DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Nowa strategia Chin: Outlast Donald Trump

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

Wiele inwestorów i obserwatorów Chin twierdzi, że Chiny podjęły strategię wysokich stawek, która sprawia, że bardzo mało prawdopodobne jest, aby zgodzić się na porozumienie zmniejszające napięcia handlowe z USA przed wyborami prezydenckimi w 2020 roku.

TOPSHOT - prezydent USA Donald Trump (L) podaje rękę prezydentowi Chin Xi Jinpingowi pod koniec konferencji prasowej w Wielkiej Sali Ludowej w Pekinie 9 listopada 2017 r.

Według kilku raportów plan, który wydaje się pojawiać w Pekinie, polega na kontynuowaniu rozmów handlowych przy jednoczesnym unikaniu jakichkolwiek prawdziwych reform lub możliwych do wyegzekwowania umów aż do wyborów. W tym momencie Chiny mogłyby znaleźć się w obliczu nowej administracji, z którą prawdopodobnie łatwiej byłoby zawrzeć umowę niż prezydent Donald Trump.

W tym scenariuszu Chiny tolerowałyby krótkoterminowy ból gospodarczy powodowany przez taryfy, aby zachować długoterminową strategię polegającą na wprowadzaniu drapieżnego merkantylizmu w dążeniu do dominacji gospodarczej na świecie.

„Wielu inwestorów wyraziło pogląd, że Chiny są gotowe zaakceptować spowolnienie gospodarcze (a tym samym globalne spowolnienie gospodarcze), aby zapobiec ponownemu wyborowi prezydenta Trumpa”, napisał w środę Naka Matsuzawa, główny strateg stopy procentowej Nomury w Tokio .

Chiny mają również nadzieję, że napięcia w handlu i odwet zaszkodzą amerykańskiej gospodarce, być może wystarczającej, aby zrównoważyć reelekcję Trumpa.

„Wydaje się, że przywódcy Chin doszli do wniosku, że nie zapewnią akceptowalnej umowy handlowej z prezydentem Trumpem” – wyjaśnił Nathaniel Taplin w ostatniej kolumnie dla Wall Street Journal . „ Co mogą zrobić, to spróbować przetrwać następne 18 miesięcy, wyrządzając maksymalne szkody polityczne – i mieć nadzieję, że słabnąca gospodarka amerykańska wyłoni nowego prezydenta”.

„Działania Trumpa poważnie poruszony chińskich przywódców, którzy teraz sprawę, że nie ma szans na osiągnięcie sprawiedliwego traktowania z USA” w dającej się przewidzieć przyszłości, Shi Yinhong, profesor stosunków międzynarodowych na Renmin University w Pekinie, niedawno powiedział z  Wall Street Journal . „Chiny nie tylko przygotowują się do przedłużającej się wojny handlowej, ale także eskalacji konfliktu”.

Nie wszyscy zgadzają się, że umowa nie jest możliwa przed wyborami. Michael Pillsbury, autor  „Stuletniego maratonu” i doradca Trumpa w Chinach, powiedział w środę, że porozumienie może dojść do porozumienia z powodu wzajemnego szacunku Trumpa i chińskiego prezydenta Xi Jinpinga.

„Jestem dość optymistycznie nastawiony do rozmów, ponieważ szły tak dobrze aż do maja”, powiedział Pillsbury w wywiadzie dla CNBC.

Napięcia handlowe nasiliły się w ostatnich tygodniach, wbrew oczekiwaniom, które zlikwidują, gdy urzędnicy z Chin i USA wznowią rozmowy. Chińscy urzędnicy wcześnie opuścili pierwszą rundę bezpośrednich rozmów, gdy stało się jasne, że USA nie są gotowe do natychmiastowego zniesienia lub obniżenia ceł na chińskie towary, zniesienia sankcji wobec Huawei i zniesienia zarzutów karnych wobec dyrektora finansowego , według osoby poinformowanej w tej sprawie.

Po powrocie urzędników USA z tego spotkania Trump ogłosił, że USA przedłuży taryfy na dodatkowe 300 miliardów dolarów chińskich towarów. Chiny stwierdziły, że w odpowiedzi wstrzymały zakupy amerykańskich produktów rolnych i zagroziły dodatkowymi taryfami na produkty rolne. W poniedziałek Chiny pozwoliły, by waluta straciła na wartości wobec dolara do najniższego poziomu od dekady, wywołując obawy o wojnę walutową i powodując upadek amerykańskich akcji. W odpowiedzi Ministerstwo Skarbu USA oficjalnie określiło Chiny manipulatorem walutowym.

Państwowe media w Chinach zostały wypełnione inwektywą przeciwko Trumpowi, przypominając amerykańskie media, że prezydent jest rasistą, a także oskarżając USA o podsycanie protestów w Hongkongu.

Zwrot ku wojowniczemu handlowi prawdopodobnie ma wiele przyczyn. Podobno Xi jest pod presją twardych przywódców partii komunistycznej i nie chce wydawać się słabym, poddając się żądaniom USA. A krytyka polityki handlowej Trumpa ze strony kandydatów na prezydenta Demokratów w ostatnich debatach stworzyła nadzieję, że nowy prezydent pójdzie łatwiej w stronę Chin. Co więcej, reakcja rynków finansowych USA na odwet Chin przekonała niektórych chińskich decydentów, że USA są podatne na presję handlową.

 

zrodlo:.breitbart.com

breitbart.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: