DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Trump zamraża wszystkie aktywa rządu Wenezueli w USA

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym aktywa nie mogą być „przekazywane, płacone, eksportowane, wycofywane”, ponieważ nasilają się napięcia z prezydentem Maduro (rozszerzenie poprzedniego artykulu)

Przeciwnicy prezydenta Wenezueli Nicolas Maduro demonstrują w lipcu. Waszyngton zamroził wszystkie aktywa Wenezueli w USA.

Przeciwnicy prezydenta Wenezueli Nicolas Maduro demonstrują w lipcu. Waszyngton zamroził wszystkie aktywa Wenezueli w USA. Zdjęcie: Yuri Cortéz / AFP / Getty Images

Administracja Trumpa zamroziła wszystkie aktywa rządu Wenezueli w wyniku znacznej eskalacji napięć z przywódcą socjalistycznym Nicolasem Maduro. Ustawia stosunki handlowe Waszyngtonu z krajem Ameryki Południowej na równi z Kubą, Syrią, Iranem i Koreą Północną.

Zakaz prowadzenia przez Amerykanów interesów z rządem Wenezueli obowiązuje od razu.

„Wszelkie nieruchomości i udziały w nieruchomości rządu Wenezueli, które znajdują się w Stanach Zjednoczonych … są zablokowane i nie mogą być przekazywane, wypłacane, eksportowane, wycofywane ani w inny sposób przetwarzane”, mówi zarządzenie wykonawcze.

Zakon, podpisany w poniedziałek przez prezydenta Trumpa, cytuje ciągłe „uzurpowanie” władzy i łamanie praw człowieka przez osoby lojalne wobec niego.

Mimo że zamówienie nie zawiera bezwzględnego embarga handlowego, stanowi najbardziej zdecydowane działanie USA na usunięcie Maduro, ponieważ administracja Trumpa uznała lidera opozycji Juana Guaidó za prawowitego przywódcę Wenezueli w styczniu. W związku z tym stawia Wenezuelę na równi z przeciwnikami, takimi jak Kuba, Syria, Iran i Korea Północna, którzy również podlegają ostrym środkom amerykańskim.

Poprzednie sankcje były wymierzone w dziesiątki wenezuelskich urzędników państwowych, a także przemysł naftowy narodu Ameryki Południowej , który jest źródłem prawie wszystkich dochodów z eksportu.

W ramach zarządzenia wykonawczego Amerykanie zostaną pozbawieni możliwości zawierania transakcji z osobami, które zdecydują się pomagać Maduro lub jego rządowi. Ci sami zwolennicy Maduro również zostaną zablokowani wjazdu do USA.

Dopuszczalne będą wyjątki dotyczące dostawy żywności, lekarstw i odzieży. Wydaje się, że nie dotyczy to również transakcji z wciąż dużym sektorem prywatnym Wenezueli.

Chiny i Rosja nadal wspierały Maduro, co skłoniło amerykańskiego doradcę ds. Bezpieczeństwa narodowego, Johna Boltona, do ostrzeżenia obu krajów w poniedziałek przed podwojeniem poparcia dla niego.

We wtorek Bolton i sekretarz handlu USA Wilbur Ross reprezentują Stany Zjednoczone na Międzynarodowej Konferencji na rzecz Demokracji w Wenezueli.

W konferencji biorą udział przedstawiciele ponad 50 narodów, którzy uznają Guaidó za prezydenta Wenezueli i uważają, że reelekcja Maduro w ubiegłym roku była fałszywa.

Chwilę po ogłoszeniu zarządzenia wykonawczego Bolton napisał na Twitterze, że nie może się doczekać dnia, w którym ma nadzieję na „produktywny” dzień w Limie.

 

 

zrodlo:theguardian.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: