DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Sąd w Kirgistanie nakazuje byłemu prezydentowi pozostanie w areszcie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

MOSKWA (AP) – w piątek sąd w Kirgistanie nakazał byłemu prezydentowi kraju pozostać w areszcie w oczekiwaniu na proces w sprawie zarzutów korupcyjnych, gdy spokój wrócił do stolicy kraju po silnych represjach ze strony policji.

Kirgiskie oddziały prewencji strzelają gumowymi kulami, aby powstrzymać zwolenników byłego prezydenta Almazbka Atambayeva, w pobliżu jego rezydencji w wiosce Koi-Tash, około 20 kilometrów na południe od stolicy, Biszkeku, Kirgistanu, czwartek, 8 sierpnia 2019 r. Policja w Kirgistanie zatrzymała byłego prezydenta narodu środkowoazjatyckiego w czwartek po gwałtownych starciach ze swoimi zwolennikami, dzień po poprzedniej próbie aresztowania jednego z policjantów i prawie 80 osób rannych. (AP Photo / Vladimir Voronin)

Aresztowanie Almazbka Atambayeva wywołało dwa dni zamieszek, w wyniku których jeden policjant zginął, a ponad 100 osób zostało rannych, budząc obawy o niestabilność w strategicznie rozmieszczonym narodzie środkowoazjatyckim, który graniczy z Chinami i jest gospodarzem rosyjskiej wojskowej bazy lotniczej. Jednak akcja policyjna wykazała, że rząd wydaje się zdecydowanie dowodzić.

Atambajew, który sprawował urząd w latach 2011–2017, został pozbawiony immunitetu od oskarżenia, którym cieszył się jako były prezydent, i stoi przed wieloma zarzutami, w tym korupcją i wywłaszczeniem mienia.

Zwolennicy byłego prezydenta Almazbka Atambayeva rzucają kamieniami, walcząc z policją zamieszkującą w pobliżu rezydencji Atambayeva w wiosce Koi-Tash, około 20 kilometrów na południe od stolicy, Biszkeku, Kirgistanu, czwartek, 8 sierpnia 2019 r. Policja w Kirgistanie w czwartek zatrzymał byłego prezydenta narodu środkowoazjatyckiego po gwałtownych starciach ze swoimi zwolennikami, dzień po poprzedniej próbie aresztowania pozostawił jednego policjanta martwego i prawie 80 osób zostało rannych. (AP Photo / Vladimir Voronin)

Odrzucił oskarżenia jako „absurdalną” próbę jego byłego protegowanego, obecnego prezydenta Sooronbai Jeenbekova, aby uciszyć krytyczny głos. Krótko przed aresztowaniem Atambajew wezwał swoich zwolenników, aby naciskać na obalenie Jeenbekova.

Zwolennicy Atambajewa udaremnili pierwszą próbę aresztowania go przez policję w środę, ale następnego dnia policjantom udało się pokonać opór za pomocą armatek wodnych, granatów ogłuszających i gazu łzawiącego.

Policja rozproszyła także ponad 1000 zwolenników Atambajewa, którzy zebrali się w stolicy pod koniec czwartku i próbowali włamać się do budynku parlamentu, aresztując około 40 osób.

Dwaj pierwsi prezydenci Kirgistanu po uzyskaniu niepodległości zostali wypędzeni z urzędu przez zamieszki, a dwa dni przemocy podsyciły obawy o kolejny atak niestabilności. Ostra i zdecydowana akcja policyjna w czwartek złagodziła te obawy, pokazując siłę rządu.

Zamaskowana policja prewencyjna przygotowuje się do powstrzymania zwolenników byłego prezydenta Almazbka Atambayeva, w pobliżu jego rezydencji w wiosce Koi-Tash, około 20 kilometrów na południe od stolicy, Biszkeku, Kirgistanu, czwartek, 8 sierpnia 2019 r. Policja w Kirgistanie w czwartek zatrzymał byłego prezydenta narodu środkowoazjatyckiego po gwałtownych starciach ze swoimi zwolennikami, dzień po poprzedniej próbie aresztowania pozostawił jednego policjanta martwego i prawie 80 osób zostało rannych. (AP Photo / Vladimir Voronin

Centra handlowe i inne firmy, które zamknęły się w czwartek, odzwierciedlając obawy przed powszechnym plądrowaniem, które towarzyszyły wcześniejszym atakom przemocy, ponownie otworzono na interesy w piątek, a stolica była spokojna.

Dwa dni napięć poprzedzały piątkowe spotkanie premierów Eurazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej, zdominowanej przez Rosję grupy gospodarczej.

Kirgiscy zwolennicy blokowania policji przez byłego prezydenta Almazbeka Atambajewa w pobliżu jego rezydencji w wiosce Koi-Tash, około 20 kilometrów na południe od stolicy, Biszkeku, Kirgistanu, czwartek, 8 sierpnia 2019 r. Policja w Kirgistanie zatrzymała Były prezydent narodu Azji Środkowej w czwartek po gwałtownych starciach ze swoimi zwolennikami, dzień po poprzedniej próbie aresztowania, pozostawił jednego policjanta martwego i prawie 80 osób zostało rannych. (AP Photo / Vladimir Voronin

Rosja, główny sponsor i sojusznik Kirgistanu, wezwała do powściągliwości. Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew spotkał się w piątek z Jeenbekovem, oferując większe wsparcie.

 

zrodlo:https://apnews.com/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: