DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Najnowsze: Turcja: rozmowy z USA na temat „pozytywnej” strefy Syrii

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BEIRUT (AP) – Najnowsze informacje na temat sytuacji w Syrii (cały czas lokalne):

1 po południu

Minister obrony Turcji twierdzi, że jego kraj chciałby wspólnie z USA ustanowić tak zwaną „bezpieczną strefę” w północno-wschodniej Syrii, ale w razie potrzeby będzie działał sam.

Hulusi Akar wypowiedział się w środę, gdy tureccy i amerykańscy wojskowi kontynuowali rozmowy w Ankarze na temat strefy.

Powiedział, że rozmowy postępują „pozytywnie”, dodając, że poglądy amerykańskich urzędników „zbliżają się” do poglądów Turcji.

Ankara chce kontrolować – w koordynacji z USA – strefę głębokości 19-25 mil na wschód od rzeki Eufrat w Syrii i nie chce tam żadnych syryjskich sił kurdyjskich. Turcja uważa syryjskich bojowników kurdyjskich za terrorystów połączonych z powstaniem kurdyjskim w Turcji.

Turcja zagroziła atakiem na tę część Syrii, aby odeprzeć sojusznicze siły syryjskie kurdyjskie sprzymierzone z USA.

11:05

Syryjskie media państwowe podają, że siły rządowe zdobyły północno-zachodnią wioskę i zbliżają się do miasta Kfar Zeita, które jest utrzymywane przez powstańców od 2012 roku.

Kontrolowane przez rząd syryjskie centralne media wojskowe poinformowały w środę, że żołnierze schwytali Arbaeen poprzedniej nocy po intensywnych starciach z bojownikami powiązanymi z Al-Kaidą.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, monitorujący wojnę opozycji, potwierdziło, że Arbaeen został zabrany, dodając, że „siły reżimu są u bram” Kfara Zeity.

Kfar Zeita jest jednym z największych miast w północnej części prowincji Hama. Leży na skraju Idlib, ostatniej pozostałej największej twierdzy rebeliantów w kraju.

W poniedziałek armia syryjska ogłosiła, że wznawia ofensywę na opanowanym przez rebeliantów północnym zachodzie, oskarżając powstańców o pogwałcenie tamtejszego rozejmu.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: