DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Doradca Johnsona: Wotum nieufności nie odsunie widma Brexitu bez umowy

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Brytyjski parlament nie jest w stanie odsunąć widma bezumownego Brexitu, nawet przegłosowując wotum nieufności wobec premiera Borisa Johnsona – zaznaczył w wypowiedzi dla dzisiejszgo wydania dziennika ‚Telegraph’ główny doradca premiera, Dominic Cummings.

Doradca Johnsona: Wotum nieufności nie odsunie widma Brexitu bez umowySprawa wotum nieufności byłaby rozważana już po przerwie wakacyjnej – podczas sesji we wrześniu. (Fot. Getty Images)

„Szef gabinetu będzie respektować swą obietnicę o wyjściu kraju z Unii Europejskiej w dniu 31 października, niezależnie od tego czy liderowi labourzystów Jeremy’emu Corbynowi i grupie opowiadających się za pozostaniem w UE torysów udałoby się obalić rząd Johnsona i doprowadzić do rozpisania przedterminowych wyborów” – podkreślił Cummings.

Polityk przypomniał, że sprawa wotum nieufności byłaby rozważana już po przerwie wakacyjnej – podczas sesji we wrześniu. „A to oznacza, że parlamentarzyści przespali gruszki w popiele, bo nawet jeśli wotum nieufności zostanie przegłosowane, to i tak premier będzie mieć wszelkie prerogatywy, by rozpisać wybory na 1 listopada” – zaznaczył.

Zapowiedź, że Wielka Brytania opuści Unię Europejską 31 października, niezależnie od tego czy uda się jej osiągnąć akceptowalne przez obie strony porozumienie, była sztandarową obietnicą Borisa Johnsona, gdy ubiegał się o przywództwo w Partii Konserwatywnej.

Johnson wielokrotnie podkreślał w ostatnich tygodniach, że obecna umowa z UE ws. Brexitu jest „nie do zaakceptowania dla parlamentu i kraju” i wzywał do usunięcia z niej mechanizmu awaryjnego ws. Irlandii Płn.

„Wszyscy ministrowie są zdeterminowani, by doprowadzić do wyjścia w tym terminie; inaczej groziłaby nam katastrofalna utrata zaufania” – oświadczył Johnson, przemawiając w Izbie Gmin po raz pierwszy jako premier. Wyborcy „zastanawialiby się, czy politykom można kiedykolwiek zaufać w sprawie realizacji wydanych im instrukcji” – wyjaśnił.

„Żaden kraj, który ceni sobie swoją niezależność i ma szacunek do siebie, nie mógłby się zgodzić na traktat sprowadzający się do rezygnacji z naszej niezależności gospodarczej i samorządności tak, jak robi to mechanizm awaryjny dla Irlandii Płn. Jego ograniczenie czasowe nie jest wystarczające (…) – jedynym sposobem jest jego usunięcie” – podkreślił 25 lipca Johnson.

 

zrodlo:https://londynek.net

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: