DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Wenezuela rozmawia w równowadze, gdy USA zwiększają presję na Maduro

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

BOGOTA, Kolumbia (AP) – Od tygodni przedstawiciele prezydenta Wenezueli Nicolás Maduro i jego przyszły następca, lider opozycji Juan Guaidó, podróżują tam iz powrotem na Barbados, próbując uzgodnić wspólną ścieżkę wyjścia z przedłużającego się politycznego impasu w kraju .

Prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel, z lewej, prezydent Wenezueli Nicolas Maduro z centrum i wenezuelski prezydent Partii Socjalistycznej Diosdado Cabello, z prawej, biorą udział w ceremonii zamknięcia Forum Sao Paulo w pałacu prezydenckim Miraflores w Caracas, Wenezuela, niedziela, 28 lipca 2019 r. Forum Sao Paulo, organizowane prawie co roku i organizowane przez Kubę w zeszłym roku, zostało założone, gdy lewicowi latynoamerykańscy próbowali się zreorganizować po upadku muru berlińskiego w 1989 r. (AP Photo / Ariana Cubillos)

Spotkania przebiegały powoli i owiane były tajemnicą, a żadna ze stron nie ujawniła szczegółów. Ale teraz zwolennicy Maduro oskarżają USA o próbę wysadzenia delikatnego procesu.

Rzekomy materiał wybuchowy: zamiana nowych sankcji, które zamrażają wszystkie aktywa rządu Maduro w USA, a nawet grożą ukaraniem firm z państw trzecich, które nadal prowadzą interesy z jego socjalistyczną administracją.

„Próbują zdynamizować dialog”, powiedział minister spraw zagranicznych Jorge Arreaza we wtorek na konferencji prasowej, aby potępić komentarze amerykańskiego doradcy ds. Bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona broniącego zamrożenia aktywów. „Ale nikt, nawet 1000 Trumpów lub 500 Boltonów … nie zmusi nas do porzucenia stołu negocjacyjnego.

PLIK – Na zdjęciu z pliku z 23 lipca 2019 r. Lider opozycji i samozwańczego prezydenta Wenezueli Juan Guaido bierze udział w sesji Zgromadzenia Narodowego na głównym placu w Caracas w Wenezueli. Kongres kierowany przez opozycję odbył sesję, aby spróbować wywierać presję na rząd prezydenta Nicolása Maduro, który przeciwstawił się kierowanym przez USA wysiłkom, aby go usunąć. Guaido powiedział, jak to często robił w przeszłości, że rząd, który nazywa „dyktaturą”, rozpada się. (AP Photo / Leonardo Fernandez, plik)

Opierając się na swojej roli jako czynnika ułatwiającego proces pokojowy w Kolumbii, Norwegii w maju udało się przezwyciężyć głęboką nieufność wynikającą z nieudanych prób dialogu i połączyć obie strony w Oslo. Od tego czasu rozmowy przeniosły się na karaibską wyspę Barbados, gdzie w zeszłym tygodniu zakończyła się piąta runda.

Żadna ze stron nie powiedziała wiele na temat tego, co jest omawiane, chociaż w kręgach politycznych i dyplomatycznych pojawiły się spekulacje, że wysłannicy Maduro wyrazili gotowość zwołania przedterminowych wyborów prezydenckich pod odnowioną komisją wyborczą i obserwacją zagraniczną. Stany Zjednoczone nalegały, aby Maduro zrezygnowało z władzy, zanim jakiekolwiek wybory zostaną uznane za wiarygodne.

Minister spraw zagranicznych Peru Nestor Nestor Popolizio, centrum, przemawia podczas inauguracji konferencji ponad 50 krajów, które w dużej mierze wspierają przywódcę opozycji wenezuelskiej Juana Guaido w Limie, Peru, wtorek, 6 sierpnia 2019 r. Podczas spotkania Doradca ds. Bezpieczeństwa Narodowego John Bolton mówi, że USA będą atakować każdego w kraju lub za granicą, który popiera rząd prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro surowymi sankcjami finansowymi. (AP Photo / Martin Mejia)

Trzy osoby biorące udział w rozmowach z różnych stron opisały środowisko jako poważne i serdeczne, a każda delegacja jadła i podróżowała tam iz powrotem na wyspę z Caracas osobno. Wszystkie trzy domagają się poczynienia postępów, nawet jeśli trudny temat wyborów zostanie pozostawiony na koniec, a wszechstronna umowa oparta na sześciopunktowym porządku obrad jest daleka. Ludzie zgodzili się rozmawiać z The Associated Press tylko pod warunkiem anonimowości, ponieważ nie byli upoważnieni do ujawnienia szczegółów rozmów.

Takie poufne relacje różnią się znacznie od oceny Boltona i innych twardych ludzi z administracji Trumpa, którzy oskarżyli Maduro o wykorzystanie rozmów do kupienia czasu.

„Nie zakochamy się w tych starych sztuczkach zmęczonego dyktatora” – oświadczył we wtorek Bolton na spotkaniu w Peru złożonym z ponad 50 rządów przeciw Maduro. „Nigdy więcej czasu na dotknięcie, dotknięcie, dotknięcie. Teraz jest czas na działanie. ”

Oczywiście nikt w administracji Trumpa nie zlekceważył rozmów, a niektórzy analitycy uważają, że „zły glina” Boltona i jego groźby związane z bardziej karnymi działaniami mogą nawet przyspieszyć mediację.

Amerykański doradca ds. Bezpieczeństwa narodowego, John Bolton, słusznie, rozmawia z sekretarzem handlu USA Wilburem Rossem podczas konferencji ponad 50 narodów, które w dużej mierze wspierają lidera wenezuelskiej opozycji Juana Guaido w Limie, Peru, we wtorek, 6 sierpnia 2019 r. Bolton mówi, że USA atakować wszystkich w kraju lub za granicą, którzy wspierają rząd prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro surowymi sankcjami finansowymi. Bolton przemówił dzień po tym, jak administracja Trumpa ogłosiła nową rundę zamiatania środków mających na celu wywarcie presji na Maduro z urzędu. (AP Photo / Martin Mejia)

David Smilde, profesor socjologii na Uniwersytecie Tulane, który studiował Wenezuelę od ponad 25 lat, powiedział, że podobnie uzbrojona taktyka USA nie zapobiegła wynegocjowaniu zakończenia wojen domowych w Ameryce Środkowej w latach 80. Następnie, gdy szalała zimna wojna, finansowanie przez USA armii kontrra w Nikaragui wbrew regionalnemu planowi pokojowemu faktycznie zwiększyło międzynarodowe poparcie dla niego.

„Jak na ironię, obrzydliwe, łyse działania Boltona, by sabotować rozmowy, mogą sprzyjać negocjacjom” – powiedział Smilde.

Podobnie jak Maduro, Guaidó, który przewodzi kongresowi kontrolowanemu przez opozycję, nie wykazywał chęci do porzucenia rozmów, pomimo presji ze strony jastrzębów w jego koalicji, które oskarżają go o przymykanie oczu na rzekome torturowanie przeciwników przez Maduro.

„Robimy wszystko, co możliwe, aby kontynuować mechanizm norweski” – powiedział we wtorek Guaidó zapytany, czy rozmowy będą kontynuowane.

Ale choć żadna ze stron nie chce ponosić winy za zawalenie się, ostateczna umowa wciąż napotyka ogromne przeszkody.

Maduro, choć poważnie osłabione przez sankcje USA i coraz bardziej izolowane na arenie międzynarodowej, nadal cieszy się poparciem potężnych sojuszników, takich jak Rosja i Chiny. Ma także wsparcie wojska, tradycyjnego arbitra sporów w Wenezueli. Ani wojsko, ani USA nie są stronami rozmów, chociaż głównym celem Maduro jest zniesienie amerykańskich sankcji.

Tymczasem impet Guaidó utknął w martwym punkcie, kiedy ogłosił się tymczasowym prezydentem w styczniu w związku z tym, co USA i około 50 innych narodów uznało za fałszywą reelekcję Maduro w zeszłym roku. Demonstracje, które na początku roku wypełniały ulice Caracas, przerzedziły się i strajk zbrojny, a powstanie wojskowe zwołane przez Guaidó w kwietniu zakończyło się ucieczką lub wygnaniem kilku ustawodawców opozycji.

Podczas gdy negocjatorzy Guaidó stali się bardziej elastyczni, niektórzy opozycjoniści zostaną ośmieleni przez ostatnie amerykańskie sankcje, powiedział Phil Gunson, analityk z Międzynarodowej Grupy Kryzysowej z Caracas.

Ale powiedział, że nie widzi dowodów, że Maduro poważnie rozważa rezygnację z władzy.

„Tak długo, jak każda ze stron będzie postępować zgodnie z zasadą„ zwycięzca bierze wszystko ”, są mniej skłonni do ustępstw, a umowa pozostanie nieuchwytna”, powiedział Gunson.

___

Joshua Goodman na Twitterze: https://twitter.com/APjoshgoodman

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: