NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Ekspert neurobiologii CIA o tym, jak szczepionki..
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Irlandia Północna: strajk stoczniowców. Żądają renacjonalizacji słynnej stoczni w Belfaście

Harland and Wolff jest jedną z najważniejszych firm w przemyśle stoczniowym Belfastu. Tradycje szkutnicze mają w tym mieście czterystuletnią tradycję, między innymi to właśnie tam skonstruowany został Titanic. Dziś jest to miejsce jednego z najgłośniejszych wystąpień robotniczych w Wielkiej Brytanii.


W czasach II wojny światowej firma zatrudniała aż 35 tys. robotników, lecz z biegiem czasu, zresztą tak jak w całej Wielkiej Brytanii, liczba ta się zmniejszała. Dziś w zakładach, które pozostają ikoną północnoirlandzkiego przemysłu, podobnie jak niezwykle znane żółte żurawie firmy Samson and Goliath, które wypełniają przestrzeń nadbrzeża, pozostało zaledwie 130 osób.

Jednym z najważniejszych momentów w historii przedsiębiorstwa było jego nacjonalizacja w 1975 r., jednak jakiś czas później zostało ono sprywatyzowane i trafiło w ręce norweskiego magnata szkutniczego Freda Olsena w 1989 roku. Obiecał on pracownikom rozwój przedsiębiorstwa, lecz przeszkodziły temu kłopoty jego holdingu . W ostatnich latach pracownicy w Harland & Wolff byli w dużej mierze zatrudnieni przy montażu i wykańczaniu dużych metalowych części, które wspierają turbiny morskie produkujące ekologiczną energię. Jednak ostatnie zamówienie na te towary dobiegły końca, gdy Fred Olsen Energy ostatecznie nie mógł spłacić długów i zbankrutował. Jako że na horyzoncie nie było również widać nabywcy firmy, pracownicy stanęli w obliczu coraz bardziej niepewnej przyszłości. W ubiegłym tygodniu związek zawodowy  Unite ujawnił, że kierownictwu firmy brakuje już środków na wypłaty.

W obliczu tego zagrożenia Unite i GMB, które wspólnie reprezentują pracowników, rozpoczęły kampanię domagającą się natychmiastowej interwencji ze strony rządu Wielkiej Brytanii. Zażądały renacjonalizacji jako jedynego sposobu ochrony miejsc pracy i wykwalifikowanych pracowników przed bezrobociem. Robotnicy szybko podchwycili słowa przyszłego premiera Torysów Borisa Johnsona. W swoim przemówieniu wygłoszonym na schodach Downing Street chwalił on znaczenie brytyjskich „sił produkcyjnych”. Robotnicy publicznie zażądali więc, by te „siły produkcyjne” obronił, renacjonalizując stocznię.

W poniedziałek 29 lipca robotnicy zamknęli bramy stoczni w ramach protestu okupacyjnego. Przypomina on okupację fabryki Visteon również w Belfaście dziesięć lat temu, kiedy to pracownicy postanowili, że pozostaną na terenie zakładu do czasu bezpośrednich działań rządu Wielkiej Brytanii. Wydarzenia te zelektryfikowały cały ruch związkowych w Irlandii Północnej, ukazując, że siła pracowników może w każdym momencie się ukazać i zagrozić neoliberalnej polityce. Na wezwanie związków 30 lipca odbyła się demonstracja solidarnościowa. Sukces tej akcji zmusił lokalnych polityków, w tym Demokratyczną Partię Unionistyczną – która reprezentuje Wschodni Belfast, gdzie mieści stocznia i mieszka większość jej pracowników – stanąć za stoczniowcami. W akcji tej brali udział prócz mieszkańców i wspierających związków zawodowych również działacze Robotniczej Partii Irlandii (The Workers Party of Ireland).

Boris Johnson ogłosił, że jednym z priorytetów jego przyjazdu do Irlandii Północnej będzie wizyta w strajkującej stoczni.

 

zrodlo:https://strajk.eu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Live streaming with light on black metal texture background vector illustration
Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: