M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE …………………………………………………………. ZAŁÓŻ WŁASNE AUTORSKIE KONTO I PUBLIKUJ BEZ CENZURY FELIETONY ARTYKUŁY FILMY DOKUMENTY MATERIAŁY PRASOWE PRZEDRUKI

baner DAROWIZNA

Zełenski wzywa do negocjacji „normańskich” z powodu śmierci żołnierzy pod Pawłopilem

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał przywódców państw członkowskich „formatu normańskiego” do jak najszybszego wznowienia negocjacji w związku z naruszeniem zawieszenia broni przez rosyjskie siły okupacyjne i śmiercią czterech ukraińskich żołnierzy.

Zełenski wzywa do negocjacji „normańskich” z powodu śmierci żołnierzy pod Pawłopilem

Zełenski napisał o tym na Facebooku.

„Czterech ukraińskich żołnierzy zginęło w pobliżu Pawłopila w wyniku ostrzału z ręcznego granatnika przeciwpancernego. „Rozejm zbożowy” trwał 17 dni. Dzisiejszy incydent ma na celu podważenie nie tylko tego rozejmu, ale całego procesu negocjacyjnego. Ukraina szczerze dąży do pokoju. Nasze pragnienie pozostaje niezmienione. Dzisiaj cały świat zobaczył, kto nie chce pokoju”, podkreślił prezydent.

Dodał, że w związku z tym wydarzeniem wezwał przywódców państw członkowskich „formatu normańskiego” – prezydenta Francji Emmanuela Macrona, kanclerz Niemiec Angelę Merkel i prezydenta Rosji Władimira Putina – aby jak najszybciej się spotkali w celu wznowienia negocjacji.

Prezydent wyraził również kondolencje rodzinom ofiar ostrzału pod Pawłopilem.

„Nie przestaniemy dążyć do zakończenia działań wojennych i nie pozostawimy bez odpowiedniej reakcji żadnego ataku na naszych żołnierzy”, podkreślił Zełenski.

Wreszcie wyraził przekonanie, że Ukraina „z pewnością będzie zjednoczona i wolna”.

Jak informował Ukrinform, 6 sierpnia podczas ostrzełu przez rosyjskie siły okupacyjne pozycji Sił Połączonych pod Pawłopilem zabito czterech ukraińskich żołnierzy.

 

zrodlo:https://www.ukrinform.pl/

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: