DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Jordan zamyka święte miejsce po wizycie Izraelczyków, mówi, że modlili się bez pozwolenia

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Izraelski przewodnik wycieczek zaprzecza braku koordynacji, twierdzi, że grupa się nie modliła, twierdzi, że turystów traktowano upokarzająco.

Aaron's Tomb near Petra, Jordan. (CC BY-SA Joneikifi, Wikipedia)

Grób Aarona pod Petrą w Jordanii. (CC BY-SA Joneikifi, Wikipedia)
Jordan w czwartek zamknął Grobowiec Aarona dla odwiedzających bez wyraźnej zgody na wizytę, po tym, jak grupa izraelskich pielgrzymów modliła się nielegalnie w świętym miejscu.

Według doniesień jordańskich cytowanych przez media w języku hebrajskim minister Waqf Abdul Nasser Musa Abu al-Basal, który kontroluje sprawy islamu i święte miejsca, podjął decyzję po krążyły w Internecie wideo o żydowskich pielgrzymach modlących się przy Grobie Aarona, twierdząc, że jest to nielegalne nabożeństwo modlitewne.

Abu Basl powiedział telewizji Al Mamlaka, finansowanemu przez państwo kanałowi, w czwartek, że postanowił zamknąć grób po „naruszeniach Izraela” na miejscu i „odprawieniu rytuałów bez wiedzy ministerstwa”.

Izraelski przewodnik wycieczek prowadzący grupę zaprzeczył, że turyści się modlą i powiedział, że wizyta była skoordynowana.

Pielgrzymi przybyli do Jordanii, aby odwiedzić Grobowiec Aarona, biblijnego arcykapłana i brata Mojżesza, który według tradycji jest pochowany na Górze Hor, niedaleko Petry, w miejscu znanym lokalnie jako Jabal Haroun.

Podczas gdy niektórzy Żydzi uważają, że Aaron został pochowany na górze, inni wyrazili wątpliwości, że jego grób znajduje się tam. Muzułmanie również czczą Aarona i uważają go za proroka.

Jordan powiedział, że kilkuset Izraelczyków przybyło do Petry w czwartek, bez uprzedniej koordynacji lub pozwolenia na modlitwę w tym miejscu. Według jordańskich mediów przy grobie odbywały się „talmudyczne ceremonie religijne”.

Rony Ayalon, przewodnik z izraelską grupą, zapewnił, że grupa wcześniej koordynowała wizytę. Twierdził również, że władze Jordanii potraktowały turystów upokarzająco bez prowokacji, co rozpoczęło się na granicy.

„Rozebrali wszystkich. Kobiety zdjęły nakrycia głowy, mężczyźni zdjęli kippy… każdy, kogo znaleziono z cechami religijnymi, skonfiskował ”, powiedział Ayalon na stronie internetowej Ynet.

Ayalon powiedział, że grupa nie modliła się w tym miejscu. Powiedział raczej, że członkowie grupy zaczęli śpiewać chłopakowi z grupy, aby uczcić jego bar micwę. Jordańscy policjanci w tym miejscu najwyraźniej myśleli, że to modlitwa i zamknęli stronę.

Jednak wideo rozpowszechniane w mediach społecznościowych pokazało kilka osób pośród czegoś, co wyglądało na modlitwę w grobie.

Tymczasem nienazwane źródło jordańskie twierdziło Ynet, że Izraelczycy „weszli bez koordynacji i zachowali się jak chuligani”.


13ות 13

@ newsisrael13
חיווח: ירדן סגרה את קבר אהראה הכהןר – בשל כניסת מתפללים יהודים • @LiranHaroni עם הדיווו המלא >> https://bit.ly/336reuu

(צילום: יוטיוב)

Osadzone wideo
6
13:22 – 2 sierpnia 2019 r
Informacje o reklamach na Twitterze i prywatność
Zobacz pozostałe 13 tweeterów
Niektórzy jordańscy użytkownicy mediów społecznościowych zareagowali na zdjęcia i materiały filmowe, wyrażając oburzenie, że izraelscy turyści odprawiają religijne rytuały przy grobie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela poinformowało Ynet, że ma kontakt z Jordanią i prowadzi dochodzenie w sprawie tego incydentu.

Tymczasem Suleiman Farajat, główny komisarz ds. Urzędu Regionu Rozwoju i Turystyki Petra, powiedział finansowanej przez państwo telewizji Al Mamlaka TV izraelska turystyka będzie kontynuowana.

„Izraelscy turyści przyjeżdżają do Jordanii od lat 90.… Jeśli chodzi o turystów, nie będziemy im zapobiegać. Ale możemy zapobiec tym praktykom religijnym i zrobimy to po prostu… w przyszłości [będziemy] podkreślać, że nie będą praktykowane żadne praktyki religijne, z wyjątkiem islamskich, ponieważ grób jest islamskim meczetem ”.

W 2017 r. Jordańska policja zagroziła grupie izraelskich turystów przy grobie, że ryzykują więzieniem, jeśli modlą się w dowolnym miejscu w kraju, powiedział izraelski urzędnik.

Adam Rasgon przyczynił się do tego raportu

 

zrodlo:https://www.timesofisrael.com/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: