DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

USA wciąż szukają sojuszników w morskiej koalicji w Zatoce Perskiej

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

SYDNEY (AP) – Starsi amerykańscy przywódcy wyrazili przekonanie, że będą w stanie przekonać sojuszników, aby pomogli chronić żeglugę w rejonie Zatoki Perskiej przed zagrożeniami irańskimi, ale nie podali żadnych nowych szczegółów w niedzielę, w które narody mogą chcieć uczestniczyć.

Przemawiając na spotkaniu przywódców USA i Australii, sekretarz obrony Mark Esper powiedział, że otrzymał już dobrą odpowiedź od sojuszników i wkrótce można spodziewać się niektórych komunikatów. Sekretarz stanu Mike Pompeo powiedział dziennikarzom, że odbywa się wiele rozmów.

Ale ich australijscy odpowiednicy nie podjęli żadnych zobowiązań.

„Wniosek złożony przez Stany Zjednoczone jest bardzo poważny i złożony. Dlatego obecnie rozważamy tę prośbę bardzo poważnie ”- powiedziała australijska minister obrony Linda Reynolds. „Nie podjęto żadnej decyzji.”

Powiedziała, że jej kraj podejmie decyzję w oparciu o to, co leży w jego najlepszym, suwerennym interesie.

Plan ten, zwany „Operacją Sentinel”, rozpoczął się w czerwcu, w związku z obawami administracji Trumpa, że Iran stał za serią ataków na statki handlowe w regionie Zatoki Perskiej.

Generał piechoty morskiej Joseph Dunford, przewodniczący Wspólnych Szefów Sztabu USA, powiedział, że Pentagon opracował konkretny plan, a główną rolą wojska amerykańskiego byłoby dostarczanie „świadomości obszarów morskich” – informacji wywiadowczych i inwigilacyjnych – statkom partnerów koalicyjnych, którzy przeprowadzaliby patrole na wrażliwych drogach wodnych, takich jak Cieśnina Hormuz, która oddziela Zatokę Perską od Zatoki Omańskiej, a także Bab el Mandeb, cieśnina o dużym natężeniu ruchu między Jemenem na Półwyspie Arabskim a Dżibuti i Erytreą w Róg Afryki.

Jak twierdził, wszelkie eskorty statków handlowych będą dokonywane przez statki wojskowe pływające pod banderą statku handlowego.

Esper poruszył pomysł koalicji z sojusznikami podczas spotkania NATO, ale jak dotąd USA otrzymały niewiele zobowiązań publicznych od innych narodów. Zamiast tego niektóre narody europejskie wyraziły obawy, że operacja może wywołać konflikt, i są bardziej zainteresowane rozwiązaniem dyplomatycznym.

Pompeo i Esper zasugerowali jednak w niedzielę, że narody po cichu wyrażają pewne poparcie i mogą wkrótce podjąć publiczne zobowiązania.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: