NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Ekspert neurobiologii CIA o tym, jak szczepionki..
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Napięcia w Kaszmirze nasilają się podczas potyczek indyjsko-pakistańskich

SRINAGAR, Indie (AP) – Napięcie wzrosło wzdłuż niestabilnej, wysoce zmilitaryzowanej granicy między Indiami a Pakistanem w spornym himalajskim regionie Kaszmiru, ponieważ Indie rozmieściły więcej żołnierzy i nakazały tysiącom turystów opuścić ten region.

Znalezione obrazy dla zapytania kaszmir zolnierze zdjecia

Pakistańska policja powiedziała, że indyjska niedziela strzelająca w niedzielę wzdłuż linii kontroli, która dzieli Kaszmir między rywalami, zraniła kobietę, gdy trwające potyczki rozprzestrzeniły strach w przygranicznych wioskach. Mieszkańcy granicy po stronie pakistańskiej albo przeprowadzają się w bezpieczniejsze miejsca, albo rozpoczęli budowę nowych bunkrów, wzmacniając istniejące schronienia w pobliżu swoich domów.

Pakistan i Indie, które obaj twierdzą w całości o Kaszmirze, rutynowo obwiniają się nawzajem za inicjowanie potyczek granicznych, ale najnowsze pojawiają się pośród nakazu ewakuacji turystów i pielgrzymów hinduskich przez rząd Indii oraz gromadzenia wojsk w jego części regionu.

Środki te wywołały obawy w Kaszmirze, że New Delhi planuje znieść indyjski konstytucyjny przepis zabraniający Indianom spoza regionu kupowania ziemi na terytorium większości muzułmańskiej. W ostatnich dniach Indie z większością hinduską rozmieściły co najmniej 10 000 żołnierzy w Kaszmirze, a doniesienia medialne o kolejnych 25 000 zamówiono w jednym z najbardziej zmilitaryzowanych regionów na świecie.

Znalezione obrazy dla zapytania kaszmir zolnierze zdjecia

Pakistański premier Imran Khan potępił ostrzał Indii i ostrzegł na Twitterze, że sytuacja może potencjalnie „wybuchnąć w kryzys regionalny”. Powtórzył, że „jedyna droga do pokoju i bezpieczeństwa w Azji Południowej prowadzi przez pokojową i sprawiedliwą osada Kaszmir. ”

Powiedział także, że atak Indii „na niewinnych cywilów i użycie amunicji kasetowej” narusza międzynarodowe prawo humanitarne, a także własne zobowiązania Indii wynikające z Konwencji o niektórych broniach konwencjonalnych z 1983 r.

Khan powiedział, że Rada Bezpieczeństwa ONZ musi wziąć pod uwagę to „międzynarodowe zagrożenie dla pokoju i bezpieczeństwa”.

W części Kaszmiru w Pakistanie Mohammad Fareed, emerytowany pracownik rządowy w wiosce Tufrabad niedaleko Linii Kontroli, powiedział, że wydał ponad 3000 USD na budowę betonowego bunkra dla swojej 10-osobowej rodziny. „Wygląda na to, że sytuacja się pogarsza”, powiedział, dodając, że niedawne ostrzał i zrzucanie bomb kasetowych wywołały ogromny strach.

„Ludzie wykorzystują swoje oszczędności do budowy bunkrów. W końcu jeśli żyjesz, będziesz robił inne rzeczy – powiedział Fareed.

Mohammad Altaf, handlowiec zajmujący się materiałami budowlanymi, potwierdził, że ludzie kupowali betonowe bloki i kruszony kamień do budowy bunkrów w swoich domach i wokół nich.

Ale Mohammad Nasim zdecydował się przenieść swoją rodzinę z wioski Chakoti w bezpieczniejsze miejsce. „Bóg wie, co stanie się następnego dnia, więc nie jest rozsądne budowanie bunkra. Zamiast tego oddalam się od strefy przygranicznej – powiedział.

Raja Farooq Haider, premier Pakistanu kontrolowanego przez Kaszmir, ogłosił w piątek sankcje w wysokości około 19 milionów dolarów za bunkry dla mieszkańców mieszkających wzdłuż granicy.

Podobny obraz

W ostatnich dniach Kaszmir znalazł się w centrum uwagi, kilka miesięcy po śmiertelnym ataku bojowników na indyjski paramilitarny konwój, który wywołał transgraniczne ataki lotnicze i doprowadził Indie i Pakistan na skraj wojny. Ostatnia eskalacja pojawiła się w związku z propozycjami prezydenta Donalda Trumpa mediacji w celu rozwiązania problemu Kaszmiru. Podczas gdy Pakistan z zadowoleniem przyjął tę ofertę, Indie odrzuciły ją, mówiąc, że spór toczy się między dwoma krajami.

Wśród rozkazu ewakuacji setki indyjskich i zagranicznych turystów, w tym niektórzy hinduscy pielgrzymi, nadal gromadzili się przed głównym terminalem lotniska w Srinagar, głównym mieście regionu, szukając miejsc na loty.

Indyjskie lotnictwo wyrzuciło 326 turystów ze Śrinagaru, poinformowała agencja prasowa Press Trust of India. PTI powiedział, że spośród 11 303 turystów w sobotę pozostało tylko 1 652.

Turyści i pielgrzymi zabrali również autobusy z regionu, a władze wywieźły setki indyjskich studentów ze szkół w Srinagar.

W piątek w rozkazie podano „przeważającą sytuację bezpieczeństwa” i „najnowsze dane wywiadowcze dotyczące zagrożeń terrorystycznych ze szczególnym ukierunkowaniem” dorocznej pielgrzymki hinduskiej jako powody doradztwa. Kilka rządów wydało podobne porady dotyczące podróży.

Politycy i zwykli mieszkańcy Kaszmiru obawiają się, że środki rządowe są preludium do zniesienia specjalnego statusu Kaszmiru i nasilenia trwających represji przeciwko antyindiańskim dysydentom. Kaszmir, region znany z bujnych zielonych dolin, jezior, łąk i gęstych zalesionych gór, stał się znany z blokad bezpieczeństwa i załamań.

W swym manifeście wyborczym na początku tego roku hinduska nacjonalistyczna partia premiera Narendry Modi Bharatiya Janata obiecała zrzec się specjalnych praw dla Kaszmirczyków na mocy konstytucji Indii.

W niedzielę krążyły pogłoski w regionie, od rozbrojenia sił policyjnych w Kaszmirze, przez indyjskie wojsko przejmujące lokalne instalacje policyjne, aż po dzień niepodległości Indii 15 sierpnia.

„Indie stają się osaczone na poziomie geostrategicznym, gdy Ameryka szuka pomocy Pakistanu w wycofaniu się z Afganistanu”, powiedział Fayaz Ahmed, nauczyciel nauk politycznych w Srinagar. „Z kolei Indie wywierają presję na Pakistan, zwiększając napięcia w Kaszmirze, choć zbliżają się działania wojskowe zarówno w Kaszmirze, jak i wzdłuż granicy”.

Tymczasem Pakistan w późną sobotę obwinił Indie o stosowanie zakazanej amunicji kasetowej do atakowania ludności cywilnej, zabijając dwie osoby. Armia indyjska odrzuciła to twierdzenie, mówiąc, że indyjscy żołnierze zabili co najmniej pięciu napastników, udaremniając próbę uzbrojenia z pakistańskiej strony Kaszmiru, aby wycelować w indyjskie stanowisko.

Rebelianci w kontrolowanym przez Indian Kaszmirze walczą z indyjską kontrolą od 1989 roku. Większość Kaszmirczyków popiera żądanie rebeliantów o zjednoczenie terytorium pod rządami Pakistanu lub jako niezależny kraj, jednocześnie uczestnicząc w cywilnych protestach ulicznych przeciwko kontroli indyjskiej. Około 70 000 osób zginęło w powstaniu i późniejszych represjach w Indiach.

___

Mughal poinformował z Muzaffarabad, Pakistan. Powiązany pisarz prasowy Zarar Khan w Islamabadzie przyczynił się do powstania tego raportu.

 

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Live streaming with light on black metal texture background vector illustration
Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: