NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7294 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Musimy trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni? Wyślijcie więc Państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do przyjaciół i krewnych!! Udostępniajcie!!
Dzicz w mundurach !! Zwyrodnialcy Kamińskiego...
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Spis powszechny 2021: Obowiązkowy ? - KTO NIE MUSI BRAĆ UDZIAŁU - SPRAWDŹ
Wstrząs: Siedem osób zmarło na koronę pomimo podwójnego szczepienia
Marines AFU zdezerterowali z armii po zauważeniu koncentracji wojsk rosyjskich na granicy
NADESŁANE PRZEZ CZYTELNIKA - DARIUSZ KWIECIEŃ HISTORIA ZARAZY KOŁEM SIE TOCZY CZYLI ZAMORDYZM COVIDOWY NIC NOWEGO
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

AP: Pracownicy ONZ oskarżeni o oszustwo, kradzież w postępowaniu z pomocą Jemenu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

CAIRO (AP) – śledczy ONZ zgromadzeni w hali odlotów lotniska w Sanie przygotowywali się do wyjazdu z cennymi dowodami: laptopy i napędy zewnętrzne zebrane od personelu Światowej Organizacji Zdrowia.

Uważali, że komputery te zawierały dowody korupcji i oszustw w biurze agencji ONZ w Jemenie.

Ale zanim zdążyli wejść na pokład, uzbrojeni milicjanci z rebeliantów Houthi rządzących północnym Jemenem maszerowali do sali i skonfiskowali komputery, według sześciu byłych i obecnych urzędników pomocy.

Oszołomieni śledczy pozostali nietknięci, ale odlecieli bez urządzeń ostrzegawczych.

Houthi został poinformowany przez personel WHO mający powiązania z ruchem rebeliantów, który obawiał się, że jej kradzież pomocy zostanie odkryta, zgodnie z sześcioma byłymi i obecnymi urzędnikami, którzy przemawiali pod warunkiem anonimowości, ponieważ zajęcie komputerów nie było wcześniej zostały upublicznione.

Jemeńscy pracownicy rozładowują ciężarówkę z darowiznami pomocy od dawców w mieście Hajjah we wrześniu 2018 r. (AP Photo / Hammadi Issa, plik)

Scena z października 2018 r. Na lotnisku w Sanie to kolejny epizod w ciągłej walce o korupcję, która w wyniku pięcioletniej wojny domowej w ich kraju przekazała darowane jedzenie, lekarstwa, paliwo i pieniądze desperackim Jemeńczykom.

Według osób posiadających wiedzę na temat wewnętrznych dochodzeń ONZ, ponad tuzin pracowników ONZ rozmieszczonych w celu rozwiązania kryzysu wojennego podczas wojny humanitarnej zostało oskarżonych o dołączenie do kombatantów ze wszystkich stron w celu wzbogacenia się o miliardy dolarów w darowiznach napływających do kraju. oraz poufne dokumenty sprawdzone przez The Associated Press.

AP uzyskało dokumenty śledcze ONZ i przeprowadziło wywiady z ośmioma pracownikami pomocy i byłymi urzędnikami państwowymi.

Wynik: audytorzy wewnętrzni WHO badają zarzuty, że niewykwalifikowani ludzie zostali umieszczeni w dobrze płatnych pracach, miliony dolarów zostały zdeponowane na osobistych kontach bankowych pracowników, dziesiątki podejrzanych umów zostały zatwierdzone bez odpowiedniej dokumentacji, a tony ofiarowanych leków i paliwa zaginął.

Druga sonda innej agencji ONZ, UNICEF, koncentruje się na pracownikach, którzy pozwolili liderowi rebeliantów Houthi podróżować pojazdami agencyjnymi, chroniąc go przed potencjalnymi atakami powietrznymi ze strony koalicji kierowanej przez Arabię Saudyjską. Osoby, które rozmawiały z AP o dochodzeniach, uczyniły to pod warunkiem zachowania anonimowości w obawie przed represjami.

Jemeńscy aktywiści stwierdzili, że działania agencji ONZ są mile widziane, ale nie są w stanie przeprowadzić dochodzenia potrzebnego do wyśledzenia milionów dolarów w dostawach i pieniądzach z programów pomocowych, które zaginęły lub zostały skierowane do kufrów lokalnych urzędników po obu stronach konflikt od początku wojny domowej.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy aktywiści nalegali na przejrzystość pomocy w internetowej kampanii pod tytułem „Where Is The Money?”. Żądają, aby agencje ONZ i międzynarodowe przedstawiły sprawozdania finansowe na temat tego, jak setki milionów dolarów wpływających do Jemenu od 2015 roku zostały wydane. W zeszłym roku agencja powiedziała, że międzynarodowi darczyńcy obiecali 2 miliardy dolarów na działania humanitarne w Jemenie.

Niedożywiony jemeński chłopiec siedzi na łóżku szpitalnym w Centrum Zdrowia Aslam w mieście Hajjah. (AP Photo / Hani Mohammed, plik)

ONZ odpowiedziała własną kampanią internetową o nazwie „Sprawdź nasze wyniki”, pokazującą programy wdrożone w Jemenie. Kampania nie zawiera szczegółowych raportów finansowych dotyczących sposobu wydatkowania środków pomocowych.

„Widzimy wielkie liczby, miliardy dolarów docierające do Jemenu i nie wiemy, dokąd one idą”, powiedziała Feda Yahia, działaczka „Gdzie są pieniądze?”, W filmie z kampanii.

___

Sonda WHO biura w Jemenie rozpoczęła się w listopadzie od zarzutów niewłaściwego zarządzania finansami przeciwko Nevio Zagarii, włoskiemu lekarzowi, który był szefem biura Sanaa agencji od 2016 r. Do września 2018 r., Według trzech osób bezpośrednio poinformowanych o dochodzeniu.

Jedyne publiczne ogłoszenie sondy nastąpiło w zdaniu zakopanym na 37 stronach rocznego sprawozdania z działalności audytora wewnętrznego z 2018 r. Na całym świecie. W raporcie nie wymieniono Zagarii z imienia i nazwiska.

W raporcie opublikowanym 1 maja stwierdzono, że kontrole finansowe i administracyjne w biurze w Jemenie były „niezadowalające” – jego najniższa ocena – i odnotowano nieprawidłowości w zatrudnieniu, umowy o zakazie konkurencji oraz brak monitorowania nad zamówieniami.

Rzecznik WHO Tarik Jasarevic potwierdził AP, że dochodzenie jest w toku. Powiedział, że Zagaria przeszła na emeryturę we wrześniu 2018 r., Ale nie potwierdzi ani nie zaprzeczy, że Zagaria była właśnie przedmiotem dochodzenia.

„Biuro Służb Nadzoru Wewnętrznego bada obecnie wszystkie zgłoszone wątpliwości” – powiedział. „Musimy szanować poufność tego procesu i nie jesteśmy w stanie szczegółowo omówić konkretnych problemów”.

Zagaria nie odpowiedziała na pytania przesłane przez e-mail.

Zagaria, 20-letni pracownik WHO, przybył do Jemenu w grudniu 2016 r., Po czteroletnim pobycie na Filipinach. Zdobył powszechne uznanie za to, że zareagował na reakcję agencji na Typhoon Haiyan w listopadzie 2013 r.

Z powodu swojej pracy podczas tajfunu Zagaria wydawała się idealną osobą do kierowania humanitarnymi działaniami agencji w Jemenie, masową operacją, zapewniającą wsparcie ponad 1700 szpitalom i ośrodkom zdrowia w całym kraju.

Ale od samego początku sześciu obecnych i byłych pracowników powiedziało, że biuro Jemenu WHO pod Zagarią było pełne korupcji i nepotyzmu.

Zagaria przyniosła młodszych pracowników, którzy pracowali z nim na Filipinach i awansowała ich na stanowiska o wysokich zarobkach, na które nie byli wykwalifikowani, podały trzy osoby.

Dwóch z nich – filipiński student uniwersytetu i były stażysta – otrzymało wyższe stanowiska, ale ich jedyną rolą było zajmowanie się psem Zagarii, jak twierdzą dwaj urzędnicy.

Jemeńscy mężczyźni gromadzą się poza biurami ONZ w stolicy kraju w grudniu 2018 r., Wzywając do ponownego otwarcia lotniska w Sanie w celu uzyskania pomocy medycznej. (AP Photo / Hani Mohammed, plik)

„Niekompetentni pracownicy z dużymi wynagrodzeniami” podważyli jakość pracy i monitorowania projektów oraz stworzyli „wiele luk w zakresie korupcji”, powiedział były urzędnik pomocy.

Zagaria rzekomo zatwierdziła również podejrzane umowy podpisane przez pracowników bez przetargu ani dokumentacji dotyczącej wydatków, zgodnie z wewnętrznymi dokumentami zweryfikowanymi przez AP.

Dokumenty pokazują, że lokalne firmy, które zawarły umowę o świadczenie usług w biurze Aden WHO, okazały się później zatrudniać przyjaciół i rodzinę pracowników WHO i pobierać za nie opłaty. Dokumenty pokazują, że właściciel jednej firmy wręcza gotówkę jednemu pracownikowi – pozorny odrzut.

Cztery osoby świadome działań w biurze powiedziały, że pracownik WHO o imieniu Tamima al-Ghuly powiadomił Houthis, że śledczy wyjeżdżają z laptopami. Powiedzieli, że produkuje listy płac, dodaje pracowników-duchów i zbiera pensje lub bierze gotówkę na zatrudnienie ludzi. Powiedzieli, że wśród tych, których zatrudniła na liście płac, był jej mąż, członek wiodącej rodziny Houthi.

Al-Ghuly został od tego czasu zawieszony, ale pozostaje pracownikiem WHO, według osoby z bezpośrednią wiedzą o incydencie. Nie odpowiedziała na próby dotarcia do niej przez AP.

Zgodnie z wewnętrznymi dokumentami w ramach Zagarii środki pomocowe przeznaczone na wydatki w sytuacjach nadzwyczajnych były również wykorzystywane z niewielką odpowiedzialnością lub monitorowaniem.

Zgodnie z zasadami WHO środki pomocowe mogą być przekazywane bezpośrednio na konta pracowników, co ma na celu przyspieszenie zakupów towarów i usług w sytuacjach kryzysowych. WHO twierdzi, że konieczne są te ustalenia, aby utrzymać działalność w odległych obszarach, ponieważ sektor bankowy Jemenu nie jest w pełni funkcjonujący.

Ponieważ mają one być ograniczone do sytuacji kryzysowych, nie ma wymogu, aby wydatki na te bezpośrednie transfery były wyszczególnione. Według wewnętrznych dokumentów Zagaria zatwierdziła bezpośrednie przelewy gotówki o wartości 1 mln USD dla niektórych pracowników. Ale w wielu przypadkach nie było jasne, w jaki sposób wydali pieniądze.

Omar Zein, zastępca szefa oddziału agencji Aden, który pracował pod Zagarią, otrzymał kilkaset tysięcy dolarów na pomoc osobistą na swoje konto osobiste, zgodnie z wywiadami z urzędnikami i dokumentami wewnętrznymi. Ale dokumenty wewnętrzne pokazują, że Zein nie potrafił wyjaśnić, co się stało z ponad połową pieniędzy.

Cztery osoby posiadające bezpośrednią wiedzę o operacjach pomocowych w południowym Jemenie powiedziały, że nawet gdy Zein zajmował stanowisko WHO, pełnił również funkcję oficjalnego doradcy ministra zdrowia w rządzie Aden i prowadził własną prywatną organizację non-profit, która miała 1,3 miliona dolarów kontrakt z ONZ na prowadzenie programów żywieniowych w południowym mieście Mukalla. Według tych porozumień powstały konflikty interesów.

UNICEF odmówił później przedłużenia umowy z organizacją non-profit Zein po odkryciu, że organizacja sfabrykowała raporty i nie była obecna na terenie miasta Mukalla – poinformowały dwie osoby znające programy.

Jemeńskie kobiety leczone w związku z podejrzeniem zakażenia cholerą w szpitalu Al-Sabeen w stolicy Sany. (AP Photo / Hani Mohammed, plik)

Gdy skontaktował się z nim AP, Zein odmówił komentarza i powiedział, że opuścił swoje stanowisko w ministerstwie zdrowia.

Zapytany, czy jest ścigany za korupcję, odpowiedział: „Ten, który ci to ujawnił, może udzielić ci odpowiedzi”.

___

WHO nie jest jedyną agencją ONZ, która bada zarzuty o wykroczenia popełnione przez swoich pracowników w Jemenie.

Według trzech osób posiadających wiedzę na temat sondy UNICEF prowadzi dochodzenie w sprawie Khurrama Javeda, obywatela Pakistanu, który jest podejrzany o pozwolenie wyższemu urzędnikowi Houthi na użycie pojazdu agencyjnego.

To skutecznie zapewniło Houthi oficjalną ochronę przed atakami powietrznymi prowadzonej przez Arabię Saudyjską koalicji walczącej z Houthi, ponieważ UNICEF oczyszcza ruchy swoich pojazdów z koalicją, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Urzędnicy twierdzą, że obawiają się, że pojazdy agencji mogą zostać zaatakowane przez naloty, jeśli siły koalicyjne uwierzą, że są one wykorzystywane do ochrony rebeliantów Houthi.

Javed był dobrze znany ze swoich bliskich związków z agencjami bezpieczeństwa Houthi; chwalił się, że wykorzystał swój związek, aby uniemożliwić kontrolerom UNICEF wjazd do kraju, powiedział były współpracownik i pracownik pomocy. Rebelianci Houthi postawili nawet duży billboard na ulicy Sana, dziękując mu za jego usługi.

Javed nie był dostępny dla komentarza. Urzędnicy UNICEF potwierdzili, że w ramach trwającego procesu zespół dochodzeniowy udał się do Jemenu, aby zbadać zarzuty. Powiedzieli, że Javed został przeniesiony do innego biura, ale nie ujawnił lokalizacji.

Według kilku osób, które rozmawiały z AP, bliskie są więzi między pracownikami ONZ a lokalnymi urzędnikami po obu stronach konfliktu.

Poufny raport panelu ekspertów ONZ w sprawie Jemenu, uzyskany przez AP, powiedział, że władze Houthi stale wywierają nacisk na agencje pomocowe, zmuszając ich do zatrudniania lojalistów, zastraszając ich groźbami cofnięcia wiz i dążąc do kontrolowania ich ruchów i realizacji projektu.

Jemeńskie kobiety gromadzą się poza biurami ONZ w stolicy Sany w grudniu 2018 r., Trzymając sztandary z żądaniem ponownego otwarcia lotniska w mieście w celu uzyskania pomocy medycznej. (AP Photo / Hani Mohammed, plik)

Urzędnicy powiedzieli, że nie jest jasne, ilu pracowników może pomagać kombatantom. Urzędnicy stwierdzili, że kilka incydentów w ostatnich latach wskazuje, że pracownicy ONZ mogli być zaangażowani w kradzież dostaw pomocy.

Wewnętrzne raporty ONZ z 2016 i 2017 r. Uzyskane przez AP pokazują kilka incydentów, w których ciężarówki przewożące środki medyczne zostały porwane przez rebeliantów Houthi na polu bitwy w prowincji Taiz. Zapasy zostały później przekazane bojownikom Houthi na froncie walczącym z koalicją dowodzoną przez Arabię Saudyjską lub sprzedawane w aptekach na terytorium kontrolowanym przez grupę rebeliantów.

Urzędnik, który pomaga w przygotowaniu raportów, powiedział, że „było oczywiste, że za sceną pracowały osoby, które współpracowały z Houthis, ponieważ koordynowano ruch ciężarówek”.

Inny urzędnik powiedział, że niezdolność lub niechęć ONZ do zajęcia się rzekomą korupcją w jej programach pomocowych szkodzi wysiłkom agencji, aby pomóc Jemeńczykom dotkniętym wojną.

„Jest to skandal dla każdej agencji i rujnuje bezstronność ONZ” – powiedział urzędnik pomocy.

 

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK „X”

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

„X”

 

CZERWONE
Holler Box
%d bloggers like this: