DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Watykan: Jego własnymi słowami: listy byłego kardynała o wykorzystywaniu ofiar

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WATYKAN (AP) – Na pierwszy rzut oka ręcznie pisane pocztówki i listy wyglądają na niewinne, a nawet ciepłe, czasem podpisywane przez „wuja T.” lub „twojego wuja, ojca Teda”.

61-letni James Grein przemawia w swoim domu w Sterling w stanie Wirginia w piątek, 26 lipca 2019 r. Grein twierdzi, że wzniesione obecnie przez trzy pokolenia wyniszczone miejsce kardynała Theodore’a McCarricka wywarło na nim presję, by odwiedzał McCarricka w weekendy z dala od szkoły z internatem i wizyt, kiedy będzie molestowany. „Jeśli nie poszedłem zobaczyć Teodora, zawsze pytali mnie moi bracia i siostry lub tata:„ Dlaczego go nie widziałeś? ”(AP Photo / Manuel Balce Ceneta)

 

Raport specjalny:  Rachunek

Ale biorąc pod uwagę kontekst, korespondencja napisana przez zhańbionego byłego kardynała Theodore’a McCarricka do młodych mężczyzn, których jest oskarżany o molestowanie seksualne lub molestowanie, jest oknem na sposób, w jaki drapieżnik przygotowuje swoją ofiarę, według dwóch ekspertów w dziedzinie zapobiegania nadużyciom, którzy sprawdzili ją dla The Associated Press.

Pełne pochlebstw, zażyłości i chwalenia się własną mocą, listy dostarczają trzewnych dowodów na to, jak biskup kłusujący po świecie sprawił, że młodzi, wrażliwi mężczyźni poczuli się wyjątkowi – a potem rzekomo z nich skorzystali.

AP publikuje wyłącznie korespondencję, którą McCarrick napisał do trzech mężczyzn przed obiecanym wydaniem własnego raportu Watykanu, który wiedział, co i kiedy o jego wysiłkach, by położyć przyszłych księży. Dostęp do arcybiskupa dla młodych mężczyzn pragnących zostać kapłanami „jest tutaj kluczowym elementem procesu pielęgnacji” – powiedziała jedna z ekspertów, Monica Applewhite.

James Grein, 61 lat, w swoim domu w Sterling w stanie Wirginia w piątek, 26 lipca 2019 r., Trzyma pocztówkę z Florydy wysłaną do niego, gdy miał 15 lat przez już nieudanego kardynała Theodore’a McCarricka. (AP Photo / Manuel Balce Ceneta)

Papież Franciszek zlikwidował McCarricka, 89 lat, w lutym po dochodzeniu w kościele, w którym ustalono, że wykorzystywał seksualnie nieletnich oraz dorosłych seminarzystów. Sprawa stworzyła kryzys wiarygodności dla katolickiej hierarchii , ponieważ o niewłaściwym postępowaniu McCarricka zgłoszono niektóre wyższeUSA i Watykanu, ale pozostał wpływowym kardynałem aż do upadku w zeszłym roku.

McCarrick odmówił skomentowania swojej sprawy, z wyjątkiem powiedzenia w zeszłym roku w pierwszym oświadczeniu, że był niewinny, ale zaakceptował decyzję Stolicy Apostolskiej o usunięciu go ze służby. Prawnik McCarricka J. Michael Ritty odmówił komentarza w sprawie korespondencji.

Świadectwo Jamesa Greina, 61 lat, pierwszego ochrzczonego McCarricka, było kluczem do sprawy Watykanu. Będąc synem bliskich przyjaciół rodziny, Grein powiedział śledczym, że McCarrick zaczął go molestować seksualnie, gdy miał 11 lat, w tym podczas spowiedzi oraz ślubów i uroczystości rodzinnych.

Na zdjęciu z 13 lutego 2013 r. Kardynał Theodore Edgar McCarrick pozuje do zdjęcia w Rzymie. (AP Photo / Andrew Medichini)

W wywiadzie dla AP Grein powiedział, że wzniosłe miejsce McCarricka w rodzinie od ponad trzech pokoleń wywarło na nim presję, by odwiedzał McCarricka podczas weekendów poza szkołą z internatem i wizyt, kiedy będzie molestowany.

„Jeśli nie poszedłem zobaczyć Teodora, zawsze pytali mnie moi bracia i siostry lub tata:„ Dlaczego nie poszedłeś go zobaczyć? ”

Ta dynamika rodzinna jest obecna w pocztówkach McCarricka wysłanych do Greina – notatek bez stempli pocztowych zawartych w listach McCarricka wysłanych do jego ojca.

„Zbliża się czas na twoją wizytę na wschodzie”, napisał McCarrick do Greina, gdy był w szkole z internatem w Woodside Priory School w Kalifornii w latach siedemdziesiątych. „Pewnego dnia zadzwonię do domu, żeby sprawdzić ustalenia”. Podpisał notatkę „Miłość do wszystkich, Wujek, ks. Przetrząsać.”

Zdjęcie z lipca 2019 r. Pokazuje szczegół z kopii listu z 1987 roku napisanego przez ówczesnego Newarka, arcybiskupa NJ Theodore’a McCarricka dla seminarzysty stanu. Na zakończenie czytamy: „Miłość, wujek Ted”. (AP Photo / Patrick Sison)

Applewhite powiedział, że tekst zdradza jasne oczekiwania McCarricka, że przyjedzie Grein, a także zaangażowanie jego rodziny w organizację spotkania. Dodała, że widoczna dla rodziny pocztówka jest najbardziej otwartą formą komunikacji i prawdopodobnie miała pokazać Greinowi, że to, co robił McCarrick, nie było złe.

„Wysłanie go pocztówką mówi„ nie mam nic do ukrycia ”- powiedział Applewhite, który doradzał amerykańskim diecezjom i zakonom w zakresie programów ochrony dzieci i szkoleń.

W 1981 roku McCarrick został pierwszym biskupem Metuchen w stanie New Jersey. W ubiegłym roku jego ofiary-seminarzyści zaczęli mówić o tym, jak ich były biskup nazwałby ich „siostrzeńcami” i nalegali, by nazywali go „wujkiem Tedem” – tworząc nieformalną relację rodzinną, która bardzo utrudniłaby jednemu z nich Applewhite powiedział, że kiedykolwiek donosi o niewłaściwym postępowaniu.

ames Grein trzyma kolaż zdjęć rodzinnych w swoim domu w Sterling w stanie Wirginia w piątek, 26 lipca 2019 r., ułożonych przez jego siostrę, przedstawiającą już nieistniejącego kardynała Theodore McCarricka z matką, Ruth Grein, w prawym dolnym rzędzie; i McCarrick, środkowy dolny rząd po prawej, i wujek Greina, Warner Edelmann. Grein mówi, że wywyższone miejsce McCarricka w rodzinie od ponad trzech pokoleń wywarło na nim presję, by odwiedzał go w weekendy poza szkołą z internatem i wizyty, kiedy będzie molestowany. „Jeśli nie poszedłem zobaczyć Teodora, zawsze pytali mnie moi bracia i siostry lub tata:„ Dlaczego go nie widziałeś? ”(AP Photo / Manuel Balce Ceneta)

Byli seminarzyści opowiadali, jak McCarrick zapraszał grupy młodych mężczyzn na weekendowe połowy lub w jego domu na plaży, zawsze zapraszając jednego dodatkowego, aby zmusił kogoś do dzielenia łóżka. McCarrick później zaprzeczył, że kiedykolwiek miał kontakty seksualne z kimkolwiek, ale przyznał „niefortunny brak osądu” w dzieleniu łóżka z mężczyznami, według e-maila z Watykanem z 2008 roku.

korespondencji z jednym seminarzystą Metuchen po tym, jak został mianowany arcybiskupem Newark w stanie New Jersey, McCarrick szczegółowo opisał swoją misję związaną z odrzutowcami latem 1987 r., Kiedy udał się do Rosji i Polski u szczytu starań św. Jana Pawła II o obalenie komunizm w Europie Wschodniej. Później tego samego roku powiedział młodemu człowiekowi, jak towarzyszył Janowi Pawłowi podczas jego amerykańskiej pielgrzymki.

W piątek, 26 lipca 2019 r. Zdjęcie przedstawia pocztówkę z Watykanu dla Jamesa Greina, gdy miał 12 lat, napisaną przez nieistniejącego już kardynała Theodore’a McCarricka. (AP Photo / Manuel Balce Ceneta)

„Przypomina mu o jego władzy, że ma cały ten dostęp do specjalnych przywilejów” – powiedziała Elizabeth Jeglic, profesor psychologii i ekspert w zapobieganiu przemocy seksualnej w John Jay College of Criminal Justice. Powiedziała do seminarzysty: „Zostań ze mną, masz do tego dostęp”.

61-letni James Grein pozuje do zdjęcia w swoim domu w Sterling w stanie Wirginia w piątek, 26 lipca 2019 r., Trzymając pocztówki z Florydy i Watykanu, przesłane mu jako chłopiec przez nieistniejącego już kardynała Theodore’a McCarricka. Korespondencja z młodymi mężczyznami, których jest oskarżany o molestowanie seksualne lub molestowanie, jest oknem na sposób, w jaki drapieżnik pielęgnuje swoją ofiarę, według dwóch ekspertów ds. Zapobiegania nadużyciom, którzy przejrzeli pisma dla The Associated Press. (AP Photo / Manuel Balce Ceneta)

Seminarzysta napisał później do innego biskupa, że był świadkiem McCarricka i innych niedoszłych księży uczestniczących w czynnościach seksualnych podczas wyprawy na ryby i że McCarrick obmacywał go podczas nocnego pobytu w mieszkaniu McCarricka na Manhattanie tego lata. Powiedział, że w piątek wieczorem zwymiotował w łazience z powodu urazu.

Wkrótce potem w liście McCarrick napisał: „Chcę tylko podziękować za przybycie w piątek wieczorem. Naprawdę podobała mi się nasza wizyta. ”

W ośmiu listach do seminarzysty McCarrick wielokrotnie namawiał młodego człowieka, aby zadzwonił do niego po odbiór w jego biurze w Newark, podając jego bezpośrednią linię oraz daty jego przybycia i wyjazdu. Namawiał go też wielokrotnie, by odwiedzał go – częsty kontakt wymagał, jak twierdził Jeglic, nękania i próby „trzymania go w sieci”.

„Mamy prawie pełny dom, a jutro kanapy i może podłoga zostanie zajęta – ale zrobilibyśmy miejsce nawet takiemu facetowi jak ty” – napisał do niego McCarrick.

Na znak możliwej desperacji dodał: „PS Czy dostajesz nawet moje listy?”

McCarrick wspomniał także o incydencie, w którym obaj spotkali biznesmena związanego z mafią, który wkrótce potem został zastrzelony w wyniku uderzenia mafii.

„Dzięki Bogu, że nie poszliśmy na kolację w sobotę wieczorem!” Napisał McCarrick. „Bylibyśmy w samym środku gangu ganglandów”.

W kolejnym liście z 28 sierpnia 1987 r., Napisanym na papierze firmowym Admirals Club podczas lotu w Polsce, McCarrick ponownie wspomniał o morderstwie w swoim małym, charakterystycznym skrypcie: „Trzymasz się wuja i naprawdę poznajesz ekscytujących ludzi”.

Jeglic powiedział, że odniesienie do trafionego tłumu było wspólnym, nielegalnym doświadczeniem, które „więzi cię w tajemnicy”.

Inny seminarzysta, wielebny Desmond Rossi, studiował kapłaństwo w seminarium Niepokalanego Poczęcia w Newark, New Jersey, kiedy McCarrick został mianowany arcybiskupem. Powiedział, że McCarrick starał się pozdrowić ojca Rossiego na Mszy i napisał do Rossiego, kiedy młody człowiek wziął urlop w 1987 roku.

W liście McCarrick napisał, że właśnie był z Johnem Paulem podczas podróży do Miami i modlił się o powrót Rossi.

„Nadal jesteś częścią rodziny” – napisał McCarrick.

Rossi powiedział, że teraz widzi, jak McCarrick przygotowuje go do listu, szczególnie jego odniesienia do Johna Paula i bycia częścią „rodziny”.

„Oto arcybiskup kościoła, który mówi 25-letniemu dziecku zainteresowanemu kapłaństwem, że właśnie opuścił spotkanie z papieżem” – powiedział Rossi. „To ważna sprawa!”

Rossi ostatecznie przeniósł się do innej diecezji w 1989 r., Po spotkaniu, w którym powiedział, że McCarrick przetoczył krzesło „niewłaściwie blisko” i dotknął nogi Rossiego, gdy mówił.

„W tej chwili pomyślałem„ opuszczam diecezję ”, ponieważ było to niewygodne” – powiedziała Rossi.

O ile uważa się za ocalałego, Rossi przyznaje, że McCarrick był uzdolnionym, charyzmatycznym pastorem. Applewhite powiedział, że napastnicy to nie tylko potwory – o czym świadczy korespondencja McCarricka, która wypatruje swoich seminarzystów.

„Jeśli szukamy tylko demonów, nigdy nikogo nie złapiemy” – powiedziała.

Grupa doradcza amerykańskich ofiar SNAP powiedziała, że korespondencja McCarricka zawiera „podręcznikowe przykłady zachowań pielęgnacyjnych”, które powinny służyć jako przypomnienie o subtelnych sposobach, w jakie drapieżniki budują relacje z ofiarami i integrują się w rodzinach.

„Mamy nadzieję, że publikacja tych listów doprowadzi zarówno do uzdrowienia osób, które przeżyły, jak i do nowych możliwości zdobycia przez rodziców i społeczeństwo wiedzy na temat pielęgnacji włosów”, powiedział SNAP w oświadczeniu po raporcie AP.

___

Linki do liter:

https://www.documentcloud.org/documents/6238060-c-aug87-letter.html

https://www.documentcloud.org/documents/6238062-c-tuesday-letter.html

https://www.documentcloud.org/documents/6238061-c-saturday-letter.html

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: