DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Obywatele UE chcą fizycznego dokumentu na potwierdzenie „settled status”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Obywatele UE wystosowali petycję, w której żądają od brytyjskiego rządu, aby wprowadził fizyczny dokument, potwierdzający posiadanie statusu osoby osiedlonej (settled status).

Obywatele UE chcą fizycznego dokumentu na potwierdzenie "settled status"

Imigranci, którym przyznano settled lub pre-settled status, otrzymują e-mail z potwierdzeniem pozytywnego przejścia rejestracji w systemie osiedleńczym, pozwalającym na zabezpieczenie praw w Wielkiej Brytanii po Brexicie. Elektroniczna korespondencja nie może jednak zostać użyta do udowodnienia swojego statusu.

Tym samym imigranci nie mają żadnego fizycznego dokumentu, który mogliby przedstawić pracownikom służb granicznych, właścicielom nieruchomości i potencjalnym pracodawcom, by udowodnić, że mają prawo do pobytu w Wielkiej Brytanii.

Obecnie jedyny dowód na posiadanie settled lub pre-settled status istnieje tylko w wirtualnej rzeczywistości. Problem w tym, że systemy elektroniczne są podatne na ataki cyberprzestępców.

Dlatego powstała petycja nawołująca brytyjski rząd do zapewnienia papierowego dokumentu, dzięki któremu można wykazać, że pomyślnie przeszło się rejestrację w systemie osiedleńczym. Petycję można podpisywać do 12 sierpnia.

Obywatele UE nie mają żadnego dokumentu, który mogliby przedstawić np. pracownikom służb granicznych. (Fot. Getty Images)

Rząd musi odpowiedzieć na każdą petycję, która uzyskała ponad 10 tys. podpisów. Jeśli autorom apelu uda się zebrać 100 tys. podpisów, projekt zostanie rozpatrzony podczas obrad brytyjskiego parlamentu.

Aby uzyskać status osoby osiedlonej (ang. settled status), trzeba udowodnić, że w ostatnich pięciu latach przebywało się na terytorium Zjednoczonego Królestwa przez co najmniej sześć miesięcy w każdym z tych lat. W przeciwnym razie osoba składająca wniosek otrzyma tymczasowy status osiedlony (ang. pre-settled status), który będzie można zmienić na osiedlony po spełnieniu wymogu pięciu lat.

zrodlo:londynek.net
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: