NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7296 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
NOWE PRAWO PIS - POLAK NIE JEST CZŁOWIEKIEM JEST PRZEDMIOTEM
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ- INSTRUKCJA A.V
Musimy trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni? Wyślijcie więc Państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do przyjaciół i krewnych!! Udostępniajcie!!
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
Śmierć puka do małych miasteczek. Sytuacja w powiecie lipnowskim przeraża
Ukryte ofiary epidemii COVID-19. Tydzień po tygodniu znikają małe miasteczka
Narodowy Spis Powszechny. Blok czy dom, kto..
Spis powszechny 2021: Obowiązkowy ? - KTO NIE MUSI BRAĆ UDZIAŁU - SPRAWDŹ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

 Kontrowersyjny wyrok w Strzelach Opolskich. Sąd przyznał kamienicę spadkobiercom z Niemiec

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Wiele ostatnio mówi się o restytucji mienia. W tym kontekście warto wspomnieć o wyroku jaki zapadł w Strzelcach Opolskich. Tamtejszy sąd uznał, że kamienica, która przed wojną należała do Niemców (Strzelce leżały na terytorium III Rzeszy) musi wrócić do ich spadkobierców. Władze samorządowe twierdziły, że przez kilkadziesiąt lat prawnie zasiedziały kamienicę (dziś znajdują się tam mieszkania komunalne). Sąd był jednak innego zdania. Uznał, że gmina nie była posiadaczem nieruchomości, lecz „zarządzała kamienicą jako podmiot prowadzący cudze sprawy bez zlecenia”.

Nie tylko środowiska żydowskie wysuwają wobec Polski roszczenia dotyczące mienia pozostawionego w naszym kraju tuż po wojnie. Kwestia może dotyczyć również Niemców, którzy byli wypędzeni z terytoriów przyznanych Polsce w wyniku porozumienia USA, Wlk. Brytanii i ZSRR (tzw. ziemie zachodnie, spora część Śląska i Mazury), jak również opuścili nasz kraj niedługo po zakończeniu wojny.

Sąd w Strzelcach Opolskich uznał niedawno, że należąca przed wojną do Niemców kamienica (przez 1945 rokiem Strzelce Opolskie leżały na terytorium III Rzeszy) winna być przekazana ich spadkobiercom. Oczywiście, w tej sprawie kluczowe jest zapoznanie się ze stanem faktycznym. Właściciele wspomnianej kamienicy mieszkali w Polsce jeszcze przez kilkanaście lat po wojnie (w regionie Opola do dziś żyje spora mniejszość niemiecka). Strzelce Opolskie oraz swoją kamienicę opuścili dopiero w latach 60-tych (wyjechali na stałe do Niemiec).

W kolejnych latach lokalne władze „przejęły” opuszczoną kamienicę i przerobiły ją na mieszkania komunalne. Przez ponad 50 lat zajmowały się stanem technicznym kamienicy, remontami i innymi pracami konserwatorskimi.

Kiedy do sądu w Strzelcach Opolskich zgłosili się spadkobiercy Niemców, którzy wyjechali z Polski w latach 60-tych, domagając się wydania im wspomnianej kamienicy, lokalne władze argumentowały, że przez ponad pół wieku faktycznego posiadania tej nieruchomości doszło do jej prawnego zasiedzenia. Sąd był jednak innego zdania – uznał, że gmina nie była posiadaczem nieruchomości, lecz „zarządzała kamienicą jako podmiot prowadzący cudze sprawy bez zlecenia”.


Efekt jest taki, że przedmiotowa kamienica jest dziś w posiadaniu rodziny z Niemiec będącej spadkobiercą jej prawowitych właścicieli jeszcze z czasów przedwojennych. Przy okazji tej sprawy należy podkreślić, że kwestie zwrotu mienia pozostawionego w Polsce, a następnie przejętego przez władze komunistyczne, właśnie tak powinny być rozstrzygane. Każdy przypadek może być inny i to niezawisły polski sąd (a nie organizacje zrzeszające ziomkostwo niemieckie czy środowiska żydowskie) powinien decydować, czy ludzie wyrażający roszczenia w zakresie danej nieruchomości są rzeczywistymi spadkobiercami jej prawowitych właścicieli oraz czy podczas nacjonalizacji danego mienia nie doszło już przypadkiem do wypłaty należnego odszkodowania.

Źródła informacji:
> Gmina Strzelce Opolskie przegrała prawną batalię o kamienicę w centrum miasta (NTO.pl)
> Cztery kamienice w Strzelcach Opolskich bez właścicieli. To wyniki kontroli gminy (Radio.opole.pl)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

2 thoughts on “ Kontrowersyjny wyrok w Strzelach Opolskich. Sąd przyznał kamienicę spadkobiercom z Niemiec

 1. Taka prawda jak h.. śliwkę połknął … takimi ”wyrokami” można sobie dupę podetrzeć w wiejskiej sławojce .
  Cały ten szumnie nazywany ”sąd” w Strzelcach Opolskich … powinien przez organ nadzorujący jeszcze raz zdać egzaminy które potwierdzą kwalifikacje wyżej wymienionego składu do prowadzenia przewodów Sądowych … znajomości prawa karnego , cywilnego … a także wydawania sprawiedliwych w odczuciu społecznym … wyroków .

  W świetle obowiązującego prawa … chodzi mi o Kodeks Cywilny który reguluje powyższy problem … to właśnie gmina jest prawowitym właścicielem powyższej nieruchomości .

  Art. 172 § 2. k.c. ”mówi” wyrażnie … Po upływie lat trzydziestu posiadacz nieruchomości nabywa jej własność, choćby uzyskał posiadanie w złej wierze.

  I żadne tam pierdolenie kurestwa sędziowskiego w uzasadnieniu typu …. „zarządzała kamienicą jako podmiot prowadzący cudze sprawy bez zlecenia”. … nie ma skutków prawnych … gdyż w powyższym kodeksie nie ma żadnej interpretacji na którą mógłby się powołać skład sędziowski motywując to bzdurne uzasadnienie .

  To , że zapadł taki ”wyrok” o niczym jeszcze nie świadczy …. podejrzewam , że gmina będzie się odwoływać … ma jeszcze II i III instancję … oraz Sąd Administracyjny .

  Moje zdanie .
  Gmina szybciutko powinna w najbliższym Sądzie … jakimś tam Wydziale Cywilny złożyć wniosek …. o stwierdzenie nabycia własności w postaci powyższej nieruchomości przez zasiedzenie w złej wierze .

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK "X"

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

"X"

 
Holler Box
Live streaming - KLIKNIJ >>>>>>>
 

WSPARCIE FINANSOWE  DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI "

AKTUALNIE PRACE ORGANIZACYJNE TRWAJĄ - DO CZASU ZAREJESTROWANIA STOWARZYSZENIA I ZAŁOŻENIA KONTA BANKOWEGO DOBROWOLNE WSPARCIE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA DANE NIŻEJ PODANE ( KLIKNIJ) Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU - DAROWIZNA - D.R.P.P (inaczej opisane przelewy nie dotrą)

Holler Box
%d bloggers like this: