DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Nienawiść została wykluczona, ale motywem ataku w Dayton jest wciąż tajemnica

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

DAYTON, Ohio (AP) – Gdy władze w Ohio próbują ustalić motyw drugiej weekendowej masowej strzelaniny w USA i zagłębić się w życie zabitego strzelca, to, co znajdą, może również pomóc odpowiedzieć na kolejne wielkie pytanie o tragedię: Co, jeśli cokolwiek, mogło to zatrzymać?

Pełny zasięg:  strzelaniny

Policja twierdzi, że bandyta miał na sobie maskę i kamizelkę kuloodporną, kiedy zastrzelił swoją młodszą siostrę i ośmiu innych po tym, jak para przybyła razem z przyjacielem w sobotni wieczór w popularnej dzielnicy rozrywkowej pełnej ludzi.

Wszystko to wydarzyło się w ciągu 30 sekund, zanim policjanci stacjonowali w pobliżu i zabili 24-letniego Connora Bettsa, który był uzbrojony w karabin kalibru .223 w magazyny zdolne do przechowywania co najmniej 100 sztuk amunicji, powiedział szef policji Dayton Richard Biehl.

Nie wiadomo, czy Betts zaatakował którąkolwiek z ofiar, w tym jego 22-letnią siostrę, Megan, najmłodszą ze zmarłych.

Podczas gdy rewolwerowiec był biały, a sześciu z dziewięciu zabitych było czarnych, policja powiedziała, że szybkość szaleństwa sprawiła, że jakakolwiek dyskryminacja w strzelaniu wydaje się mało prawdopodobna.

Jak podał szef policji, każda próba zasugerowania motywu na tak wczesnym etapie śledztwa byłaby nieodpowiedzialna.

Wideo z nadzoru udostępnione przez policję pokazało, że policjanci zastrzelili Betts u progu dalszego zniszczenia, powstrzymując go przed wejściem do baru, w którym niektórzy ludzie ukrywali się, gdy chaos wybuchł około pierwszej w niedzielę w zabytkowej dzielnicy Oregon w Dayton.

stosunek

Zamaskowany bandyta w zbroi otworzył ogień we wczesnej niedzieli w popularnej dzielnicy rozrywkowej w Dayton w stanie Ohio, zabijając dziewięć osób, w tym jego siostrę, i raniąc dziesiątki, zanim został szybko zabity przez policję. (4 sierpnia)

Gdyby wszedł do baru, wynik byłby „katastrofalny”, powiedział Biehl.

Zdjęcia odbyły się na ulicach popularnej dzielnicy Oregon w Dayton

Anthony Reynolds, lat 31, powiedział, że pierwszy wystrzał „był swego rodzaju echem z powodu budynków. Potem było szybko, szybko. Ludzie po prostu spadali. ”

Gubernator Ohio Mike DeWine odwiedził scenę w niedzielę i powiedział, że decydenci muszą teraz rozważyć: „Czy jest coś, co możemy zrobić w przyszłości, aby upewnić się, że coś takiego się nie wydarzy?”

Ale godziny później setki ludzi, głównie młodych dorosłych, stanęło ramię w ramię w niedzielę wieczorem na wigilię i wyładowało swoją frustrację przed republikańskim gubernatorem, przerywając mu śpiewem „Dokonaj zmiany!” I „Zrób coś!”, Gdy mówił o ofiarach.

stosunek

Setki ludzi stłoczyły się na ulicy w Dayton w stanie Ohio, aby czuwać nad dziewięcioma ludźmi zabitymi przez rewolwerowca we wczesną niedzielę. Niektórzy z tłumu krzyczeli „dokonaj zmiany” i zrób coś ”, kiedy przemówił republikański gubernator Ohio Mike DeWine. (5 sierpnia)

„Ludzie są źli i zdenerwowani. Powinny być – powiedziała 24-letnia Jennifer Alfrey z Middletown, która dodała, że nie zgadza się z przerwaniem czuwania, ale rozumie, dlaczego tak wielu.

Burmistrz Nan Whaley, demokrata, powiedział, że będzie czas na rozwiązywanie problemów politycznych i błagał tłum, aby uhonorował ofiary.

Whaley zauważył na konferencji prasowej, że miasto wciąż leczy się po tornadach,które przetoczyły się przez zachodnie Ohio pod koniec maja, niszcząc lub niszcząc setki domów i firm.

„To, co naprawdę przychodzi mi do głowy, wydaje się całkowicie niemożliwe do uniknięcia” – powiedziała. „Kiedy wystarczy?”

Dwaj senatorowie z Ohio odwiedzili miejsce masowej strzelaniny. Demokratyczny senator Sherrod Brown powiedział, że odpowiedź myślami i modlitwami nie wystarczy i potrzebne są surowsze przepisy bezpieczeństwa broni. Republikański senator Rob Portman powiedział, że dyskusja musi obejmować nie tylko zmiany polityki, ale także takie kwestie, jak wsparcie zdrowia psychicznego.

Policja powiedziała, że w tle Betts nic nie powstrzymałoby go od zakupu karabinu użytego podczas strzelania. Powiedzieli, że znaleźli także strzelbę w jego samochodzie.

Władze zidentyfikowały pozostałych zmarłych jako Monikę Brickhouse, 39; Nicholas Cumer, 25; Derrick Fudge, 57; Thomas McNichols, 25; Lois Oglesby, 27; Saeed Saleh, 38; Logan Turner, 30; i Beatrice N. Warren-Curtis, 36.

Według urzędników miasta co najmniej 15 z 27 innych osób, które były leczone z powodu obrażeń, zostało zwolnionych. Niektóre szpitale doznały wielu ran postrzałowych, a inne zostały ranne podczas ucieczki, powiedzieli funkcjonariusze szpitala.

Buty są ułożone poza sceną masowej strzelaniny Dayton (AP Photo / John Minchillo)

Sprzeczne kontaPojawiły się strzelca.

Dla niektórych Betts był znany jako przyjacielski facet, który czasami zatrzymywał się na piwo lub dwa w barze na południowy wschód od Dayton w Bellbrook, kilka minut jazdy od domu.

Barman Andy Baker powiedział, że Betts była w Romer’s Bar & Grill w zeszły poniedziałek i wydawała się w porządku. Inny klient Mike Kern powiedział, że czasami grał w Romera z Betts, który był dobry na odpowiedzi na temat bieżących wydarzeń i popkultury i był „rodzajem dzieciaka, którego chciałbyś mieć jako syn”.

„Nigdy nie słyszałem, żeby mówił o przemocy, wypowiadał rasistowskie słowa lub coś w tym rodzaju” – powiedział Kern.

Ale koledzy z liceum powiedzieli, że został zawieszony za sporządzenie „listy przebojów” tych, których chciał zabić, oraz „listy gwałtów” dziewcząt, których chciał napaść seksualną.

Obaj dawni koledzy z klasy powiedzieli „Associated Press”, że Betts została zawieszona w młodym roku w podmiejskiej szkole Bellbrook High School po tym, jak znaleziono listę przebojów w szkolnej łazience. To było po wcześniejszym zawieszeniu po tym, jak Betts przyszedł do szkoły z listą uczennic, których chciał napaść seksualną, zgodnie z dwoma kolegami z klasy, mężczyzną i kobietą, którzy mają teraz 24 lata i mówili pod warunkiem anonimowości z obawy, z którymi mogą się spotkać dokuczanie.

Kobieta, była cheerleaderka, powiedziała, że tak naprawdę nie zna Bettsa, i była zaskoczona, gdy policjant zadzwonił na jej telefon komórkowy podczas pierwszego roku, aby powiedzieć jej, że jej nazwisko znajduje się na liście potencjalnych celów.

„Oficer powiedział, że przez jakiś czas nie będzie go w szkole” – powiedziała. „Ale po pewnym czasie wrócił i spacerował po korytarzach. Nie dali nam żadnego ostrzeżenia, że wraca do szkoły.

Urzędnicy Bellbrook-Sugarcreek School odmówili skomentowania tych kont, potwierdzając jedynie, że Betts uczęszczało do szkół w okręgu. Szef policji Bellbrook Doug Doherty powiedział, że on i jego oficerowie nie mieli wcześniejszego kontaktu z Betts i nie byli świadomi żadnej historii przemocy, w tym w szkole średniej.

Zakłady nie miały widocznego rejestru karnego jako osoba dorosła. Gdyby został oskarżony jako nieletni, byłoby to zazwyczaj zapieczętowane zgodnie z prawem stanowym.

Prezydent Donald Trump został poinformowany o strzelaninie i pochwalił szybką reakcję organów ścigania w niedzielnym tweecie . FBI pomaga w śledztwie.

stosunek
Prezydent Donald Trump potępia dwie masowe strzelaniny w Ohio i Teksasie, mówiąc „nienawiść nie ma miejsca w naszym kraju”. Wskazał także na problem chorób psychicznych w Stanach Zjednoczonych, nazywając strzelców „naprawdę bardzo, bardzo poważnie chorymi psychicznie”. (4 sierpnia)

Strzelanie w Ohio nastąpiło kilka godzin po tym, jak młody człowiek otworzył ogieńzatłoczonej dzielnicy handlowej El Paso w Teksasie , pozostawiając 20 zabitych i ponad dwa tuziny rannych. Zaledwie kilka dni wcześniej, 28 lipca, 19-letni strzelił i zabił trzy osoby, w tym dwoje dzieci, na festiwalu Gilroy Garlic w Północnej Kalifornii.

Niedzielna strzelanina w Dayton to 22. masowe zabójstwo 2019 r. W USA, według bazy danych masowych morderstw AP / USA Today / Northeastern University, która śledzi zabójstwa, w których zginęły co najmniej cztery osoby – nie wliczając sprawcy. 20 masowych zabójstw w USA w 2019 r. Poprzedzających ten weekend pochłonęło 96 ofiar.

 

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: