DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Patrick Crusius: Strzelanie do El Paso podejrzewa, że podsyca obawy przed rosnącym zagrożeniem białej supremacji

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Patrick Crusius, podejrzany rewolwerowiec w masowej strzelaninie w El Paso, został w niedzielę ścigany za przestępstwa z nienawiści, gdy od rzekomego strzelca zaczął wyłaniać się znajomy portret.

Znalezione obrazy dla zapytania strzelanina w centrum teksasie zdjecia

Podobnie jak w przypadku serii ostatnich tragedii w USA, podejrzanym w Teksasie był młody, biały mężczyzna, który najwyraźniej opowiadał się za rasistowską ideologią.

Atak pojawia się przy rosnących obawach o zagrożenie terroryzmem wewnętrznym związane z rasizmem i dominacją białych w USA i na całym świecie.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie masowych strzelanin w El Paso jako przestępstwa z nienawiści po opublikowaniu w Internecie manifestu antyimigranckiego, najwyraźniej napisanego przez podejrzanego.

Crusius z rejonu Dallas w Teksasie został aresztowany po zabiciu co najmniej 20 osób i 24 rannych w strzelaninie w Walmart w Teksasie.

Podobny obraz

Szef policji El Paso Greg Allen powiedział, że policja znalazła manifest, który mógł być napisany przez Crusiusa i opublikowany online.

„W tej chwili mamy manifest od tej osoby, który wskazuje stopień, ma związek z potencjalną zbrodnią z nienawiści” – powiedział Allen.

U.S. Customs and Border Protection officers gather near the scene of a shooting at a shopping mall in El Paso

USA Funkcjonariusze celni i graniczni zbierają się w pobliżu sceny strzelaniny w centrum handlowym w El Paso
USA Klienci i funkcjonariusze straży granicznej zbierają się w pobliżu sceny strzelaniny w centrum handlowym w El Paso CREDIT: AP
Dodał, że władze nadal pracują nad „potwierdzeniem”, że zostało napisane przez podejrzanego strzelca.

CNN podało, że FBI wszczęło dochodzenie w sprawie terroryzmu wewnętrznego w sprawie masowych strzelanin, powołując się na źródło.

„Manifest” został wysłany do 8chan, witryny bez cenzury, w której pojawiły się inne manifesty ekstremistyczne.

Chociaż pisarz zaprzeczył, że jest białą supremacją, dokument powiedział, że „mieszanie ras” niszczy naród i zalecił podział Stanów Zjednoczonych na enklawy terytorialne określone przez rasę.

Twierdził, że strzelanie było odpowiedzią na „Hiszpańską inwazję w Teksasie”, odwołując się do tak zwanej „Wielkiej Zastąpienia” i teorii spiskowej supremacji białej, która twierdziła, że ​​ludzie europejskiego pochodzenia zostali przytłoczeni.

Wyraził również poparcie dla podejrzeń o strzelanie do meczetów w Christchurch, w których zginęło 51 osób.

Autor skarżył się, że karabin AK-47, który wybrał, nie został „zaprojektowany do szybkiego strzelania z pocisków, więc bardzo się przegrzewa po szybkim wystrzeleniu około 100 strzałów”. Aby temu przeciwdziałać, powiedział, że będzie nosił rękawicę odporną na ciepło.

Znalezione obrazy dla zapytania strzelanina w centrum teksasie zdjecia
Pisarz powiedział, że prawdopodobnie spędził mniej niż miesiąc, przygotowując się do kręcenia. „Muszę to zrobić, zanim stracę nerwy” – zauważył.

Co dziwne, dokument zawiera zakaz przeciwko automatyzacji i korporacyjnej Ameryce.

„Niewygodna prawda jest taka, że ​​nasi przywódcy, zarówno Demokraci, jak i Republikanie, zawodzą nas od dziesięcioleci” – czytamy w dokumencie.

Następnie opisuje swoją śmierć jako „prawdopodobnie nieuniknioną”. „Jeśli nie zabije mnie policja, prawdopodobnie jeden z najeźdźców mnie zastrzeli.

„Schwytanie w tym przypadku jest znacznie gorsze niż śmierć podczas strzelania, ponieważ i tak dostanę karę śmierci” – napisał.

Crusius został opisany jako cichy, antyspołeczny i nieco „dziwny”, donosił „Washington Post”, powołując się na ludzi, którzy dorastali z nim w Plano.

Zapytany podczas wywiadu w CNN o doniesienia o niepokojących postach w Internecie autorstwa podejrzanego, prokurator generalny Ken Paxton powiedział, że nie byłby w żaden sposób zaskoczony.

„Myślę, że mogą one pomóc wyjaśnić, dlaczego to zrobił” – powiedział Paxton. „Nadal go przesłuchują”.

Ostatnie okrucieństwo pojawia się tydzień po tym, jak rewolwerowiec otworzył ogień na festiwalu czosnku w Gilroy w Kalifornii. Co najmniej trzy osoby zginęły, a 12 zostało rannych, gdy 19-letni Santino William Legan przeprowadził szał, zanim sam się zabił.

Chociaż nie ustalono żadnego motywu ataku, śledczy badali konta społecznościowe Legana, w tym konto na Instagramie, w którym wspomniał o białej książce o supremacji.

W październiku ubiegłego roku 11 osób zostało zabitych po tym, jak bandyta zaatakował synagogę w Pittsburghu. Robert Bowers, 46-letni podejrzany, wydawał się być autorem wysypki brutalnie antysemickich postów na portalu społecznościowym Gab.com.

Sześć miesięcy później mężczyzna uzbrojony w karabin szturmowy otworzył ogień w synagodze pod San Diego w sobotę, zabijając jedną kobietę w środku i raniąc trzy inne w „przestępstwie z nienawiści” ostatniego dnia Paschy. John Earnest, 19-letni podejrzany, najwyraźniej opublikował antysemicki list otwarty na skrajnie prawej tablicy ogłoszeń na kilka godzin przed atakiem.

Brenton Tarrant, oskarżony o morderstwo w związku z atakiem na meczet, był widziany w doku podczas swojego wystąpienia w sądzie rejonowym w Christchurch
Brenton Tarrant, charged for murder in relation to the mosque attacks, is seen in the dock during his appearance in the Christchurch District Court
Manifest podobno był podobny do tego opublikowanego na tym samym forum przez Brentona Tarranta, białą supremację, która stała za atakami meczetów z 15 marca w Christchurch.

I chociaż masakra w Szkole Parkland na Florydzie w lutym ubiegłego roku nie została uznana za przestępstwo z nienawiści, rewolwerowiec, Nicholas Cruz, był skupiony na rasistowskich obrazach.

Brian Levin, dyrektor Centrum Badań nad Nienawiścią i Ekstremizmem w stanie San Bernardino, powiedział, że polaryzacja polityczna i wzrost skrajnie prawicowego nacjonalizmu przyczyniają się do przestępstw z nienawiści na całym świecie.

„Widzieliśmy koalescencję tradycyjnych przestępstw z nienawiści z przemocą polityczną” – powiedział w wywiadzie dla LA Times w zeszłym tygodniu.

W lipcu FBI. Dyrektor Christopher Wray powiedział Kongresowi, że w pierwszych trzech kwartałach biuro dokonało około 100 krajowych aresztowań terrorystycznych, mniej więcej tyle samo międzynarodowych aresztowań w tym okresie.

Beto O’Rourke, jeden z demokratycznych kandydatów na prezydenta, powiedział, że retoryka Trumpa wywołała przemoc, chociaż przestał obwiniać go za strzelaniny w El Paso.

„Jest rasistą i podsyca rasizm w tym kraju” – powiedział O’Rourke. „I to nie tylko obraża naszą wrażliwość, ale zasadniczo zmienia charakter tego kraju i prowadzi do przemocy”.

 

zrodlo:https://www.telegraph.co.uk

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: