NA ŻYWO 21.00 - STREAM ALEKSANDER JABŁONOWSKI I JACK CALEIB - O ZGNILIŹNIE MORALNEJ W III R.P !!21 sierpnia 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

    SKANDAL !!! Będzie film z hollywoodzką obsadą ekranizujący powieść, w której Polacy są odrażającymi antysemitami!

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Na nic zda się rozpowszechnianie świadectw o rodzinie Ulmów, Sendlerowiej, Żegocie i ponad 6,7 tys. udokumentowanych historii Polaków ratujących Żydów przed niemiecką zagładą (liczba Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata), gdy będą produkowane filmy z hollywoodzką obsadą, w których mieszkańcy Europy Środkowo-Wschodniej są przedstawiani jako prymitywni, brutalni i odrażający antysemici.

Już niebawem na ekrany kin trafi ekranizacja „Malowanego ptaka” Jerzego Kosińskiego. Efekt może być taki, że walka ze stereotypem Polaka-antysemity będzie jeszcze trudniejsza.

„Malowany ptak” (ang. „The Painted Bird”) to książka autorstwa Jerzego Kosińskiego, która została wydana w USA w 1965 roku. Przedstawia ona świat widziany oczami 6-letniego chłopca, uważanego za cygańskiego lub żydowskiego przybłędę, który podczas II wojny światowej błąka się między małymi miasteczkami i wsiami rozsianymi po Europie Środkowo-Wschodniej. W trakcie tej tułaczki chłopiec jest zmuszony walczyć o swoją egzystencję, a główne zagrożenia czyhają ze strony mieszkańców wspomnianych wsi i miasteczek, którzy przepełnieni są nienawiścią do obcych oraz żądzą zadawania skrajnej przemocy zarówno fizycznej, psychicznej jak i seksualnej.

Książka wzbudziła gigantyczne zainteresowanie w USA i przyniosła Kosińskiemu wielką sławę. Przez wiele lat uchodziła również za „autobiograficzną”. Dopiero po czasie wyszło na jaw, że Kosiński – urodzony w 1933 r. jako Józef Lewinkopf – lata II wojny światowej spędził w Sandomierzu i we wsi Dąbrowa Rzeczycka, gdzie dzięki pomocy katolickiego księdza jego rodzina znalazła schronienie u polskiej rodziny. Wtedy też ojciec zmienił mu nazwisko z Lewinkopf na Kosiński, jak również zdobył fikcyjne świadectwo chrztu.

Niestety książka „Malowany ptak” stała się dla wielu Amerykanów jednym z głównych źródeł „informacji” o zachowaniu Polaków w czasie II wojny światowej. Wielu jej czytelników zaczęło utożsamiać barbarzyński antysemityzm, okrucieństwo i wynaturzenia seksualne opisywane przez Kosińskiego z mieszkańcami wiejskich terytoriów Europy Środkowo-Wschodniej.

W maju 2010 roku Vaclav Marhoul (czeski scenarzysta, reżyser i aktor) ogłosił, że nabył prawa do filmowej adaptacji powieści „Malowany ptak”. Mimo, iż premiera jest przewidziana na wrzesień b.r., to film zdołał już zdobyć pierwszą nagrodę – w 2013 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes otrzymał Wyróżnienie Specjalne za adaptację książki do scenariusza.


W filmie wystąpią znani z hollywoodzkich produkcji Stellan Skarsgard oraz Harvey Keitel. Nie wykluczone zatem, że zdobędzie on międzynarodową popularność, a przez wzgląd na poruszaną tematykę będzie miał szansę na Oskara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Niestety dla Polaków taki obrót spraw może oznaczać, że walka z fałszywym stereotypem prymitywnego antysemity, który swą niechęć do Żydów ssie z mlekiem matki, będzie jeszcze trudniejsza niż do tej pory…

Źródło: The Painted Bird (Wikipedia)
Źródło: Na kłamstwach o Polakach zrobił wielką karierę. To przechodzi ludzkie pojęcie, co o nas wypisywał (Fakt.pl)
Źródło: Jerzy Kosiński (Wikipedia)

One thought on “    SKANDAL !!! Będzie film z hollywoodzką obsadą ekranizujący powieść, w której Polacy są odrażającymi antysemitami!

  1. ALE CO TU SIE DZIWIC NIENAWISC PLUS BRAK PODSTAWOWEJ WIEDZY ICH OJCEM BYŁ LUCYPER GABI TAK TAK TO SĄ DIABŁY

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: