DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Czy to ptak?Samolot?Nie ,to francuski wynalazca…..

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

ST. MARGARET’S BAY, England (AP) – Czy to ptak? Samolot? Nie, to francuski wynalazca latający nad kanałem La Manche na swoim desce rozdzielczej.

Wyglądając jak superbohater, Franky Zapata z powodzeniem ukończył słynną 35-kilometrową podróż w 22 niedzielny poranek, osiągając prędkość do 177 kilometrów na godzinę (110 mph) na pokładzie, który uczynił go francuskim domem Nazwa.

Zapata, napędzana silnikiem pełnym nafty, wyruszyła z Sangatte we francuskim regionie Pas de Calais i wylądowała w zatoce St. Margaret’s, poza białymi klifami Dover, w południowo-wschodniej Anglii. Zatrzymał się tylko raz, po stronie brytyjskiej, aby zatankować swój futurystyczny wynalazek z łodzi na wzburzonych wodach.

„Czuję się szczęśliwy … To po prostu niesamowity moment w moim życiu”, powiedział po angielsku po swoim przyłożeniu do Wielkiej Brytanii. „Ostatnie 10% (lotu) było łatwiejsze … ponieważ miałem czas spojrzeć na klify.”

To był oczywiście rekord takiej podróży: nikt inny nie próbował przekroczyć kanału w ten sposób.

Był to także osobisty rekord – najdalszy dystans, jaki 40-latek, który zwrócił uwagę całego kraju po świstaniu ponad przywódcami europejskimi w Paryżu podczas obchodów Dnia Bastylii, kiedykolwiek przemierzył swój hoverboard.

Powiedział, że wiatr w Kanale, szczególnie podmuchy, stanowiły poważne wyzwanie, dodając, że ugina się w podmuchy, ale ulega destabilizacji, jeśli wiatr szybko umrze. Uznał, że nie był to łatwy wyczyn – zwłaszcza biorąc pod uwagę wymaganą wytrzymałość fizyczną. Powiedział, że jego mięśnie nóg „paliły się” podczas lotu.

„Twoje ciało jest odporne na wiatr, a ponieważ deska jest przymocowana do moich stóp, całe moje ciało musi opierać się wiatrowi”, powiedział dziennikarzom. „Próbowałem się tym cieszyć i nie myśleć o bólu”.

Świadek Mark Kerr, 60-letni bibliotekarz szpitalny z Dover, powiedział, że to dość niezwykły widok.

„Spektakularne i niesamowite. Nie codziennie widzisz mężczyznę stojącego, lecącego nad kanałem, ściganego przez trzy helikoptery – powiedział.

Rosie Day, 17-latka na brytyjskim lądowisku, była pod wrażeniem umiejętności latania Zapaty.

„Byłem zaskoczony, jak szybki był. To było naprawdę imponujące, jak szybko się pojawił i zręczność jego ruchów – powiedziała. „Był bardzo gładki”.

Niedziela była drugą próbą przekroczenia Kanału przez wynalazcę. Jego pierwszy – 10 dni temu – zakończył się, gdy zderzył się z łodzią do tankowania kilka minut przed lotem. To zniszczyło jego transport, wersję samolotu, który jego firma sprzedaje na rynku.

Zapata powiedział tym razem reporterom, że „boi się przyziemić” na stacji tankowania na morzu, ale wiedział, że „cokolwiek się stanie”, jego zespół „nie pozwoli mi wpaść do wody”.

Powiedział, że on i jego zespół pracowali przez całą dobę, aby dokonać wyczynu.

„Przez cały tydzień pracowaliśmy 16 godzin dziennie… pracowaliśmy jak szaleni” – powiedział.

Francuskie władze morskie stwierdziły, że operacja tankowania była niebezpieczna, mimo że Zapata zrezygnował z pierwotnego planu tankowania pakietu energetycznego z latającej platformy.

___

Adamson zameldował z Paryża. Oleg Cetinic napisał z Sangatte we Francji.

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: