DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Juan juana spada dalej w stosunku do dolara amerykańskiego z powodu obaw o wojnę handlową

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

PEKIN (AP) – Juan juana spadł we wtorek w stosunku do dolara amerykańskiego, podsycając obawy o wzrost globalnych szkód spowodowanych wojną handlową w Pekinie z prezydentem Donaldem Trumpem.

Znalezione obrazy dla zapytania waluta chinska zdjecia

Juan spadł do 7.0562 do dolara, po czym umocnił się do 7.0388 w południe. Stało się to dzień po tym, jak Pekin spowodował upadek globalnych rynków finansowych, pozwalając, by po raz pierwszy od kryzysu finansowego w 2008 r. Waluta przekroczyła politycznie wrażliwy poziom siedmiu dolarów.

Administracja Trumpa odpowiedziała w poniedziałek, oficjalnie deklarując, że Chiny niewłaściwie manipulują wartością juana. To otwiera drogę do możliwych nowych kar.

„Ostatnie posunięcie USA prawdopodobnie wzmocni pozycję Chin w negocjacjach handlowych”, powiedział Tao Wang z UBS w raporcie.

Chiński bank centralny twierdzi, że spadki napędzane są przez siły rynkowe. Ale podsycały obawy, że Pekin może wykorzystać dewaluację jako broń w coraz bardziej kosztownej walce z Trumpem o nadwyżkę handlową Chin i politykę technologiczną.

Trump zachwiał inwestorami niespodziewanym ogłoszeniem w zeszłym tygodniu karnych taryf na dodatkowe 300 miliardów dolarów chińskiego importu, ze skutkiem od 1 września. Nastąpiło to po rundzie rozmów o rozwiązaniu wojny taryfowej, która zakończyła się w Szanghaju bez żadnego porozumienia.

Amerykańscy urzędnicy narzekają na słaby juan – znany również jako renminbi, czyli „pieniądze ludu” – powoduje, że chińskie ceny eksportowe są niesprawiedliwie niskie, szkodząc zagranicznym konkurentom i powiększając nadwyżkę handlową Pekinu.

Ostatnie posunięcia Waszyngtonu „mogą być postrzegane jako kolejny dowód na to, że administracja USA może nie chcieć wkrótce osiągnąć porozumienia handlowego”, powiedział Wang. „Uważamy, że rośnie ryzyko opóźnienia lub odwołania planowanych rozmów handlowych.”

Prezes chińskiego banku centralnego, Yi Gang, próbował uspokoić inwestorów, obiecując w wydanym w poniedziałek oświadczeniu, że Pekin będzie się trzymał zobowiązań „nie wykorzystywać kursów walutowych do celów konkurencyjnych”.

Ludowy Bank Chin „zobowiązał się do utrzymania podstawowej stabilności” juana „na rozsądnym i zrównoważonym poziomie”, powiedział oświadczenie Yi.

Bank centralny ustala kurs wymiany każdego ranka i pozwala juanowi wahać się o 2% w stosunku do dolara w ciągu dnia. Bank centralny może kupować lub sprzedawać walutę – lub zlecić to bankom komercyjnym – aby stłumić zmiany cen.

We wtorek początkowy kurs juana ustalono na 6,9683. Pozwoliłoby to osłabić walutę aż do 7,100, pozostając w przedziale 2%.

Według Nicka Walla z Merian Global Investors nieoczekiwana siła dolara wobec juana mogłaby mieć globalne reperkusje. Powiedział, że wielu zagranicznych kredytobiorców musi spłacić długi w dolarach, które mogą być trudniejsze do uzyskania.

„Ryzyko dalszego ściśnięcia dolara i większej zmienności kursów walutowych jest obecnie dość wysokie”, powiedział Wall w raporcie.

Chińscy przywódcy obiecali uniknąć „dewaluacji konkurencyjnej”, aby zwiększyć eksport, czyniąc ich tańszymi za granicą. Ale organy regulacyjne starają się, aby kontrolowany przez państwo kurs walutowy był bardziej wrażliwy na siły rynkowe, które obniżają juana.

Podwyżki taryfowe Trumpa wywarły presję na juana, podsycając obawy, że wzrost gospodarczy może osłabić.

Juan stracił 5% w stosunku do dolara, odkąd w lutym osiągnął najwyższy poziom 6,6862 wobec dolara.

Pomaga to eksporterom poradzić sobie z taryfami do 25% nałożonymi przez Trumpa na miliardy dolarów chińskich towarów. Ale zwiększa to ryzyko rozpalenia amerykańskich skarg.

Słabszy juan może również zakłócać chińskie wysiłki, by wzmocnić chłodny wzrost gospodarczy. Podniosłoby to koszty finansowania zewnętrznego, zachęcając do odpływu kapitału z drugiej co do wielkości gospodarki świata.

 

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: