DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Setki biorą udział w pogrzebie izraelskiego żołnierza zadźganego na śmierć

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

JEROZOLIMA (AP) – Setki ludzi wzięły udział w czwartkowym pogrzebie 18-letniego izraelskiego żołnierza, którego znaleziono kilka godzin wcześniej z ranami kłutymi w pobliżu żydowskiej osady na Zachodnim Brzegu.

Premier Benjamin Netanyahu potępił zabójstwo jako atak terrorystyczny i przyrzekł, że zabójcy staną przed sądem. Izraelskie wojska napadły na pobliską wioskę palestyńską, a wojsko oświadczyło, że wysyła posiłki na Zachodni Brzeg.

Zabójstwo groziło wywołaniem napięć między Izraelczykami a Palestyńczykami nieco ponad miesiąc przed wyborami do parlamentu Izraela. W odpowiedzi na incydent nacjonalistyczni sojusznicy Netanjahu zaapelowali o dalszą budowę osiedli na Zachodnim Brzegu i reakcję ze strony strony.

Żołnierz został zidentyfikowany jako 18-letni Dvir Sorek, z osady Ofra na Zachodnim Brzegu, na północ od Jerozolimy. Był studentem przedwojennego żydowskiego seminarium w bloku osadniczym Gush Etzion, na południe od Jerozolimy. Jego ciało znaleziono na poboczu drogi w pobliżu seminarium.

Rzecznik armii ppłk Jonathan Conricus powiedział, że żołnierz nie był ani uzbrojony, ani w mundurze, gdy znaleziono jego ciało. Powiedział, że wojsko bada okoliczności jego śmierci i szuka podejrzanych.

W ramach poszukiwań kolumna izraelskich jeepów weszła do pobliskiej palestyńskiej wioski Beit Fajar, kilometr na południe od miejsca, w którym znaleziono ciało. Żołnierze zablokowali drogę i przeszukali domy.

Wojsko powiedziało, że wzywa więcej żołnierzy na Zachodni Brzeg w odpowiedzi na incydent.

Nie było bezpośredniego roszczenia o odpowiedzialność, ale islamska grupa bojowników Hamas wydała oświadczenie, w którym chwali zabójstwo żołnierza.

„Pozdrawiamy bohaterów-bojowników, synów naszego ludu, którzy przeprowadzili heroiczną operację, która zabiła żołnierza armii okupacyjnej”, powiedział Hamas w oświadczeniu. Palestyńska grupa bojowników Islamski Dżihad również uznała zabójstwo za „heroiczne i odważne”.

Jason Greenblatt, negocjator prezydenta Donalda Trumpa, zaatakował oświadczenia Hamasu, pisząc na swoim koncie na Twitterze, że grupa bojowników „wybiera śmierć i zniszczenie, niż opiekę nad ludźmi, o których twierdzą, że prowadzą”.

Rabin Szlomo Wilk, szef jesziwy Sorek, powiedział izraelskiemu radiu, że uczeń pojechał do Jerozolimy, aby kupić prezenty dla wydziału szkoły. Wilk powiedział, że Sorek zadzwonił do przyjaciela i powiedział, że wróci na czas.

„Kiedy się spóźniał, zaczęliśmy się martwić” – powiedział Wilk. „Dość szybko zrozumieliśmy, że coś jest nie tak i zaangażowaliśmy policję”.

Ojciec Soreka, Yoav, jest redaktorem hebrajskiego magazynu historii żydowskiej oraz Shiloach Journal of for Policy and Thought.

Dvir był wnukiem znanego religijnego rabina-nacjonalisty, Benjamina Herlinga, jednego z prekursorów ruchu osadniczego, który został zabity przez palestyńskiego rewolwerowca w pobliżu miasta Nablus na Zachodnim Brzegu w 2000 roku.

Netanjahu odwiedził miejsce ataku w czwartek wieczorem. Wcześniej premier powiedział w oświadczeniu, że siły bezpieczeństwa „ścigają teraz w celu schwytania nikczemnego terrorysty i pociągnięcia go do odpowiedzialności”.

Przemawiając na inauguracji nowych domów osadniczych w Beit El, na północ od Jerozolimy, Netanjahu powiedział, że Izrael „dotrze do tych, którzy chcą nas skrzywdzić, wzmocnimy nasze korzenie w naszej ojczyźnie”.

Prezydent Reuven Rivlin złożył kondolencje i powiedział, że siły bezpieczeństwa „ścigają morderców i nie odpoczną, dopóki ich nie znajdziemy”.

„Dziś rano modlimy się z rodziną zamordowanego żołnierza, a nasze serca rozpaczają nad życiem przerwanym” – powiedział Rivlin. „Walczymy z terroryzmem bez kompromisów, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym ludziom”.

Yuli Edelstein, marszałek parlamentu Izraela i wybitna postać partii Likud Netanyahu, odpowiedział w czwartek na atak w izraelskim radiu publicznym, mówiąc: „powinniśmy pójść w kierunku suwerenności nad naszymi osadami. Żeby było jasne, że terroryzm nas nie odwiezie – powiedział.

Izrael podbił Zachodni Brzeg wraz ze wschodnią Jerozolimą i Strefą Gazy w wojnie na Bliskim Wschodzie w 1967 roku.

Palestyńczycy szukają terytoriów jako części przyszłego państwa, z okupowanym Zachodnim Brzegiem w centrum, a wschodnią Jerozolimą jako stolicą.

Większość społeczności międzynarodowej uważa osiedla na Zachodnim Brzegu Izraela za nielegalne i przeszkodę w tworzeniu dwupaństwowego rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Izrael uważa terytoria za „sporne” i twierdzi, że losy osiedli powinny być ustalane w drodze negocjacji, które były konające od lat.

Ciało żołnierza zostało znalezione w tym samym regionie, co porwanie i zabicie trzech izraelskich nastolatków przez palestyńskich bojowników latem 2014 r., Incydent, który pomógł w rozpoczęciu wojny między Izraelem a Hamasem w Strefie Gazy.

___

Powiązany pisarz prasowy Shahar Golan w Jerozolimie przyczynił się do powstania tego raportu.

 

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: