DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Korea Północna wystrzeliwuje więcej pocisków, mówi, że „zmuszona jest szukać nowej drogi”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pjongjang mówi, że ćwiczenia wojskowe USA-Korea Południowa są „rażącym naruszeniem” starań o pokój

Nadawca KCTV z Korei Północnej pokazał materiał z wystrzelenia rakiety z Korei Północnej 1 sierpnia. Phenian wystrzelił jeszcze 6 pocisków 6 sierpnia.
 Nadawca KCTV z Korei Północnej pokazał materiał z wystrzelenia rakiety z Korei Północnej 1 sierpnia. Phenian wystrzelił jeszcze 6 pocisków 6 sierpnia. Zdjęcie: AFP / Getty Images

Według północnych szefów sztabu Korei Północnej wystrzelili dwa niezidentyfikowane pociski do morza z prowincji South Hwanghae.

Premiery odbyły się, gdy Pjongjang opisał gry wojenne Waszyngtonu i Seulu jako „rażące pogwałcenie” wysiłków na rzecz pokoju na Półwyspie Koreańskim, co odzwierciedla brak „woli politycznej” do poprawy stosunków.

„Pomimo powtarzających się ostrzeżeń, władze Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej w końcu rozpoczęły wspólne ćwiczenia wojskowe skierowane przeciwko KRLD”, powiedział rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych północno-wschodniej USA z uzbrojoną w broń nuklearną KCNA.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdziło, że ćwiczenia wojskowe stanowiły pogwałcenie umów dyplomatycznych, i dodał, że Korea Północna pozostała niezmieniona w swoim zaangażowaniu w rozwiązywanie problemów poprzez dialog, ale „będzie zmuszona szukać nowej drogi, jak już wskazaliśmy”, jeśli Korea Południowa a Stany Zjednoczone kontynuują wrogie ruchy wojskowe.

Korea Północna wystrzeliła serię pocisków i rakiet od czasu, gdy przywódca Kim Jong-un i Donald Trump zgodzili się na spotkaniu 30 czerwca w strefie zdemilitaryzowanej między dwoma Koreami, aby ożywić utknięte w martwym punkcie rozmowy na temat denuklearyzacji.

Trump odrzucił ostatnie wystrzeliwanie pocisków , mówiąc, że nie złamał żadnego porozumienia z Kimem, ale rozmowy jeszcze się nie wznowiły, a analitycy uważają, że pociski są zaprojektowane zarówno w celu poprawy zdolności wojskowych Korei Północnej, jak i wywierania presji na Waszyngton, aby zaoferował więcej koncesje.

Departament Obrony USA będzie „nadal monitorował sytuację i ściśle konsultuje się z naszymi południowo-koreańskimi i japońskimi sojusznikami”, powiedział rzecznik departamentu.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Korei Północnej powiedział, że pojawienie się nowych, amerykańskich myśliwców F-35A w Korei Południowej, wizyta amerykańskiego okrętu podwodnego napędzanego energią jądrową w porcie w Korei Południowej oraz amerykańskie testy pocisków balistycznych były jednym z kroków co zmusiło Koreę Północną do dalszego rozwijania własnego uzbrojenia.

„Władze USA i Korei Południowej zachowują otwartą rozmowę na temat dialogu” – powiedział rzecznik. „Ale kiedy usiądą, ostrzą miecz, aby wyrządzić nam krzywdę.”

Rzecznik południowo-koreańskiego wspólnego szefa sztabu powiedział w poniedziałek na regularnym briefingu prasowym, że sojusznicy „przygotowują się do wspólnego ćwiczenia w drugiej połowie roku”, ale nie potwierdzą nazwy ćwiczenia ani tego, czy już się rozpoczął.

Południowo-koreańskie media podały, że wspólne ćwiczenia wojskowe USA-Korea Południowa de facto rozpoczęły się w poniedziałek, aby zweryfikować podstawową zdolność operacyjną wojska południowokoreańskiego do przekazania kontroli operacyjnej w czasie wojny.

Jak podaje raport ONZ z poniedziałku, Pjongjang „kontynuował ulepszanie swoich programów nuklearnych i rakietowych” i wykorzystał cyberataki, aby zdobyć 2 miliardy dolarów na sfinansowanie rozwoju.

Raport, opracowany przez niezależnych ekspertów monitorujących przestrzeganie przepisów w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, powiedział, że północnokoreańscy „cyber-aktorzy”, wielu działających pod kierunkiem Biura Generalnego Zwiadu, zebrały pieniądze na program nuklearny.

 

zrodlo:theguardian.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: