Rządowymi samolotami z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim podróżowała jego siostra Beata Kuchcińska, a także m.in. wicepremier Piotr Gliński i europosłowie Joachim Brudziński i Beata Mazurek – ustalił tvn24.pl. Portal powołuje się na dokumenty Bazy Lotnictwa Transportowego.

Siostra marszałka Beata Kuchcińska miała lecieć rządowym Gulfstreamem G550 z Rzeszowa do Warszawy 21 października 2018 – wynika z informacji bazy lotnictwa, które cytuje tvn24.pl. Wtedy też z Kuchcińskim podróżował jego syn Zbigniew Szymon Kuchciński.

Jak informuje portal, Beata Kuchcińska przez 35 lat mieszkała w Australii, gdzie pracowała jako architekt. Po wygranych w 2015 roku przez PiS wyborach wróciła do kraju. Jak wynika z informacji zamieszczonej na profilu Kuchcińskiej w mediach społecznościowych, w lutym 2018 roku rozpoczęła ona pracę w PFR Nieruchomości.

„To spółka córka Polskiego Funduszu Rozwoju, którego zadaniem jest ‚wspieranie rozwoju gospodarczego kraju i podnoszenie jakości życia Polaków'” – czytamy.

Siostra marszałka jest tam główną konsultantką projektów strategicznych w biurze realizacji inwestycji i odpowiada m.in. za realizację dużego osiedla w stolicy w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Partyjni koledzy w rządowym gulfstreamie

Z dokumentów Bazy Lotnictwa Transportowego, które publikuje tvn24.pl, wynika, że 14 września wraz z Markiem Kuchcińskim z Warszawy do Krakowa podróżowali: marszałek Senatu Stanisław Karczewski, rzeczniczka PiS i wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński i szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska. Tego dnia w stolicy Małopolski odbył się pogrzeb matki wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, szefa klubu PiS.

W opublikowanym przez CIS wykazie lotów marszałka Kuchcińskiego znalazł się wspomniany rejs.

Z kolei śmigłowcem W-3 Sokół wraz z Kuchcińskim miał lecieć 1 września 2018 roku z Rzeszowa do Warszawy wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Wcześniej portal informował, że z marszałkiem Kuchcińskim latali m.in. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, posłowie PiS: Bogdan Rzońca, Krystyna Wróblewska, Jerzy Paul i Wojciech Buczak, Józefa Hrynkiewicz i Stanisław Piotrowicz z małżonką oraz europosłowie: Karol Karski i Zdzisław Krasnodębski, a także marszałek województwa podkarpackiego, były senator Wiesław Ortyl.