DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

CBA zakończyło kontrolę w bielskim szpitalu. Jest zawiadomienie…

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Zawiadomieniem do prokuratury zakończyła się prowadzona przez funkcjonariuszy białostockiego CBA kontrola w Szpitalu w Bielsku Podlaskim.

CBA zakończyło kontrolę w bielskim szpitalu. Jest zawiadomienie
CBA zakończyło kontrolę w bielskim szpitalu. Jest zawiadomienie

Wydział Postępowań Kontrolnych Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku przeprowadził kontrolę w zakresie podejmowania i realizacji decyzji dotyczących udzielenia przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim zamówienia publicznego pn. Dostawa implantów artroskopowych i endoprotez przynasadowych. Postępowanie kontrolne trwało od 13 lipca 2018 r. do 12 kwietnia 2019 r.

W jego trakcie stwierdzono naruszenie zasady uczciwej konkurencji, równego traktowania wykonawców, a także obiektywizmu i bezstronności, o których mowa w ustawie Prawo zamówień publicznych.

Wszystko wskazuje na to, że w opisie przedmiotu zamówienia parametry techniczne sprzętów medycznych zostały podane w taki sposób, że wskazywały konkretnego wykonawcę. W opisie zastosowano także znak towarowy określonego producenta bez podania minimalnych parametrów sprzętu, który może zostać zastosowany zamiennie.

Ustalono ponadto, że autor załącznika zawierającego parametry techniczne zamawianego sprzętu, ściśle współpracował z podmiotami dostarczającymi wyroby medyczne otrzymując z tego tytułu wynagrodzenie.

W oparciu o wyniki zakończonej kontroli CBA skierowało do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez członka komisji przetargowej w zamówieniach publicznych przeprowadzonych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim. Zawiadomienie obejmuje lata 2015–2018.

Z ustaleń poczynionych w czasie kontroli wynika, że posiadał on kontakty i brał udział w szkoleniach, sympozjach organizowanych przez podmioty, które dostarczyły wyroby medyczne ww. postępowaniach. Kontrolujący, nie negując zasadności bezpośredniego dostępu przez lekarza specjalistę do nowatorskich technik medycznych i ich praktycznego zastosowania z użyciem unikalnych materiałów i sprzętu, zwrócili uwagę, że jego współpraca z firmami medycznymi miała również wymiar finansowy. Ponadto w oświadczeniach o braku lub istnieniu okoliczności, powodujących wykluczenie z postępowania o zamówienie publiczne, zataił istnienie powodów do wykluczenia swojej osoby z udziału w postępowaniach.

O nieprawidłowościach stwierdzonych podczas prowadzonej przez Biuro kontroli powiadomiony został także Starosta Powiatu Bielskiego.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Opublikowano w dniu 2.08.2019 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: