DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Strzelanie do El Paso: co najmniej 20 zabitych, gdy strzelec otwiera ogień do Texas Walmart

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Co najmniej 20 osób zostało zabitych, a ponad dwa tuziny rannych podczas masowej strzelaniny w centrum handlowym w El Paso w Teksasie.Bandyta uzbrojony w karabin szturmowy w stylu AK-47 otworzył ogień do ofiar w wieku zaledwie czterech miesięcy w centrum handlowym Cielo Vista około 10 rano czasu lokalnego.

This CCTV image obtained by KTSM 9 news channel reportedly shows the gunman entering the Cielo Vista Walmart store in El Paso on august 3, 2019.

This CCTV image obtained by KTSM 9 news channel reportedly shows the gunman entering the Cielo Vista Walmart store in El Paso on august 3, 2019.  CREDIT:  COURTESY OF KTSM 9

Policja powiedziała, że ​​większość została zastrzelona w sklepie Walmart wewnątrz kompleksu handlowego, zanim strzelec został zatrzymany na miejscu zdarzenia.

 

Amerykańskie media o nazwisku Patrick Crusius, 21, z Allen w Dallas w Teksasie, jako podejrzany. Zdjęcie CCTV przedstawiające mężczyznę wchodzącego do centrum handlowego z napisem „Karabin szturmowy” zostało zwolnione przez policję. Miał na sobie ciemną koszulkę i ochraniacze na uszy.

Texas, Gov. Greg Abbott powiedział: „20 niewinnych ludzi z El Paso straciło życie, a ponad dwa tuziny zostało rannych”.

„My jako państwo jednoczymy się, by wspierać ofiary i członków ich rodzin. Chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby im pomóc” – powiedział.

Policja podała, że ​​26 osób zostało rannych, a większość z nich była leczona w okolicznych szpitalach. Różne doniesienia prasowe mówią, że wiek ofiar leczonych w szpitalach wahał się od dwóch do 82 lat.

Policja odkłada manifest antyimigrancki
„Scena była przerażająca” – powiedział Greg Allen, szef policji w El Paso, który dodał, że wiele obrażeń odniesiono w wyniku obrażeń zagrażających życiu.

Powiedział, że policja znalazła również manifest antyimigrancki, który mógł być napisany przez Crusiusa i opublikowany online – jeden z powodów, dla których był badany jako przestępstwo z nienawiści.

„W tej chwili mamy manifest od tej osoby, który wskazuje stopień, ma związek z potencjalną zbrodnią z nienawiści” – powiedział Allen.

W dokumencie autor wyraził poparcie dla podejrzeń o rozstrzelanie w meczecie w Christchurch, w którym zginęło 51 osób.

A police officer stands outside a home in Allen, Texas, believed to be associated with a mass shooting 

Policjant stoi przed domem w Allen w Teksasie, uważanym za związanego z masową strzelaniną
Policjant stoi przed domem w Allen w Teksasie KREDYT: AP
Zapytany podczas wywiadu w CNN o doniesienia o niepokojących postach w Internecie autorstwa podejrzanego, prokurator generalny Ken Paxton powiedział, że nie byłby w żaden sposób zaskoczony.

„Myślę, że mogą one pomóc wyjaśnić, dlaczego to zrobił” – powiedział Paxton. „Nadal go przesłuchują”.

El Paso, dziewięć godzin jazdy od rejonu Dallas, leży nad rzeką Rio Grande, która stanowi granicę USA z Meksykiem. Ma populację 680 000, z czego 83 procent to Hiszpanie, według danych ze spisu powszechnego w USA.

Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador powiedział, że trzech Meksykanów było wśród zabitych. Sześciu Meksykanów zostało rannych.

Była to ósma najgorsza masowa strzelanina we współczesnej historii USA, po strzelaninie w San Ysidro w 1984 r., W której zginęło 21 osób.

Trump reaguje na strzały
W swojej pierwszej reakcji na strzelaninę Donald Trump, prezydent USA, napisał na Twitterze: „Okropne strzelaniny w ElPaso w Teksasie. Raporty są bardzo złe, wielu zabitych. Współpraca z organami państwowymi i lokalnymi oraz organami ścigania. Zwrócił się do gubernatora z prośbą o całkowite poparcie rządu federalnego. Niech Bóg będzie z wami wszystkimi! ”

Później nazwał atak „aktem tchórzostwa”.

Dzisiejsze zdjęcia w El Paso w Teksasie były nie tylko tragiczne, ale były także aktem tchórzostwa. Wiem, że stoję ze wszystkimi w tym kraju, aby potępić dzisiejszy nienawistny czyn. Nie ma żadnych powodów ani usprawiedliwień, które kiedykolwiek usprawiedliwiałyby zabijanie niewinnych ludzi …

– Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 4 sierpnia 2019 r
„Wiem, że stoję ze wszystkimi w tym kraju, aby potępić dzisiejszy nienawistny czyn. Nie ma powodów ani usprawiedliwień, które kiedykolwiek usprawiedliwiałyby zabijanie niewinnych ludzi.

„Melania i ja przesyłamy nasze szczere myśli i modlitwy wspaniałym mieszkańcom Teksasu”.

Początkowo informowano, że mężczyzna zaczął strzelać na parkingu w centrum handlowym, zanim wprowadził się do środka.

Jeden ze świadków powiedział, że widział co najmniej jedną osobę w sklepie ze śmiertelną raną głowy i widział kupujących w zakrwawionych ubraniach.

Filmy zamieszczone w mediach społecznościowych pokazały ewakuację klientów w jednym sklepie z podniesionymi rękami.

„Słyszeliśmy strzały i widzieliśmy dym” – powiedział 18-letni Victor Gamboa, który pracuje w McDonald’s w sklepie Walmart, w którym strzelano.

„Widziałem na podłodze mężczyznę pełnego krwi. Wyglądał na martwego. Stało się to bardzo szybko. ”

„Po prostu strzelał losowo”
Kupujący uciekli po swoje życie, w tym Kianna Long, która wraz z mężem była w Walmart, gdy usłyszeli strzały.

„Ludzie wpadali w panikę i uciekali” – powiedziała Long. „Biegli blisko podłogi, ludzie spadali na podłogę”.

Ona i jej mąż pobiegli przez magazyn z tyłu sklepu, po czym schronili się u innych klientów w stalowym pojemniku w strefie wysyłki.

Jedna kobieta, która nadała swoje imię Vanessie, powiedziała, że ​​właśnie wjechała na parking Walmart, kiedy zaczęły się strzelaniny.

„Słyszeliście trzaski, jeden po drugim, a kiedy się obracałem, zobaczyłem kobietę, wydawało się, że wychodzi z Walmart, kierowała się do samochodu. Miała w koszyku artykuły spożywcze i widziałem ją właśnie spaść – powiedziała Fox News.

„Po prostu strzelał losowo. To nie była żadna konkretna osoba. To ta, która przecinałaby ścieżki.”

Graficzne wideo ze sceny opublikowane w mediach społecznościowych pokazało coś, co wyglądało na martwe ciała i ofiary rannych. Pojawiły się również opowieści o heroizmie.

Kendall Long (L) pociesza Kiannę Long (R), która była w zamrażarce Walmart podczas incydentu strzeleckiego w El Paso
Kendall Long (L) pociesza Kiannę Long (R), która była w sekcji zamrażarki Walmart podczas incydentu strzeleckiego, w El Paso KREDYT: REX
Funkcjonariusze powiedzieli, że centrum handlowe było pełne kupujących z powrotem do szkoły. Półki El Paso Sgt. Robert Gomez powiedział, że sklep jest pełen aż 3000 osób podczas pracowitego sezonu.

W oświadczeniu Walmart powiedział: „Jesteśmy zszokowani tragicznymi wydarzeniami w Cielo Vista Mall w El Paso. Modlimy się za ofiary, społeczność i naszych współpracowników, a także za pierwsze osoby udzielające odpowiedzi ”.

Oscar Collazo, kierownik restauracji, powiedział: „Nigdy nie sądziliśmy, że tym razem będzie tak blisko nas. Cały czas widujesz to w wiadomościach, ale nie wydaje ci się, żeby tak się stało, dopóki tak się dzieje.

 Kendall Long (L) comforts Kianna Long (R) who was in the freezer section of a Walmart during a shooting incident, in El Paso

W oświadczeniu pan Abbott powiedział, że El Paso „uderzył haniebny i bezsensowny akt przemocy”.

„Nasze serca kierują się ku ofiarom tego przerażającego strzelania i całej społeczności w czasach straty” – powiedział.

El Paso, które ma około 680 000 mieszkańców, znajduje się w zachodnim Teksasie za granicą z Juarez w Meksyku.

Lokalne media podały, że reakcja policji na wezwania do oddania krwi była tak przytłaczająca, aby pomóc rannym, że długie linie ustawiły się w ośrodkach medycznych, z których część kazała przyszłym dawcom wrócić w niedzielę.

Organy ścigania reagują na aktywną strzelankę w Wal-Mart w pobliżu Cielo Vista Mall w El Paso, Teksas, sobota, sierpień. 3, 2019.
Organy ścigania reagują na aktywną strzelankę w Wal-Mart w pobliżu Cielo Vista Mall w El Paso, Teksas, sobota, sierpień. 3, 2019. KREDYT: AFP

Law enforcement agencies respond to an active shooter at a Wal-Mart near Cielo Vista Mall in El Paso, Texas, Saturday, Aug. 3, 2019.
Niektórzy rozdawali butelkowaną wodę i plastry pizzy tym, którzy wciąż czekali w kolejce.

Demokratyczni kandydaci wymagają limitów broni
Beto O’Rourke, kandydatka na prezydenta Demokratów, porzuciła kampanię w Las Vegas, aby powrócić do El Paso, swojego rodzinnego miasta.

Wcześniej przemawiał na forum laburzystów, mówiąc tłumowi, że strzelanina zniszczyła wszelkie złudzenie, że reforma broni „sama z siebie przyjdzie” w USA.

„Wiemy, że w El Paso jest teraz wiele ran i cierpień” – powiedział.

Strzelanie odbyło się w ciągu kilku dni od zastrzelenia dwóch osób w oddziale Walmart w Southaven w stanie Missisipi.

„To nie tylko dzisiaj, zdarzyło się to kilka razy w tym tygodniu. Zdarzyło się to tutaj, w Las Vegas, gdzie jakiś szaleniec zabił 50 dziwnych ludzi”, Vermont Sen. Bernie Sanders powiedział, że wraz z 18 innymi kandydatami do Białego Domu przybyli do Nevady, aby przemówić do największego w kraju związku pracowników publicznych.

„Na całym świecie ludzie patrzą na Stany Zjednoczone i zastanawiają się, co się dzieje? Jaka jest sytuacja zdrowia psychicznego w Ameryce, gdzie raz po raz, raz po raz, widzimy nieopisany horror”.

Sanders wysadził przywódców republikańskiego Senatu za to, że „jest bardziej zaniepokojony błaganiem NRA niż słuchaniem ogromnej większości Amerykanów” i powiedział, że Trump jest odpowiedzialny za wspieranie zdrowego ustawodawstwa dotyczącego bezpieczeństwa broni.

Mexican people pray on the US-Mexico border, after a shooting took place at a shopping centre in El Paso

Meksykanie modlą się na granicy amerykańsko-meksykańskiej po strzelaninie w centrum handlowym w El Paso
Meksykanie modlą się na granicy amerykańsko-meksykańskiej po strzelaninie w centrum handlowym w El Paso KREDYT: REX
Były wiceprezydent Joe Biden powiedział, że próbował zadzwonić do pana O’Rourke i powiedział dziennikarzom: „Wystarczy.”

„To choroba” – powiedział Biden. „To jest coś, co powinniśmy tolerować”. Dodał: „Możemy pokonać NRA. Możemy pokonać producentów broni”.

El Paso i Ciudad Juarez wraz z sąsiednim miastem Las Cruces w Nowym Meksyku tworzą aglomerację graniczną liczącą około 2,5 miliona mieszkańców, stanowiącą jedną z największych dwujęzycznych, dwunarodowych populacji na półkuli zachodniej.

W ostatnich miesiącach El Paso stało się również jednym z najbardziej ruchliwych punktów wjazdu dla nielegalnych migrantów, zwłaszcza z Ameryki Środkowej, ubiegających się o azyl w Stanach Zjednoczonych.

W weekend atrakcje miasta przyciągają kupujących z Meksyku, w tym meksykańskie siostrzane miasto Ciudad Juarez, zamieszkałe przez 1,5 miliona mieszkańców.

 

zrodlo:https://www.telegraph.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: