DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Brytyjska wieś na celowniku zorganizowanych gangów

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zorganizowane grupy przestępcze coraz częściej atakują brytyjską wieś. Kradną drogie maszyny, narzędzia, a nawet zwierzęta gospodarskie – alarmuje inews.co.uk.

W 2018 r. brytyjska wieś została okradziona na sumę 50 milionów funtów. To o 12 procent więcej niż w 2017 r.

Brytyjska wieś na celowniku zorganizowanych gangówDzisiaj złodzieje kradną ciągniki za ponad 100 tys. funtów. (Fot. Getty Images)

Największy, bo aż 62-procentowy wzrost przestępczości odnotowano w Szkocji. Kolejne były: północno-wschodnia (25 proc.) i wschodnia Anglia (22 proc.).

Łupem przestępców padały głównie wysokiej jakości maszyny rolnicze i pojazdy, w tym ciągniki oraz quady – wynika z analizy eksperta ds. rolniczych ubezpieczeń NFU Mutual.

„Niektórzy rolnicy przyznali, iż boją się opuszczać swoje gospodarstwa z obawy, że pod ich nieobecność złodzieje zabiorą dorobek ich życia” – wyjaśnia Tim Price, specjalista ds. obszarów wiejskich w NFU Mutual.

„Zorganizowane gangi wykorzystują fakt, że te miejsca są na uboczu, więc kradną maszyny, narzędzia, a nawet owce” – dodał.

Kiedyś złodzieje kradli jednego baranka, a obecnie – stada owiec. (Fot. Getty Images)

Price podkreślił, że w ciągu jednego pokolenia ludzie mieszkający na wsi byli świadkami, jak bardzo nasiliła się przestępczość w rejonach wiejskich. „Kiedyś  kradziono jednego baranka, a dzisiaj – setki owiec. Co więcej, złodzieje przejmują traktory o wartości przekraczającej 100 tys. funtów” – podkreśla ekspert z NFU Mutual.

Rolnicy nie mają innego wyjścia, jak korzystać z technologicznych rozwiązań w celu chronienia swojego dobytku. Do wykrywania wtargnięcia wykorzystują wiązki podczerwieni, a do śledzenia zwierząt gospodarskich – technologię mikropunktów.

Jak podaje inews.co.uk, złodzieje są mniej aktywni w Walii i południowo-zachodniej Anglii, gdzie finansowe straty były mniejsze w 2018 r. odpowiednio o 7 i 1 proc.

zrodlo:londynek.net
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “Brytyjska wieś na celowniku zorganizowanych gangów

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: