DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Kosiniak-Kamysz o węglu: Ci, którzy mówili, że kopalnie zostaną zamknięte do 2035 roku, są w błędzie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
 

Wszystkie elektrociepłownie, duże inwestycje w energetykę są oparte na węglu. Jeżeli teraz wydajemy miliardy złotych na nowe bloki energetyczne, to nie będziemy ich likwidować jutro, bo to by było bez sensu – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz w Katowicach.

Szybkie odejście od węgla, według niego, jest niemożliwe. Lider PSL tłumaczy, że elektrociepłownie, miliardowe inwestycje w energetykę są oparte na węglu.

– Górnictwo jest częścią nie tylko gospodarki. Będzie obecne przez najbliższe lata i ci, którzy mówili, że kopalnie zostaną zamknięte do 2035 roku, są po prostu w błędzie. Wszystkie elektrociepłownie, duże inwestycje w energetykę są oparte na węglu. Jeżeli teraz wydajemy miliardy złotych na nowe bloki energetyczne, to nie będziemy ich likwidować jutro, bo to by było bez sensu – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz w Katowicach.

Podkreślił jednak, że zawalczyć trzeba „o fedrowanie ze słońca, a nie kilometr pod ziemią”. – Jesteśmy zwolennikami, żeby 50 proc. energii było wytwarzane ze źródeł odnawialnych, a część będzie nadal wytwarzana z węgla. Tylko tam, gdzie jest to możliwe, trzeba dać szansę ludziom na lżejszą pracę, jest potrzebne przesunięcie środka ciężkości na odnawialną energetykę. Fotowoltaika, solary, energia wiatrowa, wodna – wyliczał lider PSL. I dodał: „Ci, co mówią inaczej, po prostu opowiadają bajki”.

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że chciałby, żeby w 2030 roku 50 proc. energii było pozyskiwanych ze źródeł odnawialnych, oraz że jest sceptyczny wobec planów budowy elektrowni atomowej w Polsce.

Przypomnijmy, że postulat całkowitego odejścia od korzystania z węgla w Polsce do 2035 roku podniosła w swoim programie wyborczym Wiosna Roberta Biedronia. 

Władysław Kosiniak- Kamysz odwiedził dziś Katowice, gdzie podpisał porozumienie z partią Ślonzoki Razem i z Jurajsko-Śląskim Stowarzyszeniem Dom Europejski w sprawie wspólnego startu w wyborach. Zapewnił, że popiera postulat dotyczący uznania śląskiego za język regionalny i nauki śląskiej gwary w śląskich szkołach.

PAP

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: