DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Wielka Brytania zaniepokojona sytuacją wokół Kaszmiru

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Dominic Raab w rozmowie ze swoim odpowiednikiem z Indii Subrahmanyamem Jaishankarem wyraził zaniepokojenie sytuacją w spornym Kaszmirze.

Wielka Brytania zaniepokojona sytuacją wokół Kaszmiru

„Rozmawiałem z indyjskim ministrem spraw zagranicznych” – przekazał Raab. „Wyraziliśmy pewne obawy związane z tą sytuacją i wezwaliśmy do spokoju, ale mieliśmy też wyraźny ogląd sytuacji z perspektywy rządu indyjskiego” – dodał.

Pakistan zdecydował wczoraj o obniżeniu rangi stosunków dyplomatycznych z Indiami, które dwa dni wcześniej unieważniły specjalny status spornego Kaszmiru. Rząd w Islamabadzie wydalił ambasadora Indii i odwołał swojego ambasadora z Delhi, a także zawiesił dwustronną wymianę handlową.

Pakistan zapowiedział także złożenie wniosku do Rady Bezpieczeństwa ONZ o wywarcie presji na Indie i nakłonienie rządu tego kraju do wycofania się z poniedziałkowej decyzji.

Dominic Raab wezwał Indie i Pakistan do wycofania działań zbrojnych. (Fot. Getty Images)

W Kaszmirze wciąż trwają protesty w związku z decyzjami Delhi. W głównym mieście Śrinagar służby bezpieczeństwa rozmieściły mobilne punkty kontrolne, ograniczając ruch ludzi, a policja użyła gazu łzawiącego przeciwko demonstrantom. W całym regionie nadal nie działa internet, telefonia i telewizja, zamknięte są prawie wszystkie sklepy z wyjątkiem aptek.

Spór o Kaszmir między Delhi a Islamabadem trwa od 1947 roku, kiedy brytyjskie Indie dzielone były na dwa odrębne państwa – Pakistan dla muzułmanów i Indie dla wyznawców hinduizmu; od tego czasu między krajami doszło do trzech wojen. W regionie działają ugrupowania zbrojne, które walczą o niepodległość regionu lub przyłączenie go do Pakistanu.

Indie oskarżają Pakistan o sponsorowanie ugrupowań zbrojnych i separatystycznych w indyjskiej części Kaszmiru. Islamabad te oskarżenia odrzuca i utrzymuje, że udziela jedynie moralnego i dyplomatycznego wsparcia ruchowi separatystycznemu.

 

 

zrodlo:londynek.net

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: