DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Od początku roku Polska wydała prawie 600 wiz studenckich dla Ukraińców

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Od 1 stycznia do 20 lipca br. polskie konsulaty na Ukrainie wydały 594 wiz studenckich na studia w Rzeczypospolitej Polskiej – odpowiedziało Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP na pytanie Ukrinform.

„Dla obywateli Ukrainy, którzy nie posiadają Karty Polaka, polskie placówki dyplomatyczne na Ukrainie w okresie od 1 stycznia do 20 lipca wydały 594 wizy na studia pierwszego i drugiego stopnia, na studia magisterskie lub dla uzyskania stopni naukowych” – podaje polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych .

Od początku roku Polska wydała prawie 600 wiz studenckich dla Ukraińców

Jednocześnie polskie MSZ dodało, że większość obywateli Ukrainy, udających się na studia na polskich uczelniach, otrzymuje wizy jako właściciele Karty Polaka, a wiza otrzymana na podstawie Karty Polaka nie określa celu podróży do Polski. Dlatego trudno jednoznacznie powiedzieć, ilu otrzymujących wizę na podstawie Karty Polaka wyjeżdża do Polski w celu podjęcia nauki.

Przypomnijmy, od czasu wprowadzenia przez Polskę Karty Polaka w 2008 r., w ciągu 10 lat, otrzymało ją prawie 102 tys. obywateli Ukrainy.

Według danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Polsce na rok 2018 w polskim szkolnictwie wyższym studiowało 37 830 studentów z Ukrainy.

 

zrodlo:https://www.ukrinform.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: