując się na „dwa źródła zastrzegające anonimowość”, że Macron zaprosił prezydenta Iranu Hasana Rowhaniego na szczyt G7, który odbędzie się 24-26 sierpnia w Biarritz we Francji i który mógłby być okazją do spotkania z Trumpem.

Pałac Elizejski formalnie zaprzeczył jednak w rozmowie z AFP, że taka propozycja została złożona.

We wtorek sam Rowhani oświadczył, że Iran jest gotowy negocjować z USA, ale pod warunkiem, że Waszyngton zniesie nałożone na Teheran sankcje, które prezydent Iranu nazwał „gospodarczym terroryzmem”. Jak sprecyzował Rowhani, Iran skłonny jest rozmawiać o tym, czy USA są nadal stroną międzynarodowego porozumienia w sprawie irańskiego programu atomowego.

W maju 2018 roku prezydent Trump jednostronnie wycofał swój kraj z tej umowy i przywrócił sankcje na Iran, aby m.in. uniemożliwić mu eksport ropy naftowej i zmusić do negocjacji w sprawie szerszego porozumienia, obejmującego także irański program rakietowy oraz działania Teheranu w regionie.

PAP

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: