DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Protestujący z Hongkongu przenoszą się do luksusowej dzielnicy handlowej

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

HONG KONG (AP) – Demonstranci w Hongkongu masowo przenieśli się do luksusowej dzielnicy handlowej w niedzielny wieczór po tym, jak policja zamieszek użyła gazu łzawiącego, aby oczyścić obszar, który wcześniej zajmowali, ponieważ 2-miesięczny ruch protestacyjny nie wykazywał oznak złagodzenia .

Ubrani w żółte hełmy i czarne maski na twarz protestujący wypchnęli ze stacji metra w Causeway Bay, a kilka osób kierowało ruchem, a inni trzymali otwarte bramki.

Kamery protestacyjne na stacji były pokryte czarną taśmą i parasolami, gdy wysypywali się protestujący. W okolicy powstawały prowizoryczne barykady, w których mieszczą się luksusowe domy towarowe i ekskluzywne restauracje.

Protestujący wykonali swój ruch po tym, jak policja wystrzeliła gaz łzawiący – co zdarza się regularnie podczas demonstracji – w innej dzielnicy na wyspie Hongkong.

Wcześniej tego dnia inny komisariat policji stał się celem gniewu protestujących, gdy wiece w dwóch różnych częściach miasta zbiegły się w jedną.

Po wiecu w rejonie Tseung Kwan O niektórzy protestujący używali czegoś, co wyglądało na długą, domowej roboty procę, aby ciskać kamieniami, cegłami i innymi przedmiotami na posterunku policji. Władze poinformowały, że rozbili wiele szyb. Demonstranci w innych miejscach również zaczęli barykadować i blokować drogi.

Policja powiedziała wcześniej w niedzielę, że aresztowali ponad 20 osób za przestępstwa, w tym nielegalne zgromadzenie i napaść po marszach protestacyjnych w sobotę przekształciły się w rutynowe spory między protestującymi a organami ścigania.

Podobnie jak podczas masowych demonstracji na rzecz demokracji na terytorium Chin, niedzielne wiece rozpoczęły się spokojnie.

W jednym parku na wyspie w Hongkongu flecista i trębacz zagrał utwór „Do You Hear the People Sing?” Z musicalu „Les Miserables”, który stał się rajdową piosenką protestacyjną.

Protestujący wierzą, że chiński rząd i administracja Hongkongu, dyrektor naczelny Carrie Lam, podważają swobody obywatelskie i polityczną autonomię obiecaną, kiedy dawna kolonia brytyjska została zwrócona do Chin w 1997 roku.

„Nie jesteśmy tylko kolejnym chińskim miastem. Jesteśmy Hongkongiem ”, powiedziała Cara Lee, 53 lata, agentka ubezpieczeniowa, która uczestniczyła w jej 13. demonstracji.

„Wstydzę się, ponieważ przez długi czas nic nie robiliśmy” – powiedział Lee. „Ale teraz nie śpimy. Muszę mówić za następnym pokoleniem. To nasza moralna odpowiedzialność. ”

W sobotę marsz protestacyjny w północnej części terytorium Kowloon wybuchł w starciach z policją po tym, jak niektórzy maszerujący zjechali z zatwierdzonej przez rząd trasy na osobne obszary.

Policja powiedziała, że niektórzy protestujący rzucali bomby benzynowe, cegły i szklane butelki i odmówili rozproszenia.

Niektóre blokowały ulice, podczas gdy inne otaczały dwa różne posterunki policji, uszkadzając pojazdy zaparkowane na jednej działce.

Mieszkańcy jednej dzielnicy zebrali się razem z protestującymi i otoczyli posterunek policji, krzycząc na policję, by wyszła.

Protestujący domagają się niezależnego dochodzenia w sprawie skarg dotyczących nadużyć przez policję oraz reakcji rządu na atak na stacji kolejowej, który spowodował obrażenia 44 osób. Chcą też, aby Lam zrezygnował.

Aktywiści w poniedziałek wezwali do strajku generalnego w całym mieście.

Mieszkańcy Hongkongu coraz częściej oskarżają rządzącą partię komunistyczną Chin o naruszenie ich wolności. Te obawy podsyciły aresztowania księgarzy i aktywistów w Hongkongu.

Podczas sobotniej rajdu niektórzy protestujący wspięli się na maszt flagowy, usunęli chińską flagę i wrzucili ją do kultowego Victoria Harbour.

Były lider Hongkongu CY Leung zaoferował 1 milion dolarów Hongkongu (127 720 $) za informację o tym, kto rzucił flagę do wody. Ustawa wywoła „ogromną niechęć całego narodu”, powiedział Leung.

 

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: