Polski korespondent w Waszyngtonie zapytał Donalda Trumpa o jego przesłanie do Polaków z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Amerykański prezydent nie próbował udawać, że ma w ogóle o nim pojęcie, stąd pochwalił nasz kraj za gotowość pełnego sfinansowania amerykańskiej instalacji wojskowej.

Wczoraj w konferencji prasowej w Białym Domu uczestniczył Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w Stanach Zjednoczonych, który zdecydował się zapytać miliardera o jego przesłanie do Polaków z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przed dwoma laty Trump podczas przemówienia wygłoszonego w Warszawie nawiązywał do tego wydarzenia, lecz jak się później okazało za jego treść odpowiadał prof. Marek Jan Chodakiewicz.

Tym razem amerykański prezydent nie udawał jednak, że ma jakiekolwiek pojęcie o Powstaniu Warszawskim. „Mam dużo szacunku dla Polski. Wiem, że Polacy mnie lubią, a ja lubię ich. Wkrótce wybieram się do Polski. Oni budują dla USA instalację wojskową, za którą zapłacą w 100 proc.” – tak odpowiedział Trump na zadane mu pytanie.

Gospodarz Białego Domu przyjedzie do naszego kraju wieczorem 31 sierpnia, aby wziąć udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jego wizyta zakończy się natomiast 2 września.

Na podstawie: rp.pl, dorzeczy,.p.