NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Ekspert neurobiologii CIA o tym, jak szczepionki..
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Strzelanie pokazuje wyzwania dla FBI w śledzeniu terroru wewnętrznego

WASHINGTON (AP) – Po dwóch masowych strzelaninach w weekend prezydent Donald Trump wezwał władze federalne w poniedziałek do wykonania lepszej pracy w zakresie identyfikowania brutalnych ekstremistów w Stanach Zjednoczonych, ale to nie będzie łatwe.

Znalezione obrazy dla zapytania masakra w usa zdjecia

Śledczy federalni, którzy chcą zapobiec aktom terroryzmu wewnętrznego, np. Masakrze 22 osób w zatłoczonym centrum handlowym w El Paso w sobotę, mają do dyspozycji mniej narzędzi i uprawnień prawnych, niż gdyby byli przeciwko komuś związanemu z organizacją międzynarodową takich jak Państwo Islamskie lub Al-Kaida.

Wyzwanie to ożywiło pytania o to, czy FBI, które przekształciło się po atakach z 11 września w celu zwalczania międzynarodowego terroryzmu i zyskało szerokie nowe uprawnienia inwigilacyjne, jest odpowiednio przygotowane do stawienia czoła białemu nacjonalistycznemu zagrożeniu odpowiedzialnemu za niektóre z najbardziej śmiercionośnych aktów przemocy w ostatnie kilka lat.

„Mogę przejść do trybu online i powiedzieć, co chcę, ale to nie znaczy, że FBI może wszcząć dochodzenie” – powiedział David Gomez, były kierownik FBI ds. Walki z terroryzmem. „Musisz połączyć wolność słowa z czynem jawnym, a ten czyn jawny musi mieć charakter przestępczy”.

Jak mówi Gomez, prawa, jakie istnieją, „nie są zaprojektowane tak, aby FBI mogło zapobiec takim działaniom. „Przepisy mają na celu reagowanie na już popełnione przestępstwa, a następnie ich zbadanie”.

Konfrontacja z terroryzmem wewnętrznym jest pilną kwestią dla organów ścigania w czasie, gdy biali supremaci i podobnie myślący ekstremiści powodują więcej morderstw, w tym szał w synagodze w Pittsburghu, który zabił 11 października ubiegłego roku, niż Amerykanie zainspirowani przez obce grupy. FBI dokonało około 90 aresztowań terrorystów w kraju w pierwszych trzech kwartałach roku i ma setki otwartych spraw.

Mimo to, Trump powiedział w poniedziałek, organy ścigania „muszą wykonać lepszą robotę, identyfikując znaki wczesnego ostrzegania i działając na nie”.

„Polecam Departamentowi Sprawiedliwości, aby współpracował z lokalnymi, stanowymi i federalnymi agencjami, a także z mediami społecznościowymi, w celu opracowania narzędzi wykrywających masowych strzelców, zanim uderzą”, powiedział prezydent.

Łatwiej to powiedzieć niż zrobić, biorąc pod uwagę część wyzwania wynikającego z rozróżnienia między prawem federalnym a terroryzmem międzynarodowym i terroryzmem wewnętrznym.

Na przykład funkcjonariusze organów ścigania prowadzący międzynarodowe dochodzenia w sprawie terroryzmu mogą uzyskać tajny nakaz inwigilacji w celu monitorowania komunikacji z osobą, która ich zdaniem może być agentem zagranicznej siły lub grupy terrorystycznej. Podobnie w amerykańskim kodeksie karnym przestępstwem jest udzielanie pomocy materialnej wyznaczonym zagranicznym organizacjom terrorystycznym, w tym państwu islamskiemu i Al-Kaidie, nawet jeśli dochodzenie nie obejmuje oskarżeń o przemoc.

Nie ma krajowego odpowiednika tej ustawy o wsparciu materialnym, co oznacza, że ​​prokuratorzy federalni muszą polegać na przepisach dotyczących przestępstw z nienawiści, opłatach za broń i innych podejściach, które mogą nie nosić znaku terroryzmu. Zwykłe członkostwo w białej organizacji supremacji i wsparcie dla niej nie jest nielegalne. I dziesięciolecia po oskarżeniach o nadużycia w ramach nadzoru w czasach byłego dyrektora J. Edgara Hoovera, urzędnicy FBI uważają się za zobowiązani do przestrzegania wewnętrznych wytycznych mających na celu poszanowanie wolności słowa.

„Nasi krajowi aktorzy grożący, szczególnie niezależni aktorzy, bardzo, bardzo ciężko są poddać ankietom w taki sam sposób, jak ankietowalibyśmy zagraniczną organizację terrorystyczną, ponieważ konstytucyjnie wykluczono nas z przebijania się” chroniona wolność słowa, powiedział Adam Lee, były wysoki rangą FBI urzędnik, który nadzorował dochodzenia w sprawie przestępstw z nienawiści w biurze i kierował biurem w Richmond w stanie Wirginia w czasie śmiertelnego białego rajdu supremacji w Charlottesville w 2017 r.

Inne przeszkody obejmują to, czy firmy technologiczne mogą z wyprzedzeniem odpowiednio zareagować na kłopotliwe zachowanie oraz czy organy ścigania mogą skutecznie oddzielić osoby nastawione na przemoc od tych, którzy po prostu o tym mówią.

Sprawcy ekstremistycznych ataków często działają samodzielnie, bez żadnego powiązania z szerszym ruchem lub organizacją, co może udaremnić starania o ich wcześniejsze zidentyfikowanie. W zakresie, w jakim ujawniają swoje plany przemocy, czasem jest to zaledwie kilka minut wcześniej, a nawet wtedy często wąskiej publiczności. Anty-latynoski stół, który według władz coraz częściej jest napisany przez podejrzanego podczas strzelania do El Paso, pojawił się na internetowej tablicy ogłoszeń około 20 minut przed sobotnim strzelaniem.

„Jest to całkowicie zdezagregowany ruch. Nie ma żadnego rodzaju komórki terrorystycznej, którą można by infiltrować za pomocą agenta i odkryć stojącego za nim wielkiego, złego faceta ”- powiedział Heidi Beirich, dyrektor projektu wywiadu w Południowym Centrum Prawa Ubóstwa, które śledzi brutalny ekstremizm. „To tylko bardziej złożony ekosystem”.

Beirich powiedziała, że ​​wierzy: „cała nasza struktura wywiadowcza od 11 września oderwała wzrok od kuli białej supremacji. Zagrożenie nie zostało zidentyfikowane, ponieważ przyspieszyło ”.

Teraz, powiedziała, problem stał się widoczny dla wszystkich.

 

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Live streaming with light on black metal texture background vector illustration
Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: