DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Papież zachęca kapłanów zniechęconych wypadkami wykorzystywania seksualnego

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

WATYKAN (AP) – Papież Franciszek w niedzielę wysłał nowy list do księży na całym świecie, oferując zachęty w świetle globalnego skandalu związanego z wykorzystywaniem seksualnym, który wstrząsnął Kościołem rzymskokatolickim.

W prawie 5000 słownym liście wysłanym w święto św. Jana Vianneya, patrona księży parafialnych, papież w niedzielę uznał „ból” księży, którzy „czują się atakowani i obwiniani za przestępstwa, których nie popełnili”.

Papież powiedział, że kapłani podzielili się z nim „ich oburzeniem z powodu tego, co się wydarzyło, i frustracją, że„ za całą swoją ciężką pracę muszą stawić czoła jednemu z nich, podejrzeniu i niepewności, z której się to zrodziło, oraz wątpliwości, lęki i rozczarowanie odczuwane przez więcej niż kilka osób. ”

Franciszek powiedział „nie negując ani nie lekceważąc szkód” spowodowanych przez skandale, „niesprawiedliwie byłoby nie wyrażać naszej wdzięczności” kapłanom, którzy wypełniali swoje obowiązki „wiernie i hojnie”.

Franciszek powiedział, że Kościół jest „w pełni zaangażowany” w reformy, aby zapewnić, że „kultura nadużyć nie będzie miała czasu się rozwijać, a tym bardziej kontynuować”. Dodał, że „jeśli w przeszłości samo zaniechanie mogłoby być rodzajem reakcji, dzisiaj pragniemy nawrócenia, przejrzystości, szczerości i solidarności z ofiarami ”.

W sierpniu ubiegłego roku papież wystosował list do katolików na całym świecie, w którym potępił „zbrodnię” polegającą na wykorzystywaniu seksualnym przez księży i ich zatuszowaniu oraz domagał się odpowiedzialności w odpowiedzi na ujawnione w Stanach Zjednoczonych dziesięciolecia złych zachowań Kościoła katolickiego. W liście papież błagał również o przebaczenie bólu ofiar i powiedział, że świeccy katolicy muszą być zaangażowani we wszelkie wysiłki mające na celu wyeliminowanie nadużyć i zatuszowania.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: