DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Prezydent zdradził dlaczego PiS nie chce opublikować list poparcia do KRS

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Prezydent Andrzej Duda odniósł się na antenie Polsat News do budzącej ogromne kontrowersje sprawy publikacji list poparcia sędziów – kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Jego zdaniem rząd zwleka z ich publikacją gdyż obawia się, że podpisani na nich sędziowie staną się ofiarami prześladowań.

We wtorek minęło 14 dni od dostarczenia do sądu wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, który pod koniec czerwca zadecydował, że rząd powinien udostępnić listy poparcia do KRS. Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało, że pomimo upływu wyznaczonego terminu listy nie zostaną na razie udostępnione – zamiast tego prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych zbada, czy procedura ich udostępnienia jest zgodna z polskim i europejskim prawem a kancelaria sejmu wstrzyma się z publikacją do czasu wydania przez niego opinii.

Zapytany o to przez dziennikarza Polsatu prezydent Duda odparł, że jego zdaniem dzieje się tak gdyż istnieją obawy, że sędziowie, którzy wyrazili swoje poparcie dla kandydatów do KRS mogą stać się obiektem prześladowania ze strony środowiska prawniczego. „Tym bardziej, że wiem, że różne osoby są prześladowane wewnątrz wymiaru sprawiedliwości” – podkreślił.

Prezydent podkreślił również, w kontekście wyroku NSA, że trójpodział władzy polega na równowadze poszczególnych gałęzi – a nie na władzy sądów. „To nie jest tak, że sądy mogą dyktować wszystkie sprawy w polskim państwie. Mam nadzieję, że tak nie jest i że tak nigdy nie będzie” – powiedział – „Proszę pamiętać, że sądy nie są absolutną alfą i omegą i sądy nie są od tego, żeby decydować o sprawach państwowych”.

„Sędzia służy Rzeczypospolitej Polskiej i ludziom, i ma na sobie ogromną odpowiedzialność, ponieważ wydaje wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej” – podkreślił prezydent – „Obywatel po zachowaniu sędziego wyrabia sobie opinię na temat państwa polskiego i na temat polskiego wymiaru sprawiedliwości”. Jego zdaniem obecnie Polacy mają fatalną opinię o polskim wymiarze sprawiedliwości. Wprowadzane przez rząd zmiany w sądownictwie będą jednak postępować – „Pomimo drastycznego oporu elit”.

 

Źródło: PAP Autor: WM
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: