DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Minister spraw społecznych podobno miał zostać oskarżony o oszustwo, naruszenie zaufania

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Avichai Mandelblit popiera oskarżenie przeciwko Haim Katzowi Likuda za rzekome quid pro quo z partnerem biznesowym; spadła opłata za przekupstwo

Welfare Minister Haim Katz speaks during a Finance Committee meeting in the Knesset on March 5, 2018. (Yonatan Sindel/Flash90)

Według doniesień prokurator generalny Avichai Mandelblit ma postawić w stan oskarżenia ministra opieki społecznej Haima Katza z partii Likud pod zarzutem oszustwa i nadużycia zaufania.

Katz jest oskarżany o nielegalne quid pro quo z Mordechajem Benem Ari, czołową postacią na rynkach kapitałowych, zgodnie z którym minister Likud rzekomo przyjął korzyści finansowe w zamian za wykorzystanie swojej pozycji w Knesecie do wspierania interesów biznesmena.

Katz, weteran Likud MK, jest podejrzanym o popełnienie przestępstwa w drugim osobnym dochodzeniu w sprawie korupcji, dotyczącym jego czasu, gdy był szefem związku zawodowego Israel Aerospace Industries (IAI).

Zarzuty przeciwko Katzowi wobec jego powiązań z Benem Ari początkowo obejmowały przekupstwo, ale doniesienia w środkowojęzycznych mediach hebrajskich mówią, że prokuratorzy porzucili to przestępstwo po przesłuchaniu poprzedzającym oskarżenie ostatniej jesieni.

Według raportów prokurator generalny ogłosi to przed wyborami 17 września.

Chociaż Mandelblit zamierza kontynuować postępowanie sądowe przed głosowaniem w przyszłym miesiącu, raporty podały, że nie zostaną podjęte żadne działania przeciwko ministrowi do co najmniej listopada lub grudnia, kiedy nowo wybrany Kneset będzie mógł debatować, a następnie zagłosować za pozbawieniem go immunitetu.

W odpowiedzi na raporty Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało oświadczenie, w którym stwierdził, że Mandelblit nie zdecydował jeszcze o oskarżeniu Katza. „Po podjęciu decyzji społeczeństwo zostanie powiadomione, jak zawsze”, powiedział kanał, zgodnie z kanałem 12.

Po oskarżeniu Katz będzie musiał zrezygnować ze stanowiska w rządzie lub zostać zwolnionym przez premiera Benjamina Netanjahu.

Według serwisu informacyjnego Walla prokurator stanowy Shai Nitzan również chciał oskarżyć Bena Ari.

Prokuratorzy podejrzewają, że w latach 2010-2015 Katz i Ben Ari rozwinęli wzajemnie korzystne stosunki. Ben Ari, który był doradcą finansowym dużej publicznej spółki holdingowej, jest podejrzany o zapewnienie Katzowi bezpłatnego zarządzania finansami, przynosząc mu miliony szekli. W zamian Katz, która w latach 2009–2013 była przewodniczącą Komitetu Pracy i Opieki Społecznej Knesset, rzekomo rozwijał interesy biznesowe dla Bena Ari.

W lutym tego roku policja zaleciła, aby Katz został oskarżony o przekupstwo, oszustwo, wymuszenia i naruszenie zarzutów zaufania w związku z podejrzeniami, że wykorzystał swoją pozycję jako szefa związku IAI do realizacji własnych interesów, w tym obiecującego lukratywnego zatrudnienia – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz firma – członkom zarządu, którzy z nim współpracowali. Katz był szefem potężnego związku przez dwie dekady, zanim został ministrem Likud w 2015 roku.

Śledztwo jest częścią toczącej się sondażu o podejrzenia o korupcję w IAI z innymi podejrzanymi powiązaniami z Katzem. Jego syn, Yair Katz, który kieruje wyższym kierownictwem IAI i jest członkiem związku zawodowego od czterech lat, został aresztowany w zeszłym roku pod zarzutem zmuszania pracowników do przyłączenia się do partii Likud. Policja powiedziała, że ​​badają zarzuty, że pracownikom IAI, którzy odmówili rejestracji jako członkowie partii Likud, systematycznie odmawiano awansów lub podwyżek pensji, aw niektórych przypadkach nawet zwolniono.

Związek zawodowy w IAI, który zatrudnia około 16 000 osób i jest największą spółką państwową Izraela, jest znany jako twierdza Likud.

Premier Benjamin Netanyahu opuścił podczas wycieczki po obiekcie IAI 17 grudnia 2018 r. (Koby Gideon / GPO

Katz jest jednym z czterech ministrów, o których wiadomo, że grożą mu potencjalne zarzuty karne, wraz z Netanjahu, wiceministrem zdrowia Yaakovem Litzmanem i ministrem spraw wewnętrznych Aryeh Deri. Likud MK David Bitan jest również badany pod kątem możliwych zarzutów przekupstwa.

Katz, podobnie jak Netanjahu, potępił wszystkie zarzuty przeciwko niemu jako „polowanie na czarownice” mające na celu zaszkodzenie jego reputacji.

 

zrodlo:https://www.timesofisrael.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: