DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Będą kary za maltretowanie zwierząt w rzeźni? Bulwersująca sprawa trafia przed sąd

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Trzy osoby zatrudnione w rzeźni Prime Food w Przechlewie w woj. pomorskim odpowiedzą przed sądem za znęcanie się nad zwierzętami. Sprawa została ujawniona przez aktywistów Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! i BASTA Inicjatywy na Rzecz Zwierząt. Prokuratura Rejonowa w Lęborku właśnie przesłała do sądu akt oskarżenia.

Aktywiści przyjrzeli się rozładunkowi i transportowi zwierząt do przechlewskiej rzeźni podczas siedmiu wyjazdów w 2017 r. Nagrali wstrząsające filmy. Widać na nich, jak osoby zatrudnione przez firmę Poldanor SA oraz inne podmioty traktują świnie. Obrońcy praw zwierząt udokumentowali szereg przypadków kopania i bicia zwierząt, uderzania ich poganiaczami (także w głowę), wchodzenia na grzbiety zwierząt, ciągnięcia ich za uszy. Nagrania pokazują, że świnie podczas transportu i rozładunku są tak zestresowane, że wchodzą jedne na drugie i przeraźliwie kwiczą.

Firma Poldanor SA po tym, gdy sprawa stała się głośna w mediach, zgłosiła się do prokuratury z podejrzeniem popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami. Wydała również oświadczenie, w którym zapewniała, że chodziło o absolutnie jednostkowe przypadki.

Prawdziwość tych wyjaśnień sprawdzi są. Akt oskarżenia, jaki prokuratura w Lęborku przesłała do Sądu Rejonowego w Człuchowie, dotyczy trzech pracowników.

– Pracownicy są oskarżeni o popełnienie przestępstwa związanego ze znęcaniem się nad zwierzętami, z punktu mówiącego o biciu zwierząt przedmiotami twardymi i ostrymi, biciu po głowie i dolnej części brzucha. Jeden pracownik jest dodatkowo oskarżony o przepędzanie zwierząt w sposób powodujący ich zbędne cierpienie i stres – tłumaczą na swoim profilu na Facebooku aktywiści ruchu VIVA!

Podobna sprawa, również wszczęta dzięki śledztwu przeprowadzonemu przez VIVę! i BASTĘ, dotyczy rzeźni Agryf w Szczecinie. Tam zarzuty prokuratorskie postawione zostały 12 osobom. Tam również zatrudniająca ich firma przekonywała, że na co dzień nad idącymi na rzeź zwierzętami nikt się nie znęca…

 

zrodlo:strajk.eu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “Będą kary za maltretowanie zwierząt w rzeźni? Bulwersująca sprawa trafia przed sąd

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: