DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Były minister z PO o partyzantach, którzy wyzwolili obóz koncentracyjny: Kolaboranci..

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

– Proszę prezydenta, żeby stanął po stronie bohaterów, a nie kolaborantów – powiedział były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz (PO-KO). Nawiązał tu do objęcia patronatem przez Andrzeja Dudę obchodów rocznicy powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych. – To powielanie czarnej legendy, powstałej w czasach zniewolenia komunistycznego – ocenił szef Urzędu ds. Kombatantów Jan Józef Kasprzyk.

11 sierpnia w Warszawie odbędą się obchody 75. rocznicy powołania Brygady Świętokrzyskiej, które prezydent Andrzeja Duda objął patronatem narodowym.

Podczas konferencji w Kielcach Sienkiewicz, który jest liderem świętokrzyskiej listy Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu, podkreślił, że ziemia świętokrzyska była tym najsilniejszym źródłem oporu partyzanckiego w Polsce.

– Jest jakimś okrutnym paradoksem, że Brygada Świętokrzyska jest w tej chwili zrównana z bohaterami AK walczącymi o wolność tej ziemi – mówił Sienkiewicz, zarzucając partyzantom z NSZ pozostawanie „pod patronatem obersturmbahnführera Paula Fuchsa, gestapowca z Radomia” i „mordowanie Polaków”.

Były minister spraw wewnętrznych oskarżył też Instytut Pamięci Narodowej o to, że stał się „rozsadnikiem gloryfikacji ludzi, którzy współpracowali z Gestapo”, co jego zdaniem jest dla niego wyraźnym dowodem na to, że ta instytucja przestała pełnić swoją państwową rolę.

– Przeszła taką przemianę ideologiczną, w której będę się opowiadał w przyszłości za rozwiązaniem tej instytucji, jeśli tylko będę miał taką możliwość – powiedział Sienkiewicz.

List otwarty w tej sprawie do prezydenta napisały dzieci czterech oficerów świętokrzyskiej AK. Synowie i córki AK-owców twierdzą, że „ze zdziwieniem i przykrością” dowiedzieli się o objęciu patronatem prezydenckim obchodów 75. rocznicy powstania Brygady Świętokrzyskiej NSZ.

Minister przypomniał, że w styczniu 1945 r. Brygada stoczyła krwawe walki z oddziałami Wehrmachtu i podjęła decyzję przebicia się na Zachód.

Według Kasprzyka „uroczystości te są dopełnieniem tego, co stało się dwa lata temu”. Jak przypomniał, wówczas „75. rocznica utworzenia Narodowych Sił Zbrojnych została uczczona przez Sejm RP przez aklamację uchwałą, w której jednogłośnie uznano iż Narodowe Siły Zbrojne były formacją, która dobrze zasłużyła się ojczyźnie”.

– Brygada Świętokrzyska NSZ powstała 11 sierpnia 1944 r. Jej żołnierze walczyli z Sowietami, Niemcami, z bandami rabunkowymi, które grabiły ludność cywilną. Brygada Świętokrzyska współpracowała w czasie akcji »Burza« z oddziałami batalionów chłopskich i AK. Nigdy nie kolaborowała z Niemcami – podkreślił minister.

1 maja 1945 r. w rejonie Pilzna Brygada Świętokrzyska nawiązała kontakt z wojskami amerykańskimi i została uznana za część sił zbrojnych państw sprzymierzonych.

4 dni później żołnierze formacji wyzwolili 700 więźniarek niemieckiego obozu koncentracyjnego w Holiszowie w zachodnich Czechach (w tym 167 Polek i ponad 200 Żydówek), biorąc do niewoli 200 esesmanów i 15 nadzorczyń.

źródło: 
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: