DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Ci, którzy przeżyli, zarzucają wykorzystywanie seksualne duchownych na katolickiej wyspie Guam

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

HAGATNA, Guam (AP) – izolowani na szmaragdowo zielonym kawałku skały wulkanicznej bliżej Tokio niż Honolulu, ludzie na terytorium Guam w USA lubią żartować, że cokolwiek dzieje się na kontynencie, zajmuje im dużo czasu.

Podczas gdy Kościół katolicki w USA od prawie dwóch dekad jest zamieszany przez skandal związany z wykorzystywaniem seksualnym dzieci, wierni wyspy wciąż liczą się z nowymi objawieniami ocalałych od dawna zawstydzonych przez milczenie mężczyzn, którzy domagali się boskiej władzy.

Co najmniej 223 procesy zostały wniesione przeciwko 35 duchownym, nauczycielom i przywódcom skautów związanych z katolicką archidiecezją Guama. Archidiecezja złożyła wniosek o ochronę przed bankructwem, a osoby, które przeżyły, wystąpiły do 15 sierpnia.

Tatuaż różańca i imię jego żony zdobią skrzynię Waltera Dentona w Agat, Guam, sobota, 11 maja 2019 r. Denton jest jednym z ponad 200 byłych ministrantów, studentów i skautów, którzy od dziesięcioleci pozywają katolicką archidiecezję Guama o wykorzystywaniu seksualnym, jak twierdzą, cierpieli z rąk ponad dwóch tuzinów duchowieństwa, nauczycieli i harcerstwa. „Nie zniszczył mojej wiary. Nadal wierzę w Boga” – powiedział Denton o swoim oprawcy. „Ludzie pytają mnie:„ Walter, jak się masz? ” I mówię, że jestem błogosławiony. Bóg mnie pobłogosławił ”. (AP Photo / David Goldman)

Przytoczone tu przypadki nadużyć duchowieństwa sięgają wspomnień o najstarszych żyjących ofiarach, siwowłosych mężczyznach wciąż zmagających się z emocjonalnymi bliznami traum z dzieciństwa tłumionych przez dziesięciolecia. Mówią, że zostali wychowani, aby zobaczyć członków duchowieństwa jako nieomylnych wysłanników Boga na Ziemi, w kulturze, która kładzie nacisk na ścisłe posłuszeństwo starszym i przetrwanie trudów bez narzekania.

„W dawnych czasach były nietykalne” – powiedział Ramon De Plata, jeden z tych, którzy złożyli pozew.

Prawie cztery wieki po przybyciu pierwszych jezuickich misjonarzy katolicyzm jest głęboko zakorzeniony w kulturze rdzennej ludności Guamu, znanej jako Chamorros. Ponad 85% z 165 000 mieszkańców Guama jest katolikami. Dla porównania jest to 36% w jednym z najbardziej katolickich miast na kontynencie, Bostonie.

Wysoko biała katedra zbudowana w miejscu pierwszego kościoła na wyspie dominuje na panoramie Hagåtña, sennej stolicy. Ci, którzy mają dość lat, by pamiętać, często wspominają wizytę papieża Jana Pawła II w 1981 r. Jako najbardziej ekscytujące wydarzenie ich życia, upamiętnione brązową statuą świętego papieża, zaprojektowaną tak, by wolno obracała się na betonowym cokole.

Pomnik papieża Jana Pawła II stoi w głównej katedrze na wyspie, Dulce Nombre de Maria Cathedral-Basilica, podczas mszy w Hagatna, Guam, we wtorek, 7 maja 2019 r. Podczas gdy amerykański kościół katolicki został zniszczony przez seksualne wykorzystywanie dzieci skandal przez prawie dwie dekady wierni wyspy wciąż liczą się z nowymi objawieniami od ocalałych dawno zawstydzonych milczeniem przez ludzi, którzy twierdzili, że boska władza ukrywa swoje grzechy. (AP Photo / David Goldman)

Sceny codziennego życia często osadzone są na kolorowym tle katolicyzmu na wyspie. Ulice na Guam są często nazywane biskupami i kapłanami, w tym niektórymi obecnie oskarżonymi o wykorzystywanie seksualne dzieci.

Mural przedstawiający papieża Franciszka z hasztagiem #popeisdope zdobi budynek wzdłuż głównej dzielnicy handlowej w Tumon. Absolwenci miejscowego liceum odprawiani są na specjalnej Mszy w głównej katedrze na wyspie. A garstka wiernych zebrała się w sobotę przy prowizorycznym ołtarzu w piekarni, otoczonym workami mąki i kukurydzy, aby odmawiać 2000 modlitw Zdrowaś Mario.

Atut trwa 10 godzin.

Towarzyszy temu główna historia, którą można przeczytać na stronie https://www.apnews.com/b8442f05def44d1ea79b9e6805da4e0c

Drugi esej fotograficzny jest dostępny na https://apnews.com/b33e1b9ac54e45bc9b1fa12449d0e57b

 

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: