DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Marek Kuchciński wylatał 4 mln zł z podatków Polaków, choć zarabia 18 tys. zł miesięcznie [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
 Kuchciński i Andruszkiewicz ciągle doja sejm na paliwie

Afera z lotami marszałka Marka Kuchcińskiego i jego rodziny nabiera rozmachu. Portal Onet.pl wyliczył, że w niewiele ponad rok polityk PiS wylatał aż 4 mln złotych z budżetu państwa. Kuchciński w poniedziałkowym wystąpieniu choć przeprosił za swoje postępowanie, to podkreślił jednocześnie, że działał zgodnie z prawem.

Afera Marka Kuchcińskiego
Przypomnijmy, że chodzi o prawie sto podniebnych podróży marszałka Marka Kuchcińskiego w okresie od marca 2018 r. do maja 2019 r. Są to loty z Warszawy do Rzeszowa i z powrotem. Z wyliczeń portalu dokonanych na podstawie dokumentacji lotów, wynika, że tylko te loty i tylko w tym okresie kosztowały budżet państwa, czyli wszystkich podatników ponad 4 mln zł. – podaje Onet.pl. Po kilku dniach od wybuchu afery głos w tej sprawie zabrał sam zainteresowany. W poniedziałek marszałek Kuchciński spotkał się z dziennikarzami, ale nie odpowiadał na ich pytania.

– Loty zarówno te do Rzeszowa, jak i na każde inne lotnisko w Polsce i za granicą, były związane z moją pracą marszałka Sejmu, na którą składały się konferencje międzynarodowe i krajowe, także regionalne i lokalne. Spotkania związane z pracami Sejmu i innymi bieżącymi wydarzeniami; udział w uroczystościach rocznicowych o wymiarze międzynarodowym, państwowym i regionalnym, także lokalnym – mówił marszałek.

Marszałek Kuchciński podkreślił, że „w czasie całej czteroletniej kadencji wystąpiły 23 loty”, w których oprócz niego na pokładzie byli jego najbliżsi. – Dlatego podjąłem decyzję o wpłaceniu kwoty 15 tys. złotych na Caritas oraz klinikę „Budzik” – dodał. Dodatkowo polityk PiS zadeklarował wpłatę 28 tys. złotych na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych za lot żony marszałka z Rzeszowa do Warszawy. – Pragnę wszystkich, którzy poczuli się urażeni, przeprosić. Jednocześnie chciałbym zdecydowanie stwierdzić, że działałem zgodnie z prawem – oświadczył Kuchciński.

Wojtek Szacki@szacki

Z oświadczenia majątkowego posła Kuchcińskiego wynika, że ma 15 tys. zł oraz 200 euro oszczędności. Za loty wpłacił 43 tys. zł. Ciekawe, skąd pożyczył

Opozycja żąda dymisji marszałka, a dziennikarze pytają o to, skąd polityk weźmie pieniądze na pokrycie wpłat, które publicznie zadeklarował. Z oświadczenia majątkowego Marka Kuchcińskiego wynika, że zgromadził on 15 000 złotych i 200 euro w gotówce. Polityk jednak zdecydowanie bardziej woli inwestować w ziemię i nieruchomości niż w środki pieniężne.

Kuchciński wraz z żoną są właścicielami domu o powierzchni 130 m2 wartego 850 000 złotych. Posiadają oni również działkę budowlaną o powierzchni 0,9 ha o wartości 160 000 złotych, oraz dwie działki rolne. Jedna, 1,2 ha warta 22 000 złotych, druga zaś 4,6 ha o wartości 90 000 złotych. Co ciekawe, poseł nie ma żadnego kredytu ani pożyczki, które musiałby spłacać.

Z oświadczenia wynika, że Kuchciński zarobił w 2018 r.  31,163,63 złotych diety poselskiej (całość nieopodatkowana) oraz 187,857,72 zł wynagrodzenia z Sejmu. Co łącznie daje średnie zarobki na poziomie 18,3 tys. zł. Polityk partii rządzącej jest także właścicielem Hondy CRV z 2012 roku oraz posiada dodatkowe mienie ruchome o wartości powyżej 10 000 złotych, w którego skład wchodzą obrazy, grafiki, rzeźby, książki czy albumy.

Źródło: Onet.pl, sejm.gov.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: