Kończy się era konwencjonalnych wojen na ziemi. Przyszłość należy do gwiezdnych wojen. Tam rozstrzygnie się przyszłość Ziemi. Amerykanie bardzo intensywnie pracują nad stworzeniem broni kwantowej, która ma dać im przewagę konkurencyjną nad Chinami i Rosją i ostatecznie zapewnić dominację na globie.

Laboratorium Badawcze Sił Powietrznych USA zażądało od współpracujących ośrodków naukowych przyspieszenia prac nad technologiami kwantowymi, które umożliwią o wiele szybsze obliczenia w komputerach niż obecnie oraz stworzą nowy system bezpieczeństwa nawigacji i komunikacji, który nie będzie można zhakować.

W statkach kosmicznych będą stacjonowały zaawansowane roboty bojowe funkcjonujące w ramach US Space Corps, zdolne do szybkiej i skutecznej reakcji w obliczu problemów w funkcjonowaniu w przyszłości baz na Księżycu i Marsie oraz kopalni na planetoidach.

Inwestycje tylko w ciągu dwóch lat pochłonie 15 mld USD.

Pentagon wciągnął do współpracy najbardziej znane firmy technologiczne Google, Facebook i Amazon a także inne które pracują nad stworzeniem sztucznej inteligencji oraz robotów-zabójców.

Źródło: GeekWeek