DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

BBC przeprasza, gdy prezenter wzywa muzułmański znak modlitwy „IS salute”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Nadawca zredagował dokument, który ma zostać pokazany na BBC One w poniedziałek wieczorem

 Stacey Meets the IS Brides przedstawia prezentera podróżującego do obozów w Syrii, aby spotkać kobiety, które dołączają do Isis Zdjęcie: Almudena Garcia-Parrado / BBC / Insight TWI / Almudena Garcia-Parrado

BBC przeprosiła i poprawiła dokument „Panorama” przedstawiony przez Stacey Dooley po tym, jak przypadkowo opisała muzułmański znak modlitwy jako salut terrorystyczny.

Stacey poznaje IS Brides , które ma zostać pokazane na BBC One w poniedziałek wieczorem. Prezenter podróżuje do obozów w Syrii, aby spotkać kobiety, które opuściły swoje kraje, aby dołączyć do Państwa Islamskiego.

W jednej scenie, która ukazała się w niedzielnym dzienniku o dziesiątej, Dooley opisała opuszczenie obozu i obserwowanie „kobiet podnoszących palec wskazujący w salucie IS” – nie wyjaśniając, że ten gest ma również inne znaczenie.

Bojownicy Izydy często stosowali gest jednym palcem na obrazach propagandowych, ale Tell MAMA , organizacja mierząca ataki antymuzułmańskie, zwróciła uwagę, że symbol miał znacznie szersze zastosowanie reprezentujące zaangażowanie muzułmanów w monoteizm .

„Tawhid (Tawheed) jest doktryną definiującą islam , demonstrującą jedność Allaha (Boga)” – powiedzieli. „Sprowadzenie tak fundamentalnej i ważnej koncepcji do zwykłego„ salutu IS ”jest rażąco złe, ignoranckie i szkodliwe. To ponownie pokazuje, jak ważne jest posiadanie muzułmańskiej reprezentacji w mediach, a szerzej – poprawa umiejętności czytania i pisania ”.

BBC powiedział, że usunięcie odpowiedniego lektora z filmu dokumentalnego Dooley przed audycji, oprócz programów edycyjnych i klipy online, które zostały już opublikowane.

Zarówno Mirror, jak i Słońce od tamtej pory redagowały artykuły na swoich stronach internetowych, które powtórzyły twierdzenia, że znak dłoni był symbolem IS.

„Niesłusznie opisaliśmy gest kobiet nakręcony w kontrolowanym przez Kurdyjczyków obozie dla więźniów w północnej Syrii jako„ salut IS ”, powiedział rzecznik BBC.

„Chociaż IS próbowało to zaadaptować do własnych celów propagandowych, dla zachowania dokładności powinniśmy jasno powiedzieć, że wielu ludzi wyznania muzułmańskiego używa tego gestu, aby zaznaczyć jedność Allaha. Przepraszamy za ten błąd i usunęliśmy ten opis z nagrania. ”

 

zrodlo:www.theguardian

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: