DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Tak PiS dokręci nam śrubę. Kaczyński kazał to ukryć przed wyborami

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Aż pięć projektów ustaw, które podwyższają składki płacone przez Polaków szykuje PiS do wprowadzenia po wyborach – informuje „Gazeta Wyborcza”. Celem jest zdobycie środków na ogromne wydatki budżetowe. Jednak pomysły rządu sfinansowane zostaną z kieszeni Polaków, dlatego przed jesiennymi wyborami Jarosław Kaczyński zakazał te pomysły reklamować. Zobacz, jak wygląda „tajna piątka Kaczyńskiego”.

SEJM GLOSOWANIA

Po wyborach dołożymy więcej do ZUS, ale póki co Jarosław Kaczyński zakazał swoim politykom o tym głośno mówić – czytamy w „Gazecie Wyborczej”. Gazeta wymienia pięć poważnych podwyżek składek, które czekają Polaków po wyborach. Można więc powiedzieć, że socjalna „piątka Kaczyńskiego”, ma swoje lustrzane odbicie w postaci pięciu projektów ściągnięcia pieniędzy od Polaków.

Składki od umów cywilnoprawnych

Rząd zamierza w pełni oskładkować umowy-zlecenia (teraz trzeba płacić składki tylko do wysokości pensji minimalnej) i uszczelnić system składek. Według programu konwergencji ma to przynieść dodatkowe ponad 4 mld zł wpływów do budżetu. Ponadto rozważane jest oskładkowanie również wszystkich umów o dzieło oraz pracy studentów.

Koniec limitu składek do ZUS

Dziś składki na emeryturę w ZUS płaci się tylko od zarobków do wysokości ok. 8 tys. zł na rękę. Oznacza to osoby, które w ciągu roku zarabiają przynajmniej 30 średnich pensji krajowych. Powyżej tej kwoty dochody są zwolnione ze składek ZUS. Chodzi o to, by uniknąć w przyszłości wypłacania bardzo wysokich emerytur.

PiS chce to jednak zmienić i znieść limit składek na ZUS. Oznacza to, że co roku najbogatsi Polacy wpłacą do ZUS nawet 5 mld zł więcej. Za kilkadziesiąt lat, jednak kolejny rząd będzie musiał im te pieniądze oddać.

Test przedsiębiorcy

Kolejny sposób na zwiększenie kwoty płaconych składek to tzw. test przedsiębiorcy. Chodzi o to, by wyeliminować sytuacje, gdy ludzie prowadzą firmę tylko po to, by płacić niższe składki niż na etacie. Szacuje się, że budżet może zyskać dzięki temu 1,5 mld zł. Co prawda Mateusz Morawiecki zapewnił ostatnio, że test przedsiębiorcy został zarzucony. „Gazeta Wyborcza” twierdzi jednak, że pomysł pod inną nazwą wróci po wyborach.

Opłata za OFE

Likwidacja OFE nie oznacza podniesienia składek, tylko zabranie części emerytalnych oszczędności Polaków. Polacy dostaną wybór albo przekazać pieniądze do ZUS, albo na Indywidualne Konta Emerytalne. Ten drugi wariant (oznaczający, że pieniądze stają się prywatną własnością i mogą być dziedziczone) oznacza jednak konieczność zapłaty 15 proc. opłaty przekształceniowej. Rząd liczy na to, że budżet zarobi na tym 19,5 mld zł. Nie chce jednak, by Polacy dowiedzieli się o opłacie przed wyborami.

Nowe składki na PPK

Pracownicze Plany Kapitałowe oznaczają nowe składki od pensji. Nie trafią one co prawda do ZUS, ale pracownicy mocno odczują je po kieszeni. Rząd natomiast zyska nieco na wyższym podatku PIT, który trzeba będzie zapłacić od części składki wpłacanej przez pracodawcę. Jak zauważa „Gazeta Wyborcza” wejście PPK w życie zostało nieco opóźnione, tak by pierwsze potrącenie składek z pensji odbyło się już po wyborach.

Dlaczego PiS powiększa składki?

Jak wylicza „Gazeta Wyborcza” wydatki socjalne obiecane przez PiS będą kosztować w przyszłym roku ponad 60 mld zł. Znalezienie takich pieniędzy w budżecie to poważne wyzwanie. Zwłaszcza, że co roku państwo dopłaca dziesiątki miliardów do wypłaty emerytur. Podwyżka składek do ZUS pozwoli część tych pieniędzy zaoszczędzić i przekazać na obietnice wyborcze.

fakt.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: