DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Zlekceważony przez Koreę Północną, Pompeo uderza w inne azjatyckie turbulencje

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

BANGKOK (AP) – Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo opuścił Tajlandię w sobotę z nadzieją na wznowienie rozmów nuklearnych z Koreą Północną, w obliczu eskalacji wojny handlowej z Chinami i potencjalnie katastrofalnego załamania stosunków między kluczowymi amerykańskimi sojusznikami Japonią i Koreą Południową .

Po trzech dniach w Bangkoku, które zgodnie z oczekiwaniami administracji Trumpa mogły zwiastować koniec impasu w negocjacjach w Korei Północnej, Pompeo zamiast tego odszedł bez postępu na tym froncie, gdy Pjongjang kontynuował wystrzeliwanie pocisków balistycznych, zwiększając niepewność co do perspektyw porozumienia denuklearyzacyjnego. Pompeo wyraził rozczarowanie, że Północ nie wysłała ani ministra spraw zagranicznych, ani odpowiednika głównego negocjatora USA do stolicy Tajlandii.

„Zawsze czekam na okazję z nim porozmawiać”, powiedział Pompeo w piątek, gdy stało się jasne, że nie zobaczy Koreańczyków z północy. „Chciałbym, żeby tu przyszli. Myślę, że dałoby to nam okazję do przeprowadzenia kolejnego zestawu rozmów i mam nadzieję, że nie potrwa to długo, zanim będę miał okazję to zrobić. ”

Znalezione obrazy dla zapytania pompeo w bangkoku zdjecia

Jednak pomimo tego, co on i inni urzędnicy amerykańscy mówią o bieżących kontaktach niższego szczebla z Pjongjangiem, nie ma daty ani miejsca wznowienia negocjacji ponad miesiąc po spotkaniu prezydenta Donalda Trumpa i przywódcy Korei Północnej Kim Jung Un w De- Strefa zmilitaryzowana oddzielająca dwie Korei. W tym czasie urzędnicy administracji powiedzieli, że wierzą, że nowa runda rozmów jest już za kilka tygodni.

Czterech wyższych urzędników amerykańskich towarzyszących Pompeo na corocznym forum regionalnym Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej powiedziało, że decyzja Korei Północnej o nieuczestniczeniu w konferencji, która w przeszłości służyła jako miejsce zaangażowania wysokiego szczebla między tymi dwoma krajami, była zaskoczeniem dla zarówno tajlandzcy gospodarze, jak i pozostali uczestnicy. Jeden z tych urzędników powiedział, że każda delegacja, z którą Pompeo i najwyższy wysłannik USA Stephen Biegun spotkali się w Bangkoku, wspominała o nieobecności Północy.

„Niestety, Koreańczycy z północy nie skorzystali z tej okazji”, powiedział urzędnik, który podobnie jak inni nie był upoważniony do publicznego dyskutowania nad zamkniętymi drzwiami i mówił pod warunkiem zachowania anonimowości. Urzędnik dodał, że nieobecność Północy „prawdopodobnie szkodzi ich własnym interesom” i że dotychczasowy brak zgody na nową rundę negocjacji „nie jest z ich strony pozytywną ani konstruktywną reakcją”.

Chociaż sam Trump lekceważył wystrzeliwanie pocisków, ten urzędnik powiedział, że ostatnie testy – z których dwa miały miejsce podczas spotkania ASEAN – były nieprzydatnymi prowokacjami, które były „wielkim błędem”, który sam z siebie spowodował „szkody wyrządzone przez siebie”. Urzędnik powiedział, że ocena została szeroko podzielona przez partnerów amerykańskich i że testy rakietowe mogły mieć niezamierzoną konsekwencję wywołaną sentymentem wobec Północy.

Podobny obraz

Jakakolwiek zbieżność opinii na temat Północy może być jednym z niewielu pozytywów, które pojawią się w sprawie pełnej i ambitnej agendy Pompeo w Bangkoku.

Gdy przybył w środę, rozmowy handlowe między USA i Chinami zakończyły się bez rezultatu w Szanghaju, a Trump ogłosił nowe taryfy na chiński import, co rozgniewało Pekin wkrótce po spotkaniu Pompeo z chińskim ministrem spraw zagranicznych. Następnie w piątek Japonia obniżyła status handlowy Korei Południowej, wywołując surową reakcję Południa i eskalacyjne kroki obu stron, które mogłyby zagrozić interesom USA w obu krajach sojuszniczych i szerzej w regionie Azji i Pacyfiku.

Gdy sytuacja między Seulem a Tokio pogorszyła się w piątek, Pompeo gościł swoich japońskich i południowokoreańskich odpowiedników na niewygodnym trójstronnym spotkaniu na marginesie konferencji ASEAN. Dwóch wyższych urzędników amerykańskich zaangażowanych w tę dyskusję uznało powagę sporu, ale stwierdziło, że zachęcające jest to, że spotkanie odbyło się w ogóle, biorąc pod uwagę rozwój wydarzeń.

Jeden z dwóch urzędników powiedział, że spór nie wpłynie na współpracę w sprawie Korei Północnej, podczas gdy drugi wyraził nadzieję, że napięcia można złagodzić bez znaczącego zaangażowania USA. Drugi urzędnik powiedział, że „nie ma plusów, aby znaleźć się w środku tego” i zasugerował, że każdy kraj może podjąć szereg nieokreślonych kroków deeskalacyjnych, aby zapobiec spirali sporu.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: