DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Talibowie twierdzą, że zamach bombowy na samobójstwo w zachodnim Kabulu, dziesiątki rannych

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

KABUL, Afganistan (AP) – zamachowiec-samobójca na samochód uderzył w środę w komisariat policji w mniejszości szyickiej w zachodniej części Kabulu, powodując ogromną eksplozję, która zraniła dziesiątki osób, twierdzili afgańscy urzędnicy. Talibowie twierdzili, że są odpowiedzialni za bombardowanie.

Afgański policjant stoi na straży po eksplozji w pobliżu kwatery głównej policji w Kabulu w Afganistanie, środa, 7 sierpnia 2019 r. Zamachowiec-samobójca na samochód uderzył w kwaterę główną policji w mniejszości szyickiej w zachodniej części Kabulu w środę, powodując wielką eksplozję, która ranni tuziny ludzi, twierdzili afgańscy urzędnicy. Talibowie twierdzili, że są odpowiedzialni za bombardowanie. (AP Photo / Rafiq Maqbool)

Kilka godzin po eksplozji afgańscy urzędnicy nie potwierdzą, czy w ataku doszło do jakiejkolwiek śmierci, która nastąpiła dzień po wysłanniku USA, a talibowie poinformowali o postępach w negocjacjach dotyczących zakończenia prawie 18-letniej wojny w Afganistanie.

Wielu Afgańczyków martwi się, co się stanie, gdy szacunkowo 20 000 żołnierzy USA i NATO w kraju wróci do domu.

Bombowiec samochodowy zdetonowany w punkcie kontroli bezpieczeństwa przed komendą policji, powiedział rzecznik policji Firdaus Faramarz dla The Associated Press. W pobliżu znajduje się wojskowa szkoła szkolenia. Talibowie powiedzieli, że wybrali centrum rekrutacyjne dla sił bezpieczeństwa.

Afgańscy ochroniarze stoją na straży obok uszkodzonego sklepu po eksplozji w pobliżu komendy policji w Kabulu w Afganistanie, środa, 7 sierpnia 2019 r. Zamachowiec-samobójca, który miał na celu atak na komendę policji w mniejszości szyickiej w zachodniej części Kabulu w środę, ustawia się afgańscy urzędnicy powiedzieli, że po wielkiej eksplozji, która zraniła dziesiątki osób. Talibowie twierdzili, że są odpowiedzialni za bombardowanie. (AP Photo / Rafiq Maqbool)

Rzecznik minister zdrowia publicznego Wahidullah Mayar powiedział, że rannych, w tym kobiet i dzieci, zabrano do lokalnych szpitali.

Duża część dymu unosiła się nad tą częścią Kabulu, w której mieszka wiele mniejszościowych społeczności Hazara. Fasada jednego wielopiętrowego budynku została zerwana. Sprzedawcy zamiatali rozbite szkło.

Atak miał miejsce, ponieważ wielu mieszkańców Kabulu zajęło się przygotowaniami do muzułmańskiego święta Eid al-Adha, które rozpoczyna się w niedzielę.

„Jadłem śniadanie w restauracji, kiedy wybuchł,” powiedział Mohmmad Qasem. Gdy pękły okna, on i inni wybiegli na ruchliwą ulicę.

Komenda policji była celem w przeszłości, w tym atak w 2017 r., W wyniku którego zginęło ponad 20 osób.

Dyrektor naczelny Abdullah Abdullah potępił środowy atak, mówiąc w poście na Twitterze, że „terroryści dążą do zakłócenia kampanii wyborczej prezydenckiej”.

Afgańczycy stoją w pobliżu uszkodzonego sklepu po eksplozji w Kabulu w Afganistanie, środa, 7 sierpnia 2019 r. Zamachowiec-samobójca na samochód uderzył w środę w komisariat policji w mniejszości szyitów w zachodniej części Kabulu, powodując ogromną eksplozję, która zraniła kilkadziesiąt osób ludzie, mówili afgańscy urzędnicy. Talibowie twierdzili, że są odpowiedzialni za bombardowanie. (AP Photo / Rafiq Maqbool)

Wybory prezydenckie w Afganistanie, już opóźnione w związku z kwestiami bezpieczeństwa i organizacyjnymi, są wyznaczone na 28 września. We wtorek talibowie ostrzegli Afgańczyków przed bojkotem sondaży i unikaniem wieców kampanii, które „mogłyby stać się potencjalnymi celami”.

Talibowie przeprowadzają niemal codzienne ataki na siły afgańskie w całym kraju, mówiąc, że wojna będzie trwała tak długo, jak siły USA i NATO będą nadal w Afganistanie. We wtorek bomba wymierzona w furgonetkę przewożącą pracowników oddziału antynarkotykowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zabiła pięć osób i raniła siedem w Kabulu.

Afgańscy oficerowie bezpieczeństwa zatrzymują mężczyznę w pobliżu miejsca eksplozji w Kabulu w Afganistanie, środa, 7 sierpnia 2019 r. Zamachowiec-samobójca na samochód uderzył w centralę policji w mniejszości szyickiej w zachodniej części Kabulu w środę, powodując wielką eksplozję, która ranni tuziny ludzi, twierdzili afgańscy urzędnicy. Talibowie twierdzili, że są odpowiedzialni za bombardowanie. (AP Photo / Rafiq Maqbool)

Podmiot stowarzyszony z grupą Państw Islamskich w Afganistanie przeprowadził również kilka ataków na dużą skalę w Kabulu, często atakując mniejszości szyitów.

Środowy atak nadchodzi na tle kolejnej rundy rozmów w tym tygodniu między talibami a Stanami Zjednoczonymi w arabskim regionie Zatoki Perskiej w Katarze, gdzie powstańcy utrzymują swoje biuro.

Zalmay Khalilzad, wysłannik USA, którego zadaniem było znalezienie pokojowego rozwiązania najdłuższego konfliktu w Ameryce, w tym tygodniu poinformował o „doskonałych postępach” w rozmowach w Katarze. We wtorek urzędnik talibski powiedział, że różnice zostały rozwiązane w związku z wycofaniem wojsk amerykańskich z Afganistanu i gwarancjami powstańców, że zerwą więzi z innymi grupami ekstremistycznymi.

Khalilzad powiedział, że ma nadzieję na ostateczne porozumienie do 1 września, które pozwoli siłom USA i NATO opuścić kraj. Ale talibowie nadal sprzeciwiają się rządowi Kabulu, odrzucając go jako amerykańską marionetkę i odmawiając negocjacji z nim.

Afgańscy ochroniarze stoją na straży po eksplozji w pobliżu kwatery głównej policji w Kabulu w Afganistanie, środa, 7 sierpnia 2019 r. Zamachowiec-samobójca, którego celem było samobójstwo, napadł na kwaterę główną policji w mniejszości szyitów w zachodniej części Kabulu w środę, powodując wielką eksplozję, która ranni tuziny ludzi, twierdzili afgańscy urzędnicy. Talibowie twierdzili, że są odpowiedzialni za bombardowanie. (AP Photo / Rafiq Maqbool)

Talibowie kontrolują obecnie mniej więcej połowę Afganistanu i są najsilniejsi od 2001 r., Kiedy inwazja kierowana przez USA obaliła ich rząd po tym, jak objął przywódcę Al-Kaidy Osamę bin Ladena.

Również w środę rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Nusrat Rahimi, powiedział, że godzinna operacja odprawy sił afgańskich przeciwko powstańcom we wschodnim Kabulu znalazła kilka skrzynek z bronią.

A w północnej prowincji Baghlan siły bezpieczeństwa udaremniły atak powstańców, powiedział Jawed Basharat, rzecznik szefa policji w prowincji. Powiedział, że zamachowiec-samobójca w Humvee próbował zaatakować bazę afgańską, ale został zabity. Basharat powiedział, że nie zabito żadnych sił bezpieczeństwa.

___

Powiązana pisarka prasowa Cara Anna w Kabulu w Afganistanie przyczyniła się do powstania tego raportu.

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: